İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

150 Online Kişi İle Hosting Çöktü

vanhasley87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba,

Arkadaşlar bir hosting firmasından ayda 9,99$ ödeme yapıyorum yıllık miktarı 100$ ın üzerinde bir ödeme oluyor.Bu hosting ile siteme 150 online kişi gelince hosting firması aşırı cpu kullanımından suspended uyarısı verdi.Sizce bu ödediğim paraya karşılık bu hosting paketi uygun mu yada fazla mı para veriyorum?

KaLpSiZ_

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Fazladan da çok fazla para vermişsiniz.
https://www.internetbilisim.net/ o paraya dört dörtlük bi hizmet alabilirsiniz bence hocam. Reklam yapmıyorum sadece kullandığım firmadan memnuniyetimi dile getiriyorum senelerdir burdayım aylık 5 liraya çokta güzel reseller alıyorum.

Diğer hosting firmalarınıda bi araştırın iyice bi fiyat/kalite analizi yapın hocam ona göre bi yerden alın

vanhasley87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tamam hocam teşekkür ederim.Bana kendi hosting firmam Vps hosting önerdi.Fiyatı ise aylık 40$ buna geçsem nasıl olur.

Ekleme: Bana önerilen Vps Hosting'in özellikleri ve fiyatı şu şekildedir:

1.13 GHZ CPU
• 768 MB RAM
• 30 GB Disk Alanı
• 500 GB Bandwidth
• 2 adet ücretsiz Dedicated IP
• Virtuozzo Power Panel
• cPanel Control Panel
• PHP4 & PHP5 kullanım seçeneği
• 99.9% Uptime Garantisi
• Firewall Koruması 12 $ BEDAVA
• Kurulum: 19,99 $

Binlerce kişi sitenizde olabilir denildi.Ancak fiyat olarak Vps hostingin fiyatı nasıl kararsız kaldım.Ancak şöylede bir şey var hosting firmam aslında çok iyi teknik dedteklerde en geç 5 dakika içinde bana ulaşıyorlar.Sorun sistemlerinde

KaLpSiZ_

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Hocam bence zaman kaybetmeyin ve daha fazla parada harcamayın. İsimtescil'de çok buyuk firma ama gel gelelim hosting konusunda hem çok pahalı hemde hiç iyi değil.

Önerdikleri vps bence çok düşük.
1.13 GHZ CPU
• 768 MB RAM
bu kapasitede de bi sunucu çok problem çıkartır sana.

vanhasley87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kalpsiz çok teşekkür ederim.OZaman senin verdiğin firmayı ve diğer şirketleri bir araştırayım

OnurOcaLan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitenin asiri cpu tuketimi yapip suspend olmasinin sebebi 150 kisiden dolayi degildir verdiginiz bilgiler uzerine.

Nasil bir sistem kullanmiyorsunuz? wordpress gibi hazir script sistemlerin optimizasyonunu yapiniz. Aksi taktirde 40 $ lik bir vps e gecseniz daha sorun yasayabilirsiniz.

iyi calismalar dilerim

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hangi altyapılı nasıl bir sistem kullandığınıza göre değişir bu olay. 150 kişilik online üye sayısı wordpress yada vbulletin gibi sistem kullanıyorsanız oluşturduğu sorgu miktarına göre sunucuyu yorması normal bir durum. Anlık yüksek sayıda ziyaretçi için paylaşımlı hosting miktarları genellikle yeterli gelmez.

Yada kurumsal olarak daha yüksek kapasiteli host sağlayan şirketler var onlara yöneleceksin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5