İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

11. Cumhurbaşkanı Oktay Sinanoğlu

TD TeaM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NEDEN OKTAY SİNANOĞLU CUMHURBAŞKANI OLMALIDIR !

1. Türkiye Cumhuriyeti Profesörü ünvanına sahip ilk ve tek Türk bilim adamıdır.

2. 26 yaşında profesör olarak dünyanın en geç yaşta profesör olma unvanını elde etmiş ve yapmış olduğu bilimsel çalışmaları ile Türkiye'de ve dünyada saygın konuma gelmiş, adının verildiği kuramlarla bilim dünyasına büyük katkılar sağlamıştır. Ülkemizin, bilim ve teknoloji alanında atılım yapabilmesi için bu konularda da öngörüsü geniş bir Cumhurbaşkanı'na ihtiyacı vardır.

3. Başta Asya olmak üzere tüm dünyadaki belli başlı ülkelere yaptığı ziyaretlerle, ülkemiz ve diğer ülkeler arasında bilimsel ve kültürel bağlar kurmuş, Japon hükümetinin misafiri olarak gittiği bu ülkede "Uluslararası Seçkin Bilim Adamı" ödülünü almış ve iki ülkenin kültürel bağlarını ortaya koymuştur. Hindistan Cumhurbaşkanı ve hükümetinin devlet misafiri olarak davet ettiği Oktay Sinanoğlu, iki ülke arasında güçlü bağların oluşması için çalışmalar yapmıştır.

Bir siyasetçi kimliğine sahip olmadan, dünyanın bir çok ülkesine davet edilen ve bilim dışında da birikimlerini ve tecrübelerini paylaşan bir kişinin, uluslararası ilişkilerdeki başarısını dikkate aldığımızda Cumhurbaşkanlığı görevinin gereklerine ne kadar layık olduğu ortaya çıkmaktadır.

4. Sosyal bilimlere ve bir ülkenin can damarı olan dile verdiği önemle takdir toplamış, ülke insanlarını birbirine bağlayan en önemli kültür öğelerinden biri olan dil hakkında yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitaplar tüm Türkiye'de milyonlarca insan tarafından okunmuş ve kitapları üniversitelerde ve orta öğretim kurumlarında ödev konusu yapılmıştır.

5. Devlet Planlama Teşkilatı Yükseköğretim ve İktisadi Gelişme Uzmanlar Kurulu’na katılan yüzü aşkın akademisyen tarafından başkan seçilen Oktay Sinanoğlu, ülkemizin hedefler doğrultusunda hareket etmesini, hedefsiz başarıya ulaşılamayacağını savunmuş, ülkemizin iktisadi, uluslararası ilişkiler ve eğitim alanında uzun vadelerde plan yapmasını ve bunların tavizsiz uygulanmasının başarıya ulaşmanın en önemli şartı olduğuna inanmıştır.

6. Bir çok siyasi parti tarafından saygı ile anılan Oktay Sinanoğlu, siyaset üstü kişiliğini asla siyasete girmeyeceğini beyan ederek perçinlemiş, tüm ülke insanını sağ-sol ya da çeşitli siyasi ve dini bölünmelere-kavgalara gitmeksizin ülke çıkarları adına birleşmeleri gerektiğini, ülke bağımsızlığının ve çıkarlarının ön planda olması gerektiğini vurgulamıştır. Cumhurbaşkanlığı da siyaset üstü bir kurum olup halkın her kesimine, görüşlerine bakmaksızın kulak vermesi ve birleştirici unsurunu kullanması gerekmektedir.

Kaynak:
http://www.sinanoglu.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1193

* Bence iyi bir fikir ama zor tabiki...

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya milliyetçi adam güzel adam

Herşey Profesörlük Oda başkanlığı gibi değildir.

Siyasette Harcarlar adamı

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oktay sinanoğlunun cumhurbaşkanlığına karşıyım neden..
çok değerli bir profesor olduğu için ülkemize kendi alanında hizmet etmesinden yanayım..
Cumhurbaşkanı olmak siyasetçilerden gelenlere bazen tampon olmaktır. Bunu bir bilimadamı yapamaz. az çok hukuktan anlayan ve sert kararlar alan ve siyasetçinin dümenlerini bilen birileri olması lazım..(bence)
ayrıca bu konu ile ilgili açılan 2. konu bu..

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'nun cumhurbaşkanı olmak gibi bir isteği var mı acaba?Böyle bir açıklaması bulunuyor mu? Yoksa siz kendi kendinize mi gelin güvey oluyorsunuz?

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'nun cumhurbaşkanı olmak gibi bir isteği var mı acaba?Böyle bir açıklaması bulunuyor mu? Yoksa siz kendi kendinize mi gelin güvey oluyorsunuz?

Öyle bir isteği yok sadece onu destekleyenler tarafından ortaya atılmış bir görüş..

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oktay sinanoğlunun kaç kitabını okudun?

2 kitabını okudum oktay sinanoğlunun. ve kitap diyemem kuduklarıma konferanslarda anlattılarını yazı diline çevirmişler sadece.. fikirlerini biliyorum ve saygı duyuyorum. ama Cumhurbaşkanlığı ona göre değil bence..
ayrıca diğer konuda da aynı şeyler tartışıldı neden modlar birşey söylemiyor. neden diğer konun altına devam edilmiyor. pilavı ısıtıp ısıtıp getiyorlar..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2 kitabını okudum oktay sinanoğlunun. ve kitap diyemem kuduklarıma konferanslarda anlattılarını yazı diline çevirmişler sadece.. fikirlerini biliyorum ve saygı duyuyorum. ama Cumhurbaşkanlığı ona göre değil bence..
ayrıca diğer konuda da aynı şeyler tartışıldı neden modlar birşey söylemiyor. neden diğer konun altına devam edilmiyor. pilavı ısıtıp ısıtıp getiyorlar..

Peki cumhurbaşkanı önerini duyabilir miyim??

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yurt dışında eğitim veren türk okullarına ingilizce eğitim veriliyo diye (ki türkçe ddahil 4 dilde eğitim veriliyor) Amerikan okulları bunlar diyen bir zat.
Rahmetli ecevit bunlardan daha milliyetçi değildiyse namerdim ben.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç kasmayın kendinizi Abdullah Gül olacak
varsa sitesine iddiaya giren:) beri gelsin

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onun hayranları olarak, onun aday olmasını istiyoruz.

Öyle bir isteği yok sadece onu destekleyenler tarafından ortaya atılmış bir görüş..

Koskoca Oktay Sinanoğlu cumhurbaşkanlığına adaylığını koymuyorsa bir bildiği vardır, değil mi? Hayranları(!) olarak imkansız önerilerde bulunmamalısınız, ihtimal olsa her Türk vatandaşı gibi zaten Oktay Sinanoğlu da cumhurbaşkanı olmak ister ve adaylığını koyardı, ama malesef, öyle bir ihtimal olmadığını kendisi de biliyordur.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Hay Allahım ya Oktay Sinanoğlu Beyefendi hiç bir şeyden haberi yok arkadaşlarımız da burada banner yapmış adamı zorla Cumhurbaşkanı yapacaklar .. :D:D Türkiye gerçeği, şaka gibi ya

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla oktay sinanoğlu konusunu lütfen kapassak. gına geldi beya

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5