İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

150 mb database yüklemek ?

DamgaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Elimde 150 mb bir db var ve bunu makine degilikligi için taşımam gerekiyor bunu ssh ile mysql -h localhost -u dbismi -p dbkullanıcı < yedekdb.sql

sonra kullanıcı şifre soruyor ve yüklemeye başlıyor peki bu kaç dakika sürer ve 150 hepsini birden yüklermi hosta atılmış dosyanın yoksa belli bir sınırı varmı varsa bu 150 mb db nasıl bölebilir ssh içinde bölmem mümkünmü yoksa kendi bil.da program ilemi bölecegim böleyse programın ismi nedir..

Bilgilendiriseniz sevinirim..

Şimdiden Teşekkürler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bolmene gerek yok, mysql dump eder icine. /etc/my.cnf dosyasinda MySQL ayarlarinda max_allowed_packet degiskeni 150 MB'dan dusuk ise, kabul etmeyecektir ancak zaten bunu hata olarak verir, basladiysa dump eder.

Ne kadar surecegi islemci performansina bagli. 2 dk surer heralde ortalama

DamgaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Soruya kendim cevap vereyim.

İlk olarak hostun ssh erişimini açtırıyorsunuz ve sitenizin ana dizinine shell üzerinden ulaşıyorsunuz.

Örnek : cd httpdocs

sonra yüklemek istediginiz db in önceden kullanıcı adını ve db adını oluşturun..
..

egerki sitenizi başka hosttan taşıyorsanız db inizi ana dizininize alınız..

wget http://www.siteniz.com/yedek.sql

şimdi yükledik yeni hosta eski db ide bu şekilde çok kısa sürer dbi taşımak.

mysql -h localhost -u dbismi -p dbkullanıcıismi < yedek.sql

bunu yazıyor ve enterliyoruz size şifre sorucak şifre dbkullanıcı şifresi bunu daha önce db oluşturur iken belirlemiş olmanız gerekiyor.

ve bir bakmışsınız 150 mb db 2 dakikada yüklenmiş ne güzel degilmi :)

www.yeniforum.net adresini bu şekilde taşıdım ve taşımam 10 dakikamı aldı yoksa 3 gün ugraşırdım herhalde..
bu bilgiler inşallah sitesini taşımak isteyen arkadaşlara yardımcı olur..

bunu yapabilmek için ben bir günü harcadım ilk defa yapıyordum inşallah herkeze yardımı olur..

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bölmeye ne gerek varki

mysql front ile rahatça atarsın.

ben 250 MB mysql db upload ettim.

S

SatlikDomain

Misafir
tamam login oldm :)

Şimdi mysql -h localhost -u dbismi -p dbkullanıcıismi < yedek.sql deniyorum ama faaliyet yok ?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SatlikDomain' Alıntı:

Şimdi mysql -h localhost -u dbismi -p dbkullanıcıismi < yedek.sql deniyorum ama faaliyet yok ?

SSH'a bağlandıktan sonra;

mysql -u root -p
şifreyi girin
\r db_adi
\. backup.sql

İyi çalışmalar.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
SatlikDomain' Alıntı:

eger mysql ayri sunucuda degilse -h anahtarını koymana gerek yok. ayrica path belirtmemissin dosyanin yeri. ayni dizindeyse sorun yok ama path yazmani oneririm. birde -u dbismi yanlis olmus -u dbkullaniciismi olucak.

ornek:

mysql -u dbkullaniciismi -p dbadi < /dizin/yedek.sql

sifreni sorucak girersin. kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5