İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

-18 Yaş Harekâtı

CihatAYDIN

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Merhaba Arkadaşlar

18 Yaş Sınırlaması Değiştirilene Kadar 18 Yaş Altı Bütün Bireyleri İsyana Davet Ediyorum. Ne İçin ? : Ehliyet, Banka Hesabı, Kredi Kartı, Kimliğimiz ve Daha Fazlası için. 19 Yaşında Bizleri Zorla Askere Alarak 1.5 Özgürlüğümüzü Alıyorlar. Öncesinde 1 Yıl Özgürce Yaşama Şansı Tanınıyor. İsyanımız Askerliğe Değil Vatana Can Feda İsyanımız 18 Yaş Sınırına. Anayasa Değiştirilebiliyorsa Buda Değişmelidir ve Değişecektir Dedik sizlerinde desteklerini bekliyoruz.

facebook.com/pages/-18-Ya%C5%9F-Harek%C3%A2t%C4%B1/188629207873854

EmreDnmz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bazı konularda iyi bazı konularda kötü bu sınırlama.

Banka hesabı -18 de ebeveyn ile gittiğinde açıyorlar. Ehliyet doğru buluyorum 15-16 yaşındaki biri ehliyet alırsa ülkenin hali ne olur?
Tabi mekanlar konusunda bu sınırlama kötü bence, özellikle artık 22 ye çıkacak dediler en son.

Böyle bir sayfa , bilmem benim kararım bu . Fazlada abartmamak gerek.

TqMedia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
18e 6 ay kaldı :D isyan etmeden geçmek istiyorum

OnurStyle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
15-16 yaşında bir çoçuk iyi kötüyü ayırt edemez, tabi edende var ama istisnalar kaideyi bozmaz, askerlik konusuna gelirsek sen ben gidip orada nöbet tutacazki sevdiklerimiz rahat uyusun...

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Askerlik vatani bir görev bunu yazman kötü olmuş.:)

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
yaş sınırı derken ? Neden koyulduğunun farkında mısınız.
14 15 yaşında birisinin arabayı hangi amaçla kullanacağını sanıyorsunuz. Ergenliğin verdiği hazla yapacak hızı çarpacak bi masuma göreceksiniz neyi savunduğunuzu.
Kredi kartı mı istiyorsunuz ? Ne yapcaksınız kredi kartını. tamam verdiler nasıl ödeyeceksiniz ? Hayatınızı çalışarak mı yaşayacaksınız.
Bkz:
Öncesinde 1 Yıl Özgürce Yaşama Şansı Tanınıyor.

Banka hesabı alınabiliyor ? Kim dedi size hesap kartı alıp işlem yapamazsınız diye. Araştırma yapın birazcık genç yetişkin kardeşlerim :)

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Banka hesabı açabiliyorsun. Ama çok fazla kısıtlama var. Herşeyde babanın onayı daha doğrusu babanın işlem yapması gerekiyor.
Ayrıca 18 yaş sınırı olmamasını savunmak için 18 yaş altında olmak gerekir zaten :D
18 yaş üstündeki bazı insanlar zaten yetişkin gibi davranmazken 18 yaş altı çocuklarla uğraşmak zor olur.

Antika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
gereksiz bir isyan, daha askere gitmeden sağını solunu bilmeyenler var

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Dolandırıcılık yapma 18 yaş engeli mi bulunuyor? Gerçi evet banka hesabı açmazsan nereye alıcan paracıkları

Lem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Günümüzde +16 olmalı artık zannımca.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
ehliyet için yaş sınırı bile az, zeka testi de lazım.
askerlik meselesine gelince 18inden itibaren istediğin zaman gidersin seni kısıtlayan yok. 16 yaşındaki birini askere gönderecek değiliz sonuçta. 18 erken diyorsan da çalış üniversite oku 2-8 sene arası tecilin olsun. hatta okulu uzat 10 olsun. Yüksek lisan da yap 12 olsun. Çalış devlet dairesine gir 2 sene oradan tecil olsun en az eder 14.
18+14=32. E artık bi zahmet de git askere gençken :)

boş işlerin adamısınız, boş...

vig0rLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Askerlik hk. yazılarını esefle kınıyorum. Madem bu kadar zor geliyor TR vatandaşlığından çıkarsın bu kadar basit.

tuzuner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazık, zorla askere giden insanlar acaba doğudaki pkk ile savaşan askerler uzaydan mı geliyor sanıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5