İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

18 Milyon Blogger Şokta

X

Xman

Misafir
Adsense sıkıntısı olmasında, analyticsi falan kaldırırız artık napalım :(

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ben de bugün baktım benim spor bloguna "lig tv site:blogspot.com" şeklinde bir arama gelmiş. Sanırım digiturk yetkilileri olabilir :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
İşini gelmeyen konuda herkes konuşur.Bende bana dokunan konularda konuşurum.Sizlerin yaptığı gibi

peki birde digiturk tarafı siz olmayı düşündünüz mü? Adamlar haklı google blog sitelerini denetlemiyor ortaya birsite atıyor herkes burada at koşturabilir diyor o zaman işler değişir.

Sonuçta adamlara para yatırıyor bir çok kişide çıkıp ligtvleri yayınlıyor orada ligtv satın alan taraf var parasını veren müşteriler var ve müşteri potensiyeli taşıyan insanlarda ücretsiz izliyor.

Buna göre digitürk zarar görüyor sizler değil bu yüzdende konuşmanız çok kolay.

Digitürk zarar görürken google para kazanıyor daha fazla ziyaretci sitelere giriyor daha fazla adwords kredileri eriyor daha fazla para kazanıyor.Buna göre digiturk haklı yapması gerektiği şeyde.

Yani google açıp kontrol etmediği bir sistem sonucu kapatılmaları hak ediyor.Sizlerde burada karlı olduğunuz için yazıyorsunuz.

Bizler günde 3 5 dolara adsensedem talim olurken birçok insan ligtv adı altında blogları açıp günde 100dolarlara yakın para kazanıyor zaten birde bize zarar verdikleri halde adamları destekliyorsunuz?

Ben salakmıyım sabah akşam içerik kasmak ile uğraşacağım adamın teki gelecek usulsüzlük ile ligtv yayını koyacak benden fazla kazanacak resmen usülsüzlüğü destekliyorsunuz ama yaptıklarınız ayıp zarar gören taraf siz olabilirdiniz,

Burada bütün blogsitelerin zarar görmesinin sorumlusu google adam gibi girilen içerikleri kontrol eden mekanizmayı devreye soksa kimse zarar görmez google işine geldiği için ligtv içeriğini bloglara koyduruyor bunun sonucunda oluşan kullanıcı zararının tek sorumlusu googledir.

Googlede şunu diyebilir banane arkadaşım kullanmasaydınız blogspot sözleşmede yazıyor her zaman sitenize ulaşılabilir olacak diye bir kural yok diye,

Bizim canımız yanmış, 3-5 çapulcunun yanında yanan olmuşuz, kalkmış bide neler söylüyorsun. Mağduruz biz arkadaşım! Ben maçları ya statta izlerim, yada cafe/bar gibi digi yayını yapan mekanlarda.

Kendi adıma tek güzel yanı domaini 2 gün önce almıştım zaten, blogspotun hostunu kullancaktım projenin geldiği noktayı görene kadar en azından 3-4k hit değerini görene kadar. Artık wp+host alma işini erkene getircem mecbur.

Sizin yaptığınız çok ayıp, bizim blogspot olmasına rağmen günde 1k yı geçen ziyaretçisi olan bloglarımız kapanıyor, sebebi ne olursa olsun. Benim bilmediğim, ilk defa duyduğum bir haber yüzünden sabah kalkmışım şok olmuşum. Digi haklıda olsa gereken yapılmışda olsa, arada ezilenler olmuşuz. Adamda gelmiş 'Oh olsun size' der gibi mesaj atıyor! Sanki biz digi içerikli site yayınlıyormuşuz gibi, yok destekliyorsunuz, sizin konuşmanız kolay... Bu nedir ya?

Hiç beğenmedim :eek:lmadı:

-rep

jxc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sözde özgürlükçü ülkeyiz.
Geçiniz.

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Türkiye'ye Bayılıyorum. Hayat Sansürle Geçiyor . Dizi , Film , Televizyon Derken İnternette de Sansürde Hız Kesmiyorlar. Gelişmekte Olan Türkiye Bu Demek ki...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Ve blogger.com engelledi. Panele giriş yapılamıyor. Ücretli domainlerdede blogger sunucusuna bağlı moduller çalışmıyor.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
film izle kelimesi ile 2.sayfadaki günlük 1,5 k lık sitem çöp oldu

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Ücretli domainlerde yorum yazma alanıda görünmüyor. Gel şimdi ziyaretçiye bunu açıkla :(

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Güncelleme: Ya tam kapanma hala oturmadı yada geri açtılar. Şimdi açılıyor moduller ve blogger.com

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Ücretsiz domaini olan blogspotlar açılmıyor, ücretli domaini olanlar ise aşırı yavaş açılıyor şuan.

kalenderm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu sacmalık ya böle bişeyi nasıl yapıyolar anlamıyorum ki kapatacak başka bişey bulamamışlar mı

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
olay geçen sene olduğu gibi digitürk'ün "biz bu işin içerisinden çıkamayacak kadar acemiyiz, biz bu işi bilmiyoruz" demesinin son noktası... youtube'dan aldıkları silme yetkisini blogger'dan da istemişlerdir ama alamamışlardır. hiçbir kurumun blogger'ı kapattırmak gibi bir hakkı olamaz, olmamalı... digitürk çok samimi ve ciddiyse oturur bir ekip kurar, tek tek ligtv bloglarını tespit edip onlarla ilgili blogger'a başvuru yapar. böyle bir başvuruyu blogger kabul eder ama digitürk'e bu kalın ve maliyetli geliyor. ucuz olan mahkemenin birisinden kararı çıkarttırıp blogger'ı kapatmak...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bende henüz kapanmadığı için kontrol edemiyorum. Acaba diğer google servislerinde sorun var mı ?

Tekniker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
.blogspot uzantılarda "Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir." yazısı görünüyor.
Ücretli domainlerde siteler şuan için açılıyor bende..

T

trgy

Misafir
Kapatma kararı ile ilgili dökümanlar.

87c4b56154fd6890cb9d0ef00cda6bd3bfca2f4c

305794e63439c56f596912ea09551a9b106bfbf1

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Firstrow ve Atdhe'nin kapanması kötü oldu. Güzelim Chelsea - Manchester maçını izleyemedim yahu ühüüü

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Şunu bir türlü anlamıyorlar:
Onlarin mühendislerinden çok webmasterlarda ve yazilimcilarda care var.. Avukattan çok daha iyi kafalar var bu alemde :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5