İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

14 Nisan - Cumhuriyet Mitingi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen O Yazıdan Bunu mu Çıkardın ? ... Benim Dedemde Sakallı, Ayrıca Ezan da Okuyor Bir Camide. Hatta hatta Yeri Geldiğinde Vaaz Bile verir..Dayım : Doğu da Sen Evinde Rahat uyu Diye Savaşırken Bir Şerefsiz Keleş mermisiyle şehit oldu..

Diğer Dedem ... 10 Yıl önce Vefat Etti. Dedem de Babam Gibi orduya Yıllarca Hizmet Etmiş ve Şanlı Türk Bayrağının Altında Şerefiyle Emekli Olmuştur.Tıpkı babam ve Amcam Gibi..

Ancak iki Dedem de Bu Güne kadar Hiç ATATÜRK'e küfretmedi. Birisi Vatan Sağolsun Dedi 25 Yaşındaki Oğlunu şehit Verdi.Diğeri 2 oğlunu da kendisi Gibi Ordu Personeli Yaptı.. İş Cübbeyle yada ordu üniformasıyla Bitmiyor Arkadaşım. Ne dayım , Ne Amcam ne de babam Cumhuriyet için o Koltuğa Atalarına küfreden Birisinin Önünde Diz çökmüş Birisi otursun Diye Savaşmadı.
Şimdi Topla Kafanı Birkaç Kere oku öyle Yorum Yap.

Peki Başbakan oldugunda neden bu kadar yargara cıkarmadınız başbakanlık şerefsizlik mertebisimi başbakanlık ucuz bir yermi?

Yukarida bunu çıkarttıgınız ibaresine gelince. Herkez bir şeyi birbirinden ayırmalı bir adam kötü ise bir adam hatalı ise gelipde sakallı molla şeriatcı dinci kökten dinci vs yakıştırmasını yapamaz yaparsan o zaman araya din girer din girerse kan girer kan girerse bu kan durmaz. laflarını herkez ölcüp tartsin banane tayip erdogandan benim derdim kahrolasıca politakaniz yüzünden dinime sövülmesi. umurumda degil benim a , b, c şahısları herkez haddini bilsin politika yapacaksanız dini kariştirmayin bununla nemanlanmayın tayip erdogan da yapiyorsa oda nemalanmasın.

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen O Yazıdan Bunu mu Çıkardın ? ... Benim Dedemde Sakallı, Ayrıca Ezan da Okuyor Bir Camide. Hatta hatta Yeri Geldiğinde Vaaz Bile verir..Dayım : Doğu da Sen Evinde Rahat uyu Diye Savaşırken Bir Şerefsiz Keleş mermisiyle şehit oldu..

Diğer Dedem ... 10 Yıl önce Vefat Etti. Dedem de Babam Gibi orduya Yıllarca Hizmet Etmiş ve Şanlı Türk Bayrağının Altında Şerefiyle Emekli Olmuştur.Tıpkı babam ve Amcam Gibi..

Ancak iki Dedem de Bu Güne kadar Hiç ATATÜRK'e küfretmedi. Birisi Vatan Sağolsun Dedi 25 Yaşındaki Oğlunu şehit Verdi.Diğeri 2 oğlunu da kendisi Gibi Ordu Personeli Yaptı.. İş Cübbeyle yada ordu üniformasıyla Bitmiyor Arkadaşım. Ne dayım , Ne Amcam ne de babam Cumhuriyet için o Koltuğa Atalarına küfreden Birisinin Önünde Diz çökmüş Birisi otursun Diye Savaşmadı.
Şimdi Topla Kafanı Birkaç Kere oku öyle Yorum Yap.

Bırak dedeni amcanı dayınıda sen ne yaptın ?
Deden ezan okudu sen ne yaptın ona eş değer ?

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunlar bizi yarın ,tarihte ayan beyan belli olan arapların, osmanlı'yı arkadan vurması gibi vurabilirler,, dikkat ediniz..her lafı başka yere çekebilirler , işlerine geldiği gibi yorumlarlar..

Arkadan önden vuran araplar senin gibi cahil düşünenlerdir. bende arabım ama aslan gibi bu memleket için güneydoguda savaştım mermiyi çaktım alnına vatan hainlerinin boş boş konuşma provokeci hala aynı şekilde arapları aşalama.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Buda istatistikler
2001 2006
Gayri Safi Milli Hasila ( milyar $) 143 400
Kisi Basina gelir ( $ ) 2.100 5.400
Butce acigi GSMH (%) 16,5 0,7
Net kamu borc stoku GSMH (%) 97 44
Tufe enflasyon (%) 68,5 9,6
Ihracat (milyar $) 34 86
Ithalat (milyar $) 39 132
Cari acik GSMH % 2.4 -7.8
Issizlik(%) 14 9.8
Reel Faizler (%) 36 10

O Yıllar içinde Kaç Tane Özelleştirme Yapıldı Ve Emeklerle kurulmuş Yerlerin Ne kadara Satılıp Hazineye Eklendiğini de Yazarmısın. Ben Eminim Bunları Bulabilirsin... Hadi.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bir adam kötü ise bir adam hatalı ise gelipde sakallı molla şeriatcı dinci kökten dinci vs yakıştırmasını yapamaz yaparsan o zaman araya din girer din girerse kan girer kan girerse bu kan durmaz.

Neden kan girsin ki ? Böyle bir arzu mu var ?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
:)
Yine hassas konulara girilmiş.
Bu muhabbet bitmez ben size o kadar söyliyeyim.
Çünkü kim ne kadar haklılığını ispat etmek için buraya onlarca satır yazsada karşısındaki yine kendi bildiğine inanmaya devam edecektir.
Yeryüzündeki bütün canlılar aynı düşünce ve mantık ile yaşasaydı, kuzuyla kurt beraber gezerlerdi...

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunlar bizi yarın ,tarihte ayan beyan belli olan arapların, osmanlı'yı arkadan vurması gibi vurabilirler,, dikkat ediniz..her lafı başka yere çekebilirler , işlerine geldiği gibi yorumlarlar..

Siirt halkının yarısı Arap kökenlidir.Diyarbakır keza öyle.Sen gibiler hala kaldımı bu ülkede?

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bırak dedeni amcanı dayınıda sen ne yaptın ?
Deden ezan okudu sen ne yaptın ona eş değer ?

İnsanlar Eline Geçenleri Değerlendirir ve Vatana millete Hayırlı Bir Evlat olur. Elime Geçen Tüm Değerleri Değerlendirdim Bende. Askerede de Hiç Bir Hile - şike Yapılmadan muhtemelen Doğuya gideceğim ve Gözümü Kırpmadan orada Savaşacağım. Tek Düşüncem Var. Kendini Türk Bilen Ve Türk Olduğunu Sözde Değil Özde Hisseden herkes Türktür ve Bu Vatan için Canını Verir.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Neden kan girsin ki ? Böyle bir arzu mu var ?

Millete "o kelle gider", "kelleni koparırım" tarzı özel mesaj atan kişilerden daha ne beklenir ki? çok normal yazmış, kendisini dışa vurmuş...

Gaffur diyor ya "kendimi anlatıyorum" aha tıpkısının aynısı

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnsanlar Eline Geçenleri Değerlendirir ve Vatana millete Hayırlı Bir Evlat olur. Elime Geçen Tüm Değerleri Değerlendirdim Bende. Askerede de Hiç Bir Hile - şike Yapılmadan muhtemelen Doğuya gideceğim ve Gözümü Kırpmadan orada Savaşacağım. Tek Düşüncem Var. Kendini Türk Bilen Ve Türk Olduğunu Sözde Değil Özde Hisseden herkes Türktür ve Bu Vatan için Canını Verir.

Tamam tunceli/ovacık da ben yaptım git orada savaş kan kokusunu al ama bunu gelipte politika aracı yapma mywedding gibi evinde oturmuş ben gitmişim savaşmısım memleket icin gelmiş burada bana vatan savunuyor. benim başımın üstünden mermiler gecerken ben Allah vatan diyordum sen ne konuşuyorsun efendi. bu memleketi bölmek isteyenler müslümanlar olmadi ve olmayacaktır ısrarla din iman diyerek üstüne gidiyorsunuz insanların.

Politikaniza dinimi alet etmeyin sonra nerede yürüosanız yürüyün.

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Millete "o kelle gider", "kelleni koparırım" tarzı özel mesaj atan kişilerden daha ne beklenir ki? çok normal yazmış, kendisini dışa vurmuş...

Gaffur diyor ya "kendimi anlatıyorum" aha tıpkısının aynısı

Efendi " odin " in adresi belli vereyim git onunla konuş bu meseleleri her kelleyi aynı sanma bizlerin kendi düşünceleri var onlarla yaşayabiliriz. 2 tane kıcı kırıkın lafı ile sokaklara düşüp onların agzı ile konuşmayız.

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Bahsettiğim bu değil.Dedenin ezan okumasıyla falan öğünmüşsün.Ona eş değer ne yaptın sen onu sordum ben.Askerlik falan farklı mevzular :).

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tamam tunceli/ovacık da ben yaptım git orada savaş kan kokusunu al ama bunu gelipte politika aracı yapma mywedding gibi evinde oturmuş ben gitmişim savaşmısım memleket icin gelmiş burada bana vatan savunuyor. benim başımın üstünden mermiler gecerken ben Allah vatan diyordum sen ne konuşuyorsun efendi. bu memleketi bölmek isteyenler müslümanlar olmadi ve olmayacaktır ısrarla din iman diyerek üstüne gidiyorsunuz insanların.

Politikaniza dinimi alet etmeyin sonra nerede yürüosanız yürüyün.

Sen Ne Diyosun Yaa..
Kimse Dinimize Laf Atmıyor Burada..
Allah'ıma şükür Müslümanım.
Sen ne Diyosun ? Ne ?
Gerçekten Sinirlendim şuan. kim Müslümanlığı Alet Ediyor Burada.
kim ?

M

MasterTR

Misafir
chp nin duzenledigi ve sacma sapan yerlere cekilen sozde cumhuriyet mitingidir.
(bkz. biz bu hikayeyi daha oncede gorduk)

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bahsettiğim bu değil.Dedenin ezan okumasıyla falan öğünmüşsün.Ona eş değer ne yaptın sen onu sordum ben.Askerlik falan farklı mevzular :).

:) ... Öğündüm Tabiki.. Bir Arkadaş Benim dedem de Sakallı Diyince Yazdım bende Onu.. bir Görüşü Savunduğumuz için Diğer Tüm Görüşlere Karşı Olduğumuzu Düşünüyor arkadaş. ben Dinime Bağlıyım , Dinimi Alet Etmeyin Gibi Cümlelerle Sanki Biz Dinimizi Kullanıyoruz , Sanki Biz Dinsiz'iz imajı Yaratmaya çalışıyor.

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen Ne Diyosun Yaa..
Kimse Dinimize Laf Atmıyor Burada..
Allah'ıma şükür Müslümanım.
Sen ne Diyosun ? Ne ?
Gerçekten Sinirlendim şuan. kim Müslümanlığı Alet Ediyor Burada.
kim ?

işte anlatmak istedigim bu o mitingin hedefi tayip erdogan degil. islam dün izlemedin sanırım kanalturkü izle sonra gel insanlar bunu anlamiyor sürekli islama hakaret edildi. Bakın arkadaşlar bizler politika istemiyoruz destekciside degiliz yeterki dini bu konuya alet etmesin kimse kişisel cıkarlar icin kimse dini ön plana atmasın. dinin geregini zaten biliyoruz yapamiyor olabiliriz buda vatana saygımızdan kanunlara saygımızdan. ancak gelipte bana terimlerin kavramların ne anlama geldigini bilmeden kimse konuşmasın. bu millet bu kadarda aptal degil.

deniz20

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazi arkadaslar boyle istiyor

Görüyorsunuz işte, Türkiye her geçen gün içinden çıkılmaz gibi görünen bir düğüme doğru sürüklenmek, ellerimize deli gömleği kolları, ayaklarımıza bin bir türlü menfur ağırlık bağlanmak isteniyor.
Yazar kulunuz, sizin için gecesini gündüzüne kattı, hastalık-sağlık dinlemedi oturdu düşündü, notlar aldı ve onlarca çözüm üretti. Üstelik bunları 'bîlâ bedel' yaptı ve şimdi sizinle paylaşıyor.

Malum herkesin her konuda fikri var; ancak görünen o ki, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlenmiş vaziyetteyiz. Son olarak yüce YÖK bu konuda, 'şöyle olsun, böyle olsun' içerikli bir bildiri yayınladı...

Şu fakirin bir süre sonra yayınlamayı düşündüğü 'akıllar fikirler' başlıklı külliyatının bir fasikülü olan Cumhurbaşkanlığı ve YÖK ile ilgili kısmını yayınlanmadan önce size bildirmek isterim.

Efendim; öncelikle Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunu kökten çözmüş bulunmaktayım. Çok da basit bir çözüm aslında, neden başkalarının aklına gelmedi anlamakta da zorlanmaktayım.

Şudur: Cumhurbaşkanlığı seçimi kaldırılmalıdır. Seçim olmayacağı için hiç kimse sıkıntıya girmeyecektir. Onun yerine YÖK başkanı doğal reisicumhur olacaktır. Öyle olmalıdır. Ayrıca şu anki Cumhurbaşkanımız YÖK'e ruhani ve ebedi lider olsun, diye düşünmekteyim.

Evet, Sezer YÖK'e ruhani lider olsun, YÖK başkanı doğal olarak cumhurbaşkanı olsun.

Yetmedi mi?

Rektörler Komitesi, Bakanlar Kurulu'nun doğal üyesi olsun Rektörler Kurulu olsun yani. Kendi aralarında kimin neden sorumlu olacakları onlara bırakılsın. Ancak bana sorarsanız eski eserler ve müzelerden sorumlu bakan Sayın Aşkın olsun, derim.

Sonracığıma, nedir bu 'süre' sınırlaması, YÖK ve rektörlerle ilgili tüm zaman sınırlamaları kaldırılsın. Bu şekil olsun yani. YÖK'ün atadığı her kişi -Mevlam gecinden versin- vefat edene kadar o görevde hep kalsın, seçim gerginliği hiç olmasın. Tuncay Özkan rektörler komitesi sözcüsü olsun, Hulki Cevizoğlu TRT Genel Müdürü olsun. Onlara, atadıkları her kimse ona, trafik cezası başta olmak üzere hiçbir kanuni hüküm geçmesin. Soruşturma açılamasın, aldığı kararlar harfiyen uygulansın.

Efendime söyliyim; nedir bu cami, Cuma namazı filan. Cuma namazları cumartesine alınsın ve imam yerine rektör ve dekanlar halkı aydınlatsınlar. Böyle olsun anlayacağınız. Dekan/İmam hutbesine 'Kaale Karl Marx fi Das Kapital' diye başlasın misal olaraktan.

3 korner bir penaltı olsun sonra. 3 muhafazakâr oy, bir laik oya anca denk gelsin. Kaleye Metin Şentürk geçsin hakem Sezer olsun, Teziç duran topun başına gelsin, kaleciyle topu ters köşelere yollasın, köşe olan akademisyenler seyirci olsun, Andıç medyası tribünde otursun alkışlasın, vur patlasın çal oynansın ama hırsızlık kanunu olmasın, kimse ceza almasın.

Üniversitelerde icabında hiç ders okutulmasın, otobüsler hep bedava olsun, mitinglere öğrenci taşınsın, bir sıfır olsun onların olsun. Atan hep bir olsun karşılayan hiç olmasın! Bilim yağlı boya olsun ama kimseye değmesin ayrıca. Değecek hiçbir şey olmasın, akıl fındık kabuğu kadar olursa olsun ama yeter ki inançlı öğretmen, öğrenci, parti, parıltı olmasın.

Bir de şöyle olsun; genel seçimlerle yerel seçimler birleştirilsin, rektör seçimlerine denk gelinsin, rektörler seçince diğer seçimlere gerek kalmasın, onların seçeceği insanlar Meclis'e girsin, bir şey diyenin canı çıksın, hakkında Andıç yayınlansın. Utah Jazz'ın maçları yayınlanmasın, Mehmet Okur hakkında Andıç oluşturulsun ulak medyasına yazı yazdırılsın, Amiral gemisi ve otel darbecileri siyaset meydanında hurda hiş etsinler.

Brifingler, seminerler, yürüyüşler, kokteyller, katafalklar düzenlensin, Andıç üstü az montaj kasetleri yayınlansın, baskınlar olsun, peştamallı sakallılar bulunsun, olmadı takma sakal takılsın emekli savcıların eldeki kasetlerine iliştirilsin.

Tek tek basılıp bade süzülsün, mahur gözler büzülsün, bu yazının adı da, şöyle olsun, böyle olsun...

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) ... Öğündüm Tabiki.. Bir Arkadaş Benim dedem de Sakallı Diyince Yazdım bende Onu.. bir Görüşü Savunduğumuz için Diğer Tüm Görüşlere Karşı Olduğumuzu Düşünüyor arkadaş. ben Dinime Bağlıyım , Dinimi Alet Etmeyin Gibi Cümlelerle Sanki Biz Dinimizi Kullanıyoruz , Sanki Biz Dinsiz'iz imajı Yaratmaya çalışıyor.

Konu dışı cevap vermek istemeyebilirsiniz sorun değil.

Nasıl müslüman olunuyor ?Müslümanlığı yaşamak siyasi bir yaşayış mı?
Müslümanım dediğimizde iş bitiyormu acaba cennete giriyormuyuz ?
Sadece meraktan soruyorum.Bazen bildiklerimi unutuyorumda :p

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
işte anlatmak istedigim bu o mitingin hedefi tayip erdogan degil. islam dün izlemedin sanırım kanalturkü izle sonra gel insanlar bunu anlamiyor sürekli islama hakaret edildi. Bakın arkadaşlar bizler politika istemiyoruz destekciside degiliz yeterki dini bu konuya alet etmesin kimse kişisel cıkarlar icin kimse dini ön plana atmasın. dinin geregini zaten biliyoruz yapamiyor olabiliriz buda vatana saygımızdan kanunlara saygımızdan. ancak gelipte bana terimlerin kavramların ne anlama geldigini bilmeden kimse konuşmasın. bu millet bu kadarda aptal degil.

Orada Elinde Türk Bayrağı Ne kadar çok Türbanlı- Baş örtülü Bayan Vardı Biliyomusun ? .. Oradamıydın. ? Yaşadın mı ? El ele tutuştun mu Orada Başörtülü Teyzeyle Diğer Elin Türk Bayrağını Tutarak..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5