İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 Adet Küçük Sorun

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sorun 1 - Sitenin tüm seo ayarları yapılmasına karşılık facebookta siteyi bağlantı olarak paylaşdığımda Bir Başka Wordpress Sitesi çıkıyor + resimsiz kötü bir görüntü. (makaleri paylaşmada sorun yok)

2538.png

Sorun 2 - Üye olan kullanıcılara gönderilen mailde mail adresi [email protected] şeklinde ve mail konusunda Wordpress yazıyor. Bunu nerden ayarlamalıyım ?

Destek bekliyorum :peh:

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Sorun 1: Eğer değiştirmemişsen wordpress admin paneli ayarlar bölümünden sloganı değiştirmelisin.
Sorun 2: Bunun için çokça eklenti mevcut wordpress.org adresinde

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
- Değiştirdim tabiki fakat yine böyle çıkıyor.

İlk sorun gerçekten garip açıkçası çözemedim. Bazı temalarda bile facebookta paylaşıldğında resimler çıkmayabiliyor bunun nedeni özel alanlar ve functions.php dosyasına kod eklenerek düzeltilebiliyor ancak sizdeki sıkıntı sadece indexte. Belki functions.php dosyasında index.php için ayrı bir kod çalışıyor olabilir. Bunlar varsayım tabii ki kesin emin değilim.
- Bulamadım, bir tane atarsan onu kullanabilirim.
Benim kullandığım eklentinin farklı özellikleri de olduğu için sunucuyu biraz kasıyor o yüzden onu önermek istemiyorum. Şu eklentiyi deneyebilirsin. http://wordpress.org/extend/plugins/wp-mail-options

Ancak belirtmemde fayda var eğer sunucun sitenden giden e-postalara kendi header bilgilerini ekliyorsa onun görünmesini engelleyemezsiniz.

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Nightmare17 çok teşekkür ederim 2. sorunumu hallettim.

1. sorunu bende çözemedim tema premium tema index dosyasına bir göz atıyım en iyisi ..

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Nightmare17 çok teşekkür ederim 2. sorunumu hallettim.

1. sorunu bende çözemedim tema premium tema index dosyasına bir göz atıyım en iyisi ..
Rica ederim :) işe yaradıysa ne mutlu

Aklıma geldi de alternatif olarak wordpress dil dosyalarındaki Bir Başka Wordpress sitesi yazısını kendi sloganınız ile değiştirebilirsiniz.

wp-content/languages/tr_TR.po satır:13827
tabi bunun için poedit gibi .po dosyası düzenleyicisine sahip olmalısınız.
Dosyayı düzenledikten sonra .mo dosyası ile birlikte tekrar dizine atıp üstüne yazın. Bu da sorunu düzeltebilir diye düşünüyorum, en azından siz temadaki sorunu çözene kadar idare eder :)

temadaki sorun için de functions.php ye bir kod eklenmesi gerekiyor diye düşünüyorum, Bulabilirsem gönderirim size.

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Rica ederim :) işe yaradıysa ne mutlu

Aklıma geldi de alternatif olarak wordpress dil dosyalarındaki Bir Başka Wordpress sitesi yazısını kendi sloganınız ile değiştirebilirsiniz.

wp-content/languages/tr_TR.po satır:13827
tabi bunun için poedit gibi .po dosyası düzenleyicisine sahip olmalısınız.
Dosyayı düzenledikten sonra .mo dosyası ile birlikte tekrar dizine atıp üstüne yazın. Bu da sorunu düzeltebilir diye düşünüyorum, en azından siz temadaki sorunu çözene kadar idare eder :)

temadaki sorun için de functions.php ye bir kod eklenmesi gerekiyor diye düşünüyorum, Bulabilirsem gönderirim size.

Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim fakat tr_TR.po satır:13827 bu kadar satır yok bir başka wordpress diye arattım bulduğum yeri değiştirdim yine sonuç aynı bir değişiklik olmadı.

Bulabilirseniz çok sevinirim. Bu sorun başımı ağrıttı iyice.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5