İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

12den.com Sedoda ilk 20 de sizce ne fiyat istemeliyim

1

12dencom

Misafir
Arkadaslar www.12den.com u satisa cikardim site su anda sedo da encok ziyaret edilen siteler icinde ilk 20 de peki sizce domain icin ne kadar istemeliyim ?

Ayrica clicklerden gelen paranin odemesi icinde paypal i sectim bu servisi daha once hic kullanmadim acaba bu servis ne kadar dogru ve bu paypaldan daha once para alan oldumu ?

Lutfen fikirlerinizi ve yorumlarinizi esirgemeyin.

ilgilerinize tesekkur ederim

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Trafik kaynağı Türkiye olduğu için çok fazla para etmez.

1

12dencom

Misafir
henuz teklif yok ama sanirim bu herhangi bir fiyat koymadigim icin birde su paypal konusunda fikri olan varmi ?

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Paypal güvenilirdir. Yani paypal ile istemeni öneririm.
Bunun disinda fiyat yazmadan sedo'ya domain eklenmez. Sanırım teklif usulu satısa cıkarttınız. Ancak şu var. Her ne kadar ilk 20 de olsanızda domain ismine bakılıyor..
12den kelimesi Yurt disindakiler icin pek bir anlam ifade etmeyecegi gibi, madem ilk 20'desin tıklamalarla kazanmaya devam edersin..

1

12dencom

Misafir
ARKaDaS' Alıntı:
Paypal güvenilirdir. Yani paypal ile istemeni öneririm.
Bunun disinda fiyat yazmadan sedo'ya domain eklenmez. Sanırım teklif usulu satısa cıkarttınız. Ancak şu var. Her ne kadar ilk 20 de olsanızda domain ismine bakılıyor..
12den kelimesi Yurt disindakiler icin pek bir anlam ifade etmeyecegi gibi, madem ilk 20'desin tıklamalarla kazanmaya devam edersin..

ilgin icin tesekkurler , peki paypal dan nasil para alacagim ? sedodaki hesabima paypal ile odeme yapin dedim , diyelimki sedo bu parayi paypal a gonderdi daha sonra bu parayi paypal dan nasil alacagim ? paypaydaki hesabima kredi karti detaylarimi girmistim acaba paypal bu kredi kartimami odemeyi yapacak yada para paypal a gelince benden hesap numarasi falanmi isteyecek ?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
reklamlar...

para üzerinde işlem yapabilmek için öncelikle verified olmalısın. daha sonra benim gibi bir aracı vasıtasıyla paranı uygun bir komisyonla nakite çevirebilirsin. hah komisyon vermiyim diyorsan ya abd de banka hesabı açtıracaksın yada paranı nakite çeviremeyeceksin. çünkü paypal kredi kartına veya banka havalesi (abd hariç) ile para çekmeyi desteklemiyor. yardıma ihtiyacın olursa msn den ulaşabilirsin bana.

1

12dencom

Misafir
tr.st' Alıntı:
para üzerinde işlem yapabilmek için öncelikle verified olmalısın. daha sonra benim gibi bir aracı vasıtasıyla paranı uygun bir komisyonla nakite çevirebilirsin. hah komisyon vermiyim diyorsan ya abd de banka hesabı açtıracaksın yada paranı nakite çeviremeyeceksin. çünkü paypal kredi kartına veya banka havalesi (abd hariç) ile para çekmeyi desteklemiyor. yardıma ihtiyacın olursa msn den ulaşabilirsin bana.

verified olmakta bir sorun yok 1.95 usd odeyince zaten bu gerceklesiyor ama paypalin kredi kartina yada banka hesabina odeme yapmamasi ilginc , demekki dedigin gibi ya sana basvuracagiz yada sedoya direk banka hesabina odeme yapmasini soyleyecegiz :)

S

Sticks

Misafir
Sedo'da premium domainlerdeki gelen ziyaretçi sayısındaki en önemli mantık o domainin unique vede ya typo (hatalı yazım - örn: keyboard.com yerine keybord.com) yada direkt yazılan isimlerdir. Yani keyword domainlerdir önemli olan. Örn : Keyboard.com gibi.

12den.com ismi hem rakam hemde harf içerdiğinden premium olmamakla, listeleme ziyaretçi sayısına baz alınarak yapılmıştır.

Sedo'da ziyaretçi sayısının önemli olduğu faktörler yukarıdakilerin dışında Overture keywordleri ve arama motorlarındaki konumları olacaktır. Bu da genellikle isim uzun ve - içerse bile keywordlerden dolayı trafik sağlayan domainlerdir. Örneğin : home-business.com . Diyelim ki bu domain hem Overture tarafından en çok aranan bir phrase hem de mevcut olarak Google'da hem backlink hemde çıkan sonuçlar olabilir.

Bu faktörlere ters olarak da domainle ilgilenen bir şahsın veya bir kuruluşun olması büyük bir etken olabilir fakat 12den.com domaini önem ve anlam içeren bir domain olmadığından pek birşey beklenmesi gereksiz olacaktır.

Yukarıdaki hem harf hem de rakamın aynı anda olması bir isimde en olumsuz faktörlerin başında gelmektedir.

Kolay gelsin, başarılar.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
12dencom' Alıntı:
verified olmakta bir sorun yok 1.95 usd odeyince zaten bu gerceklesiyor ama paypalin kredi kartina yada banka hesabina odeme yapmamasi ilginc , demekki dedigin gibi ya sana basvuracagiz yada sedoya direk banka hesabina odeme yapmasini soyleyecegiz :)
Bankaya ödeme yapmasını istemeni önermem..
Gecen ay'ın 15'inde Turkiye Is Bankasi'na gonderilen 476 € henuz gelmedi..
Tecrube ile sabittir.. Bizzat yasadım ;) Yasıyorum;) Bir daha yasamayacagim ;)

1

12dencom

Misafir
ARKaDaS' Alıntı:
Bankaya ödeme yapmasını istemeni önermem..
Gecen ay'ın 15'inde Turkiye Is Bankasi'na gonderilen 476 € henuz gelmedi..
Tecrube ile sabittir.. Bizzat yasadım ;) Yasıyorum;) Bir daha yasamayacagim ;)

ben garanti bankasina istiyorum bakalim birde garantiyi deneyelim ayni gecikme olursa yapacak bisi yok o zaman mecburen paypal i devreye sokacagim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5