İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2-3 ip den yapılan dos saldırısı

vaio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim siteme 2-3 ipden saldırı yapılıyo fazla degil en fazla 3-5 tana çocuk yapıyo bu saldırıyı nasıl engellerim?

Z

Zion

Misafir
linux için apf firewall kurarak ilk önlemini alabilirsin. 3-5 çocuk yapıyorsa bu ddostan ziyade http flood falandır. ssh'den login olup ip'leri listeleyerek banlayabilirsin. (server senin değilse bunları servis sağlayıcının yapması lazım)

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vaio' Alıntı:
benim siteme 2-3 ipden saldırı yapılıyo fazla degil en fazla 3-5 tana çocuk yapıyo bu saldırıyı nasıl engellerim?
Eğer IP'ler belli ise en güzel yöntem bunun için iptables kurup, bu ip'leri de banlaman. Google'dan aratırsan "iptables installation" diye karşına çıkar.

Zion' Alıntı:
linux için apf firewall kurarak ilk önlemini alabilirsin. 3-5 çocuk yapıyorsa bu ddostan ziyade http flood falandır. ssh'den login olup ip'leri listeleyerek banlayabilirsin. (server senin değilse bunları servis sağlayıcının yapması lazım)
Bu arada Ssh'dan ben tam olarak inceyemiyorum bu ip'leri çok fazla istenmeyecek şeyler de çıkıyor.

netstat -an |grep :80 |wc -l komutuyla mı incelemek lazım bunu en iyi? O an server üzerinde olan "Time Waiting" IP'ler de aşırı bir yükleme yapıyor. Yani kısaca hangi komutla bunları en güzel inceleriz, yazabilirsen sevinirim. Sadece Netstat yazınca da çok fazla gereksiz şeyler çıkıyor

M

Makro Servers

Misafir
netstat -tn --inet 2> /dev/lisanssız| grep ":80" | awk '/tcp[\ ]*[0-9]+[\ ]*[0-9]+[\ ]+[^\ ]+[\ ]*[^\ ]*/ { print $5; }' | cut -d":" -f1 | sort | uniq -c | sort -n

yap hangi iplerden fazla talep varsa banla
banlamak için
iptables -I INPUT -j DROP -s ip

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5