İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

15 bin TL internet faturası

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Ben bu duruma düşseydim neyle öderdim bilmiyorum açıkçası:peh:

Cepten internete girdi, 15 bin TL fatura geldi: İşte Türkiye'de yaşanan düşündürücü bir olay...

Karabük Üniversitesi (KBÜ) öğrencisi Murat Yaman, öğrenci değişim programıyla gittiği Polonya'da, Türkiye'den aldığı 3G internet hattını kullanınca 15 bin 192 lira fatura geldi. Öğrencinin babası bankadan kredi çekerek faturayı ödedi.

KBÜ Metalürji ve Malzeme Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Murat Yaman'ın (20) babası Ahmet Yaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun öğrenci değişim programı kapsamında, 1 Ekim'de 5 ay kalmak üzere Polonya'ya gittiğini söyledi.

Oğlunun Türkiye'deki 3G internet hattını yurt dışında kullanmak için ilgili GSM bayisine müracaat ettiğini, kendilerine "paket aşımı yapmadığı sürece kullanım ücretinin ayda 70 lirayı geçmeyeceğinin söylendiğini" iddia eden baba Yaman, bunun üzerine oğlunun, kaldığı yurtta internet erişimi olduğunu öğrenene kadar yaklaşık 10 gün süreyle 3G hattını kullandığını ifade etti.

Maden Tetkik Arama Enstitüsünde çalışan baba Yaman, Manisa'da görevde bulunduğu dönemde oğlunun internet faturasını yatırmak için gittiği bayide 6 bin 205 lira borçlandıklarını öğrenince büyük bir şaşkınlık yaşadığını belirterek, "GSM şirketine dilekçeyle başvurarak cevap beklediğim sırada diğer faturanın da 8 bin 987 lira gelmesiyle zor duruma düştüm. Ekim ve kasım ayındaki yüksek faturalarla ilgili müracaatlarımdan sonuç alamayınca bankadan kredi çekerek toplam 15 bin 192 liralık borcu ödedim" dedi.

chip.com.tr

DamlaHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben faturalı hatlarımda kesinlikle interneti aktif hale getirmiyorum ... Güvenemiyorum bu şirketlere

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
şimdi olaya hangi açıdan baksam.. 15bin lira ödeyen babanın yaşadığı zorluk ayrı, gsm operatörlerinin olayı ayrı, birde 20 yaşında üni.öğrencisinin, yüzde %80 cep tel.ile ders çalışma gibi bir ihtimali olmayıp, lak lak için interneti kullanması ayrı..

r1_primo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Eskiden şu şu banka şu tarafından hortumlandı.. Şunu şu şöyle dolandırdı diye haber cıkardı.. Artık onların yerini böyle telefon hatları ve banka faizleri haberi cıkıyo.. Ama hiç bi ceza almıyolar.. Usulüne göre bilinçli dolandırıcılık :alkış:

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
10 gün kullanmış 3g yi bu kadar fatura çok fazla

Flatliner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gsm şirketlerinden data hattı almak akıl karı degil zaten. Bide bizim gibi olsaydı ne olurdu acaba o çocugun hali düşünemk bile istemiyorum :D

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
7 yıl önce bizde ozaman adsl yoktu 2003 de telsimin cep telefonunu kullanarak internette girdik 5 günde 1 milyar fatura kesti cem uzan:D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Valla ben yıllardır telefondan internete giriyorum. Hatta laptopa bile bağlıyorum. Son bir yıldırda 3g kullanıyorum hiç bir zaman enterasan bir fatura ödemedim. Bir keresinde yüklü bir fatura geldi, onuda inceleyip itiraz ettiğimde anında düzelttiler.

Millet kullanıyor bilmeden etmeden sonrada o suçlu bu suçlu :)

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Bende mobil internet kullanıyorum, Vodafone mobil paketlerinden kullanıyorum aylık 8tl para ödüyorum 1 ay sınırsız kullanıyorum.

Tek eksiği baglantı hızı 96kbit(6-7kb/sn) iş için kullandığımdan bana yetiyor, hem ekonomik hemde sınırsız.

Bu hız tabiyiki oyun oynamak yada video izlemek için yeterli değil;)

7 yıl önce bizde ozaman adsl yoktu 2003 de telsimin cep telefonunu kullanarak internette girdik 5 günde 1 milyar fatura kesti cem uzan:D
:D Koptum gülmekten, + cem uzan farkı

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Haberi detaylandıralım lütfen ;

Uluslararası data hattı kullanmış kişi, Hal öyle olunca 3G,2G affetmez.. Her halukarda 3G en pahalı internet servisi günümüzde.. Kullananları kurallarını iyice irdelemelerini öneriyorum..

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
devlet ve özel sektör el ele vermiş vatandaşın en mahrem yerindeki kıla kadar yoluyorlar :D yeterki fırsat ver. anadolunun her yerinde kullanılan mutfak tüpü 60 tl oldu. maliyeti 20 lira bile değil. gerisinin hepsi vergi.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
GSM şirketi haklı burada.
Özel bir anlaşma yapmadan bir ülkeden aldığın servisi diğer bir ülkede aynı ucuzlukta kullanamazsın.
Konuşma,sms,data servisleri her zaman roaming süresince kat kat pahalıdır.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Bazı ülkeler interneti, iletişim hakkıdır diye halkına bedava sunarken bizim memleketimizde nasıl denk getirsemde kitlesem diye çakallık peşinde..

xCHIVALR0US

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vodafone'un hatası sayesinde 96 kbps'lik aylık cepnet paketimi 3G hızında yani 3.2 mbps hızında kullandım. Faturasız hat olmasına rağmen başıma böyle birşey geleceğini düşünmeden edemedim :)
Bu operatörlere güven olmaz.

gereksiz227

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla arkadaşlar ne derseniz ddeyin ben telefonla aradım vodafone u dedimki sınırsız sms kullanmak istiyorum tamam dediler aylık 9 lira fakat bayiye gidip orda işlem yaptir burdan olmuyor olur dedim gittim bayiye yaptırdım ondan sonra full mesaj tabi bide fatura geldı 500 lıra hemen itiraz ettim tabi incelemeye alalım dediler bi ay daha kullandım 200 de öyle geldi allah belanızı versin dedim hemen operatörü değiştim türkiyede faturalı hiçbirşey kullanmak istemiyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5