İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

14 Nisan - Cumhuriyet Mitingi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sayın arkadaşım Din tartışılmaz diye bir şey yok.
Aç konuyu tartışalım.
Allah varmı yokmu?
ilk insan nasıl yaratıldı?
İlk canlı nasıl oluştu,
Maymundan dönüşenler ilk maymun neden oldu?
Bu konuları aç konuşalım güzel güzel

Okumuyorsun.

Din tartışılmaz demedim, bir insanın dini tartışılamaz/sorgulanamaz dedim. Din hakkında bilimsel veya bilim-ötesi tartışmalar her zaman yapılabilir, ama bir insanın dini hakkında yorum yapmak -> Sen dinsizsin, senin dini inanışın zayıf vb. ayıptır, günahtır.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
(Kirlenmek değil:)) Konuşmak güzeldir. Her konu Uslub korunarak konuşulabilir. Allah bile bundan memnun olur. Kullarım beni arıyorlar diye.
İnsanın Allahı burda görmek istemesi gayet güzeldir. Görememesi ve göremediği içinde yok demesi normaldir. Cisimler sadece gözle görülünce varlığı kabul edilir diye bir kaide yok tabiki. bir evde sarmısağın varlığını kokusundan anlamak gibi. demek duygularlada sarmısak var diye kabul edebiliyoruz görmeden. Bunun gibi Allahıda görmeden inanmak sadece Aklını kullananlarla kullanmayanların ayrışması için sadece. Yosa ısısını hissettiğimiz güneşin varlığı şu an göründüğünden 100 kat fazla olsaydı semayı(gökyüzünü tamamen kaplasaydı güneşi bütün olarak göremediğimiz için yok diyebilmek mümkün olurmuydu.

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aman Gemlikli Allah deme :) heleki secim yaklaşmış geçsin şu secim zaten Allah demeyi suc sayanlar Allah Allah diye ortaliga çıkar :p

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hocam öyle bir anlatıyorsun ki, sanki Ateistlere konuşma yapıyor gibisiniz.
..Ülkeniz için neler yapabilirsiniz ona bakın. Nasıl Bilim ile kucaklaşırız, ona bakın. Nasıl Kalkınırız, ilerleriz , ona bakın..Nasıl ülkenin bütünlüğünü koruruz, ona bakın..
Allah bundan daha çok memnun kalır.
Sarılın Cumhuriyetin ilkelerine, Bağımsızlığa, Demokrasiye..

İşte en büyük sıcaklık oradadır. Herkes elhamdürüllah müslümandır. Kimseye düşmez vaaz vermek. Herkes dini kendi içinde yaşar.

Dip Not : Ali Dibo cumhurbaşkanı...

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Aman Gemlikli Allah deme :) heleki secim yaklaşmış geçsin şu secim zaten Allah demeyi suc sayanlar Allah Allah diye ortaliga çıkar :p

çok ayıp ediyorsunuz ama gerçekten..tahrik ediyorsunuz insanları..

işi çığrından çıkarmayın lütfen..

Dip Not : Ali Dibo Cumhurbaşkanı..

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites bakın aynı şeyi ben şöylemişim insanları tahrik ediyorsunuz girilmemesi gereken konulara giriyorsunuz diye. demekki tahrik olan sadece A , m, w , degil bizlerde tahrik olabiliyoruz o yüzden herkez herkezin dogrusuna saygı duymuyorsa bile hakarette bulunmasın.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam öyle bir anlatıyorsun ki, sanki Ateistlere konuşma yapıyor gibisiniz.

En komiği de bu zaten, ülkede kim müslümandır kim değildir böyle sonuçlara varan otoriteler var. İslam'ın imajını en çok zedeleyen de zaten bu Müslüman olmaz yetmez, benim gibi Müslüman olacaksın diyen dayatmacı zihniyet. Ama bu o kimselerin kabahati değil, insanlar müslümanlar, ırkçılar, komünistler, kürtler, laikler vb. diye kamplara ayrılırsa, huzur olmaz, huzur olmayınca da gelişim olmaz. Gelişememiz de gelişmemizden daha makbul bir çok dış güdümlü çevre için.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cumhuriyetimizin ilkelerine sarılan YÖK sağolsun Bilimde dünya sıralamasında ilk500 den sonrasını kimseye birakmıyor. Onlar ilekelere öyle sarılıyolarki bi boş yer buulsak bizde bi el atcağız.

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yasacı
Ögretim
Kurumu

Yanlı
ögrenim
kurumu

Yök yeni siyasi parti :)

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bizler de ne demek Allah aşkına yapmayın kurban olayım ya
sizi bizi mi var bu olayın..aaa bu sefer gerçekten çok konu dışı oldu.
siz biz olayına girersek yandık..

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siz biz olayını cıkartmak isteyenler var. o yüzden siz biz oluyor hatta yarin bunun bedelini bize ödetirler siz istediniz derler. hep biz biz işte olduk sizli bizli.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ya arkadaşlar tabi ki sizli bizli konuşacağız. Cumhuriyet mitinginin ertesi günü Peygambere saygı mitingi yapsak diyecek bir insana ne diyebilrsin ki? O miting Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasına karşı bir yürüyüştü. Sen bunu nasıl ertesi gün Peygambere saygı yürüyüşü yapılsa ne olur gibi bir mantıkla cevaplıyabiliyorsun? Bu günah, terbiyesizlik ve peygamberin adını kirletmektir, oradaki insanlara da hakarettir. Biz dinsiz miyiz, peygambere saygısızlık mı ettik mitingde, bu kadar ahlaksız bir şeyi yazdıktan sonra sana zaten cevap vermem, ama gelip de hala Allah demeyin bak suç diye forumu provoke etmeye devam ediyorsun. Bir daha böyle imalı şeyler yazma, senden dine saygı öğrenecek kimse yok burada. Dini bir insanın tekeline indirdiniz ya diyecek birşey yok, sanki Tayyip'e karşı yürümek dine karşı yürümek. Böyle saçma bir düşünce insanlığa ve müslümanlığa sığmaz.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
görüşlerini hiç değiştirmeyen, yanlışlarını hiç düzeltmeyen, yarın bugünden daha bilge olacak değildir.

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasilmi? açın interneti araştırın. bakın bakalım miting de " imam " cumhurbaşkanı istemiyoruz ne demek? ölürken imama yıkattırınca bişi yok köşke cıkıncamı degeri yok? yani ne diyecegiz? Kanaltürk'ü izleyin bakalım kaç kere islama hakaret edildi. en büyük imam peygamberdir o zaman laflarını ölçecek bicecek insanlar!

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
not : başlığa yazan modlardan özür diliyerek bu başlığı kapatıyorum. konu iyice yanlış yönlere çekilmeye başlandı.

başlığın konusu iyice saptı. cumhuriyet mitinginden Allahın varlığına dine enteresan bir geçiş oldu. burası iyinet webmaster forumu, yani anlayacağınız dininet değil.
dinle ilgili sorun ve sorularınız için http://efetva.diyanet.gov.tr/fetva.htm;
cumhuriyet mitingi hakkında görüş ve önerileriniz için http://www.add.org.tr/;
konuya niye dahil edildiyse hala anlamadım ama yökünde sayfası http://www.yok.gov.tr

konuyu kapatmamla ilgili rahatsızlık duyanlar admine şikayet edebilir beni. yada pmle o heyacan yüklü duygularını paylaşabilir...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Süper düz mantık. Mesela türk sanat müziği icra eden cumhurbaşkanı istemesek yarın Muazzez Abacı'ya saygı mitingi düzenlensin gibi. Bu açıdan hiç düşünmemiştim. "Laflarını ölçecek biçecek insanlar?" - Insan Hakları nutkunu unuttun heralde ilk sayfadaki. Sen burada insanların dinine laf uzatma hürriyetini bulduktan sonra kimsenin lafını ölçmesine biçmesine lüzum yok rahat ol.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi