İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1000 tekil hitli bi mp3 sitesinin bw si nedir??

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
günlük 1000 tekil hit alan bi mp3 sitesinin yaklaşık b.width kullanımı nedir ???

ya bide yeni başlıyan biri için sabırla herşeyi 0dan öğreten bi kitap bi internet sitesi bi insan varmı:p herşey için konuşuyorum...

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla bu kullanıcının baglantısına ve ruh durumuna bağlı yani.. hepsi 5 MB olsa her kullanıcı en az 1 tane çekse 5GB gider.. ki bence eğer sorunsuz çekiyorsa ve güncel şarkılar varsa download oldukça artar bunu mp3 site sahipleri cevaplasa daha yararlı olur senin için ama benim görüşüm bu belli olmaz..

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üzülerek söylüyorumki çok gidiyor. Ben fazla bw gitmez diye düşündüm 1 gb alan 60 gb bw aldım. Bikaç ay idare etti ama bu ay sanırım patlicak. Günde 5 gb bw gidiyor ve patlayınca baya bi ödeme yapıcam yoksa site kapalı kalcak. Sen sen ol bw i yüksek tut. Hosting i 2 alcağına 1 al bw i 60 alcağına 100 al. ben sonradan hostu 1 gb arttırdım ama bw i arttırmadım ah akılsız kafam ah. Şu ay sonunu bi getirsek...

H

hitmp3tr_com

Misafir
arkadaşım adsl yaygınlaştı ve insanlar bedava mp3 görünce yumuluyolar bir kişi en az 10 mp3 indiriyor tabi buda mp3 sitelerini sıkıntıya sokuyor.

una şöyle çözümler geliştirildi kredili sistem koyuldu kullanıcı reklamlara tıklayarak kredi kazanacak ve öyle mp3 indirecek ama buda pek tutmadı.

B

BizimMP3

Misafir
Host edersen denilen durum gibi. Ancak sıkı çalışıp link takip yaparsan yourmp3.nety gibi 50 bin mp3 linkini derlemiş olursun hem,hemde paraloı üyelikle dağıtırsın ;)

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
band

gerekli açıklama zaten yapılmış. yeterli bw yoksa siten gümler.. ona göre tedbir almalısın. makina kiralamayı dusun.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne mp3 siteleri gördük bu güne kadar 1000-2000 tekil hitlere iki haftada ulaştılar. ama farkında değillerdi ki serverda mp3 barındırmanın ve bunları bedava dağıtmanın her yiğidin harcı olmadığı.
bedava mp3 sitesinin bw 'ini hiç bir host paketi kaldıramaz. "sınırsız banswidth" den bahseden hosting firmaları hakkındaki yazıları da diğer başlıklar altında inceleyebilirsiniz.
en som örnek de maximp3. geçen günlerde açıldı . çok fazla mp3 dağıttı. fakat benim de önceden belirttiğim gibi site kapandı. bu şekilde mp3 dağıtan sitelerin de ömürlerinin pek fazla olmadığı biliyor ve sizinle paylaşmak istiyorum.
günlerinizi harcayıp dosya adlarını değiştirip upload etmenize değmeyecek bir konsept bu. ama daha değişik şekillerde mp3 sitesi hazırlayabilirsiz.

kısacası hiçbir bw bedava mp3 sitesini kaldırmaz. olay sadece bw ile de bitmez bunu da belirtmek isterim. her zaman söylüyorum serverda bw'den daha önemli şeyler var.

iyi çalışmalar.

B

BizimMP3

Misafir
Evet aforizmalar haklı. En iyisi titiz çalışıp link arsivi yapmak :)

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cok zaman cok ugras gerektiriyor. aslında bi script yapmak lasım arasın bulsunda kim ne zaman nasıl yapıcak :D

B

BizimMP3

Misafir
:) www.bizimmp3.com
saolun uğraşan çok,böyle idare ediliyor.

nedense hiçbir yabancı mp3 linki de ölmüyor. Bugüne kadar tek bir hata olmadı. Sadece ölen linkler türkçe mp3lerden ibaret. Bu da işin ilginç yanı :(

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
En doğalı bence, mesela benim sitemden link alındığını görsem hemen blok ederim, olmadı klasor adını değiştiririm, olmadı Hotlinke başvururum, çünkü emeğin yanında parada harcıyoruz bw olarak.
(günlük 35-40 GB demek sende bilirsinki iyi para demek :D )

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ondan değil o adamlar çok farklı serverlardan tek tek mp3 listeliyorlar. bi serverdan 2-3 mp3 hiç kimseye koymuyo. yani populer mp3'ler bütün dünyadaki değişik serverlarda var. hep aynı server'a yüklenilmiyo. ama bizde öyle değil. şu an TR'de mp3 dağıtan 1 ya da 2 yerli mp3 sitesi var. sonuçta herkes de onlara yükleniyor. ve onların ömürleri de pek uzun olmuyor. herkes yüklenmese de uzun olmayacak da , öyle olunca daha çabuk kapatıyorlar sitelerini. dünyadaki herkes Türkçe müzik dinlemeye başladığı zaman linkler hiç ölmez :)

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok dramatize etmiş arkadaşlar durumu,

bizzat yapan birisi olarak söyleyeyim:
1-) Bu işi para kazanmak için yapmanı pek tavsiye etmem, feci derecede gideri oluyor
2-) Hosting paketlerini unut, dedicated kirala veya vds makina bul ki ucuza gelsin
3-) 150 request varsa anlık serverının göçebileceğini unutma(düşük konfigurasyonlu makina için geçerli)
4-) Benim yaptığım gibi hobi olarak yapacaksın cidden zevkli bir iş.
5-) Teknik boyutlara girmiyorum burda merak edenler varsa [email protected] a mail atarlar, onlara detayları yazarım.
6-) Bw kullanımı çok değişken bir şeydir ama 2500 tekil için Flashget desteği ile günlük 30 GB+ dır.
7-) Yaptığım site(kodlama+mp3 taglerini düzeltme+upload+tasarım benimdir) www.mp3kaydet.com. Orayı incele mesela senin için iyi bir örnek oluşturabilir kafanda

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MP3Kaydet.COM' Alıntı:
çok dramatize etmiş arkadaşlar durumu,

bizzat yapan birisi olarak söyleyeyim:
1-) Bu işi para kazanmak için yapmanı pek tavsiye etmem, feci derecede gideri oluyor
2-) Hosting paketlerini unut, dedicated kirala veya vds makina bul ki ucuza gelsin
3-) 150 request varsa anlık serverının göçebileceğini unutma(düşük konfigurasyonlu makina için geçerli)
4-) Benim yaptığım gibi hobi olarak yapacaksın cidden zevkli bir iş.
5-) Teknik boyutlara girmiyorum burda merak edenler varsa [email protected] a mail atarlar, onlara detayları yazarım.
6-) Bw kullanımı çok değişken bir şeydir ama 2500 tekil için Flashget desteği ile günlük 30 GB+ dır.
7-) Yaptığım site(kodlama+mp3 taglerini düzeltme+upload+tasarım benimdir) www.mp3kaydet.com. Orayı incele mesela senin için iyi bir örnek oluşturabilir kafanda

Arkadaşa katılıyorum, www.battaniye.net de benim sitem. Ayda yaklaşık 900 gb bw yiyor. Kendimize ait dedicated serverimiz var. Normal hostla hayatta bu iş yürümez. Aslında kendi üyelerimiz indirse sadece sorun olmayacak. Ama gerek forumlarda gerekse diğer mp3 sitelerinde mp3lerimize direk link verilmekte. Bu nedenle server ara sıra göçmekte. Mp3kaydet.com'un dediği gibi kesinlikle bir karşılık beklemeden yaparsan zevki var. Yoksa 2 kuruş kazancam diye gece gündüz mp3 upload etmeye değmez.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zevk konusundaki düşüncelerinize katılamayacağım.
para için yapmayacaksam da hiç yapmam zaten. ama çok fazla boş zamanınız varsa zaten tarışmaya gerek yok.
"Yoksa 2 kuruş kazancam diye gece gündüz mp3 upload etmeye değmez." bu söze katılıyorum , ama link share yöntemi ile de mp3 sitesi kurulabilir. bu şekilde sadece link bulmak ve asp yazmak yeterli olacaktır.
tabi bir de süreklilik gerek.
ama şunu kabul etmelisiniz ya da ilerde ümit ederim ki kabul edeceksiniz bizde bu işi ücretsiz yapıp serverında mp3 barındıracak uzun süreli bir site imkan yetersizliklerinde dolayı olamayacak. 7-8 yıldır nette takılan insanlar bunu çok açık bir şekilde görebiliyorlardır.
iyi çalışmalar.

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MP3 sitesi açmak için gerekli olan 2 şey. 1. bu işi neden yaptığının iyice farkına varman, 2. de kesinlikle kodlama bilmen.

Bugün BW sıkıntısı yaşayan arkadaşlar genelde hazır kod kullanmış yada yeterli kodlama bilgisine sahip olmayan insanlardır. 2 hafta önce kendim yazıp bir arkadaşımla beraber tasarladığım bir mp3 sitesi açtım. Günlük şuan ortalama 4 GB BW yiyor. Aylık 250 GB BW var ve yetmeyecek gibi. Olsun, yakında arttıracam.

Sunucu kiralama tavsiye edenlere kesinlikle katılmaktayım, kimbilir belki bir süre sonra bende bir sunucu kiralayabilirim.

Bu arada sitemin yazılımına oldukça güvenmekteyim ve kimse bu siteden herhangi bir mp3 çalamaz diyorum. Buyrun hodri meydan :p

www.netarsivi.com site adresi...

O

Ozan@Mp3-tr

Misafir
http://www.mp3-tr.com ben şuanda yapıyorum :D
40.000 yabancı mp3 oldu. ayrıca her dakika kırık link kontrolüde var. 1tane kırık link yok anlıyacağın.
50.000 yapınca siteyi patlatıcam. :D
Ozaman artık google amca günde bi 50$ verir. :)

Bandwith konusuna gelince üyeliksiz yapıcaksın sanırım, ayrıca bi korumada olamaz yapsanda nereye kadar olucak, diğer sitelerde çalıcak senden mp3 linkleri.
250gb bandwith lazım. hostbulforumları'ndan bak mp3 hostuna orda ucuza bulabilirsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5