İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

12 Mart Tarihte Bugün

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Olaylar

1918 - Erzurum işgalden kurtuldu.
1921 - Londra Konferansı sona erdi. İtilaf Devletleri barış önerdi.
1921 - Türk İstiklâl Marşı TBMM'de kabul edildi.
1938 - Almanya Avusturyayı ilhak etti.
1947 - Harry Truman, ABD Kongresi'nden, Türkiye ve Yunanistan'a Sovyet baskısından kurtarmak için toplam 400 milyon dolarlık bir yardımda bulunulması ve bu devletlerin sivil ve askeri personeline ABD'de eğitim verilmesi için yetki istedi.
1971 - Silahlı Kuvvetler, 12 Mart Muhtırası'nı verdi. Başbakan Süleyman Demirel, bu gelişme üzerine istifa etti.
1985 - Türkiye'nin Ottawa Büyükelçiliği'ne Ermenilerce saldırı düzenledi.1 Kanadalı polis öldü. Büyükelçi Coşkun Kırca yaralı olarak kurtuldu.
1995 - Gazi Mahallesi'nde Alevilere ait üç kahvehane gece otomatik silahlarla taradı.1 kişi öldü, 20 kişi yaralandı.
1999 - Çek Cumhuriyeti, Polonya ve Macaristan, NATO'ya katıldı.
2000 - Papa II. John Paul, kilisenin geçmişte Yahudilere, muhaliflere, kadınlara ve yerlilere karşı işlediği günahlardan ötürü af diledi.

Doğumlar

1886 - Hüsrev Gerede, Türk Asker ve politikacı (ö. 1962)
1922 - Jack Kerouac, ABD'li yazar (ö. 1969)
1934 - Manuel Piñeiro, Kübalı istihabaratçı ve politikacı (ö. 1998)
1943 - Ratko Mladiç, Yugoslav asker
1969 - Beyazıt Öztürk, Türk komedyen

Ölümler

1908 - Edmondo De Amicis, İtalyan yazar (d. 1846)
1935 - Yusuf Akçura, Türk tarihçi (d. 1876)
1997 - Galip Erdem, Türk gazeteci ve yazar (d. 1930)
2001 - Robert Ludlum, ABD'li yazar (d. 1927)
2002 - Jean-Paul Riopelle, Kanadalı ressam (d. 1923)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
buzda dans yarışmasının finali :) bu aslında önemsiz geyik bi konu gibi durabilir ama buz dansı bence belirli bi eğitim ve kültür seviyesine uyan insanlara daha çok hitab ediyodu ve bu yüzden zeynep tokuş birinci seçilmezse çok önemli bişey tekrar ıspatlanmış olucak. umarım öyle bişey olmaz.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
pek bi taraftar gördüm sizi :)

bilmiyorum, tv yarışmasına konu olan herşeyden nefret eder oldum nedense. dans olarak değil de artistik patinaj olarak ne güzel eskiden trt3 te sessiz sakin izliyoduk. polemiksiz magasinsiz :)

medya işte

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok taraftarlığım sizinkiyle benzer.Diğer adaya aşırı gıcık olduğumdan zeynebin kazanmasını istedim.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şimdi Bu Başlıga Zeynep Tokuş Buzda dans yarışmasında birinci oldu diyemi eklenmeli yani pes.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Biraz hoşgörü;) ne olur eklense!

Merhaba,
Toplumda o kadar önemli olaylar varken amatör bir show programını eklemek sizce dogrumu? yani o halde bu özel günlere biri bizi gözetliyorun ilk yayınlandıgı tarih semranın oglu atanın öldügü gün dogdugu gün canerin 28. kere agladıgı vb konuları eklemek gerekir. Kusura bakmayınız ben bu konuyu hoşgörü ile karşılayamacagım.

1921 - Türk İstiklâl Marşı TBMM'de kabul edildi.
1918 - Erzurum işgalden kurtuldu.
bu tür önemli günlerin tartışılması lazım.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Toplumda o kadar önemli olaylar varken amatör bir show programını eklemek sizce dogrumu? yani o halde bu özel günlere biri bizi gözetliyorun ilk yayınlandıgı tarih semranın oglu atanın öldügü gün dogdugu gün canerin 28. kere agladıgı vb konuları eklemek gerekir. Kusura bakmayınız ben bu konuyu hoşgörü ile karşılayamacagım.

bu tür önemli günlerin tartışılması lazım.

Alkışşş...!!
Bu forumda sanırım ibrahimköknar idi ibr arkadaşımız sürekli yazıyor tarihte bugün diye.Ve tek cevap atılmadan geçiyor.Bunu da onun gibi yazılmıştır diye bakmadan geçecektim baktım arkadaşlar cevap yazmış.Ancak pek alakalı değildi. bende zaten bu tarihte bugünlere ne cevap verilir ne okunur diye konu dağılır endişesine düşmeden o cevapları yazdım. ilerki mesajımda bunun dahi o yarışmalara tepki içeren toplumsal bir biilinç taşıdığı görülür.
Yoksa bu forumda hangi ciddi meseleye sululuk kattım.
Ancak zan edilecekse en azından birbirimizi tanımışlığımıza hürmeten Hüsn-ü Zan beklerdim. Hemen topun ağzına konduk.

Crash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim doğum tarihim neden yazılmamış oraya :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5