İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

10gbhosting Nerelerde Olabilir !!!

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 günlük periyotta sitelerim 3 gün kapalı kaldı 2 gün açık ama bugün yine kapandı genel bir sorunmu bilmiyorum ama benim görüşüm teknik desteğin özellikle msn kısmından mevcut host firmamın yetersiz olduğu görülüyor.Heran sitelerimin kapanma korkusunu biran önce atlatmayı,bu nedensiz kapanmaların en kısa sürede düzelmesini & 10gbhosting de yetkili varsa bana ulaşmalarını rica ederim sorunsuz günler dileğiyle :)...

S

sinangunay

Misafir
ZApToR' Alıntı:
5 günlük periyotta sitelerim 3 gün kapalı kaldı 2 gün açık ama bugün yine kapandı genel bir sorunmu bilmiyorum ama benim görüşüm teknik desteğin özellikle msn kısmından mevcut host firmamın yetersiz olduğu görülüyor.Heran sitelerimin kapanma korkusunu biran önce atlatmayı,bu nedensiz kapanmaların en kısa sürede düzelmesini & 10gbhosting de yetkili varsa bana ulaşmalarını rica ederim sorunsuz günler dileğiyle : )...

Merhaba,
Yaşadığımız sıkıntılar genel bir problemdir. Basit bir işlem yapacak olursak 98% uptime garantimizi düşürmedik. MSN kısmında destek olayını muhtemelen 1 hafta içerisinde aşacağız. MSN destek vermememize rağmen yinede yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak 1 hafta içerisinde ekibimize IRC ve Web işlerinden anlayan 2 iş arkadaşı daha geliyor kadromuz güçleniyor (Sadece 10GBHosting için)

Şu an yaşanan problemlerin asıl kaynağı gelen yoğun talebi bizim bile hesaplayamadığımızdandır. 1 hafta içerisinde her türlü imkanlarımız genişleyecektir.

Ayrıca her an sitemin kapanma korkusu derken sanırım bu kadar geniş web alanı ve band kaynağını bu kadar ucuza alabildiğiniz için korkuyorsunuz diyelim doğru mudur ? Kesinlikle aklınıza bu gelmesin bunu zaman geçtikçe göreceğiz. Uzun süredir PortalServisleri ismi ile bu işi yapmaktaydım. PS'da öğrenip güçlendirdiğimiz bilgimizi 10GB ile sizlere hizmet olarak sunmaya çalışıyoruz. Ha hiçbirine güvenmiyorsunuz o zaman şunu diyeyim, siz bu hizmeti "satın aldınız". Paranızı ödediniz biz size hizmet vermek zorundayız. Aksi halde zaten oradan gelecek 50- 100 YTL'nin öbür tarafta hesabını vermek pek kolay bir hadise olmayacaktır :)

İyi çalışmalar.

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sinan bey ben 10gbhosting den kalite + fiyat olarak gerçekten memnunum ama bu son kesintiler olumsuz yönde gelişti benim açımdan.Tam sitelerime esas ihtiyacım olduğum & başlarının olduğu anlar oluyor kimse ulaşamıyor.Belirttiğiniz gibi her yönden kesintisiz hizmeti bizlere en kısa sürede sağlamanızı + sorunsuz + sıkıntısız günleri bekliyoruz:)

S

sinangunay

Misafir
ZApToR' Alıntı:
sinan bey ben 10gbhosting den kalite + fiyat olarak gerçekten memnunum ama bu son kesintiler olumsuz yönde gelişti benim açımdan.Tam sitelerime esas ihtiyacım olduğum & başlarının olduğu anlar oluyor kimse ulaşamıyor.Belirttiğiniz gibi her yönden kesintisiz hizmeti bizlere en kısa sürede sağlamanızı + sorunsuz + sıkıntısız günleri bekliyoruz: )

Merhaba,
Elbette mağduriyetinizi anlıyorum. Olaylara bakış açınızdan ve yaklaşımınızdan dolayıda çok teşekkür ederim.

Ancak bu tarz hadiseler her firmada yaşanabilir. Mühim olan uzun sürmemesi ve tekrarlanmamasıdır bilmem sizde bu kanıdamısınız :)
Yakın zamanda tüm makinalarımızı Almanya'ya taşımayı planlıyoruz.

Almanya ve Amerikada bulunan toplam 16 sunucumuzdan en yüksek performansı Almanya DC'lerinden aldığımızı gördük.

Öyle ki size alman ve amerikan DC'lerindeki makinalarımızdan uptime örnekleri verecek olursak,

Almanya
Strato 1 : 21:46:28 up 21 days, 5:17, 1 user, load average: 0.00, 0.02, 0.00
Strato 2 : 12:30:18 up 26 days, 5:25, 1 user, load average: 0.00, 0.08, 0.00
Strato 3 : 15:32:20 up 18 days, 6:13, 2 user, load average: 0.00, 0.01, 0.00

Netdirekt 1 : up 36 days, 7:17, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00

PlusServer 1 : 22:25:28 up 8 days, 7:17, 4 user, load average: 0.00, 0.02, 0.00
PlusServer 2 : 15:10:30 up 12 days, 7:17, 1 user, load average: 0.00, 0.02, 0.00

Uptime'lara ve CPU load'lara bakar mısınız?
Sunucularda minimum 35, maximum 85 web sitesi barındırılmakta ve toplamda 170 radyo ve IRC hesabı bulunmaktadır.

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca her an sitemin kapanma korkusu derken sanırım bu kadar geniş web alanı ve band kaynağını bu kadar ucuza alabildiğiniz için korkuyorsunuz diyelim doğru mudur ?

benim aklımda böyle bir korku söz konusu değildi başlarda ama ortada tekerrür eden, sonu gelmeyen & bugünde dewam eden, yarını belli olmayan + somut bir olay olup aktif olan bu kesintiler yüzünden kapanma korkusunu yaşamaya başladık.Ayrıca fiyat bizde kaliteden önce olamaz yukardada belirttiğim gibi 10gbhosting bende önce kalite sonra fiyat olarak yer edinmiştir

S

seven7

Misafir
sinangunay' Alıntı:
Sunucularda minimum 35, maximum 85 web sitesi barındırılmakta ve toplamda 170 radyo ve IRC hesabı bulunmaktadır.

valla gulesim geldi...baya zengin bir sirket olmalisiniz siz.gerci su anda bende goruntuleyemiyorum sitenizi ancak....

Herkese sesleniyorum.gidin buyuk yerlerden alin...basiniz yanacak!

simdi firma sahibi bana ne kufurler ediyordur :) ama gercek boyle malasef...

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu kesintilerin yaşanma nedeninin emin olmamakla birlikte bağlı olunan sunuculardan kaynaklanabileneceğini düşünüyorum.Kesintilerin nedenini mevcut host firmamıza bağlamakta yanlış olabilir ve büyük ihtimalle Telekom weya FDC sunucularının bu kesintilerin 1. sebebi olduğunu düşünüyorum:)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu Amerika'da bir tek FDC'mi var acaba? Ne zaman birsey olsa Telekom'dan oluyor, binlerce site, server calisiyor bu Telekom acaba inadina mi bir tek o routelari bozuyor? Garip degil mi..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
angelo kişisel olarak algılama sadece başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum...

kablonet kullanıcısıyım... ankarada interaktif isimli şirket üzerinden kullanıyorum... her şirket için bu destek varmı bilmiyorum ama 7/24 telefondan ulaşabilirsiniz... gece saat 3:30 da netim gitti diye aradıgımda karşımdaki insan problemi çözebilmek için teknik ekip yollamam gerekiyor şuan müsaitseniz yollayım veya sabah için kayıdınızı alıyım dedikden 15 dakika sonra kapımı çalabilen ve bugüne kadar hiç bir sorunu aşamadıklarına şahit olmadıgım bir şirkettir.. ancak bi kaç hafta belki ay önce kendilerini aradım ve amerikada host edilen 10-15 siteye giremediğimi söyledim... kendileride denediler ve sorunun sitelerde olabiliceğini kendilerininde ulaşamadıgını söylediler.. proxy ile bağlanabildiğimi söylediyimde ise sorun sebebi ortaya çıktı... türk telekom... 4 gün boyunca türk telekomun olayı halletmesini bekledim.. sonunda sorun çözüldü ama türk telekoma lağnetler yağdırmaya hala devam ediyorum.. tekel oluşunu en iyi şekilde kullanıyor... hizmet kalitesi/ücret oranında sürekli gerileme yaşıyor... bigün onlardan kurtulabilmek umuduyla diyorum....

(siteler fdc diye hatırlıyorum ancak emin diğilim)
(problemin oluşumunu ve sebebini neden olabiliceğini merak ediyorum yani türktelekomun bu işden bi çıkarımı var ondanmı yapıyor yoksa bu bir problemmi sebebi ve çözümü hakkında beni bilgilendiren arkadaşlara rep verebilirim...)

@seven7 sinangunay ın şirketi ile ilgili 2 topic okudum ve 2sindede onu karalayıcı ve ondan uzaklaştırıcı bi tutum gördüm ilkinde bir tepki oldugunu düşünmeme rağmen şuan kasıt aramaktayım eğer daha önce yaşadıgın bir problem varsa bizimle paylaşırmısın? veya bu konuya bi açıklama getirebilirmisin acaba?

S

seven7

Misafir
firar' Alıntı:
@seven7 sinangunay ın şirketi ile ilgili 2 topic okudum ve 2sindede onu karalayıcı ve ondan uzaklaştırıcı bi tutum gördüm ilkinde bir tepki oldugunu düşünmeme rağmen şuan kasıt aramaktayım eğer daha önce yaşadıgın bir problem varsa bizimle paylaşırmısın? veya bu konuya bi açıklama getirebilirmisin acaba?

musterisi olmadim,olmamda...burada halen goremediginiz sorun yakında yeni bir hosting firari(arazi anlaminda :) ) olabilecegi...neyse beni ilgilendirmiyor tabi ki , buradaki insanlari anlamak zor.

S

sinangunay

Misafir
seven7' Alıntı:
musterisi olmadim,olmamda...burada halen goremediginiz sorun yakında yeni bir hosting firari(arazi anlaminda : ) ) olabilecegi...neyse beni ilgilendirmiyor tabi ki , buradaki insanlari anlamak zor.

Şunu bizim ağzımızdan değiştiriyorum hemen, seven7 rumuzlu kişiyi müşteri olarak kabul etmedim, etmemde. Bu daha iyi oldu :)

Arazi anlamında olayına gelince, bunu biz firmalarımızı kapatırsak ve müşterilerimizden 1 tanesini bile yarıda bırakarak kaçarsak görebilirsiniz. Tabii bunun için baya beklemeniz gerekir. Yaklaşık 100 - 150 yıl civarı. Belki o zaman herkes kendi sitesini evinden host eder yada ne bileyim hosting hizmetine gerek kalmaz.

İyi çalışmalar.

harikahost.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sinangunay' Alıntı:
Şunu bizim ağzımızdan değiştiriyorum hemen, seven7 rumuzlu kişiyi müşteri olarak kabul etmedim, etmemde. Bu daha iyi oldu :)

Arazi anlamında olayına gelince, bunu biz firmalarımızı kapatırsak ve müşterilerimizden 1 tanesini bile yarıda bırakarak kaçarsak görebilirsiniz. Tabii bunun için baya beklemeniz gerekir. Yaklaşık 100 - 150 yıl civarı. Belki o zaman herkes kendi sitesini evinden host eder yada ne bileyim hosting hizmetine gerek kalmaz.

İyi çalışmalar.

GEÇMİŞE DÖNELİM HEMEN
cem yılmaz ın yıl 2053 tek gsm operatörü telsim demesi gibi bir yazı hiç güleceğim yoktu gece gece :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5