İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 Aylık Bir Site Aslında Ama Problem Var Şimdi

Hasan Yılmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar sizlere dertlerimi açacağım şimdi. Derdime deva olana dua'm var :) Sitemi kurdum her şey tamam, gecelerce uyumadığım oldu ve özgün içerik yardımıyla belli bir nebze ilerlemeye başladım. Sitem kurduktan 1.5 ay sonra pr3 oldu.Nasıl oldu inanın hiç bir fikrim yok. Alexa seviyem yine öyle yükseldi. Şimdilerde 12k civarında TR'de. Google'dan iyi ziyaretçiler geliyordu. Günde 400 civarı. Bir anda bir şeyler oldu ve günde yalnızca 100 ziyaretçi gelmeye başladı. (problem 1) Bir diğeri yine blogum hakkında. Web sitem siteadi.com/blog şeklindeydi o zamanlar ve ben translate kurmuştum. Translatenin çevirileri yanlışlıkla sitemap'e eklenmiş. 2500 civarı bir index :S Ben bunun farkında değildim. Eklentiden verim alamayınca kaldırdım ve webmaster tools da gördüm ki 2.794 tane bulunamadı hatası var.(problem 2) Bütün bunlar neden böyle oldu yeniden nasıl çözüme ulaşırım. Bir bilen varsa akıl verirse minnettar olurum. Napcağımı şaşırdım.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
problem 2 yi sen kendi ellerinle hazırlamışsın kardeş, sitemapa eklensin bi problem çıkartmazdı ki, index sayın artar işte
1. problemin nedeni sürekliliğin olmaması olabilir. mesela sen günde 2 konu yazarsın, google "bu site hergün 2 konu ekliyor, hergün gideyim indexliyim" der. eğer sen o gün hiç konu eklemezsen ve devamında iyice boşlarsan google da seni bırakır. sürekli bişeyler yazılması gerekir sitelere, sen biraz sosyal çalışmalısın

Hasan Yılmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
neredeyse gün aşırı 2 konu ekliyorum evet hocam, ama 3-4 gün internette problem olduğu için boşlamıştım. galiba sebebi o. sosyal çalışmalısın derken? facebook vs. gibi mi?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
facebooku twitterı geç elle tutulur bir takipçin yoksa
digg, technorati, delicious vb siteleri kullanın bloxo kullanabilirsiniz, ölü bir proje ama yine de takipçi bulursunuz belki, hürriyet bumerang kullanın mesela...

Hasan Yılmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hürriyet bumerangda platin üyeliğim var ama epeydir oraya yazı ekleyemiyorum. google'dan gelen trafik eski halini alır mı dersiniz?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
1-Trafik kendiliğinden eski halini kolay kolay almaz. Gereksiz etiketleri temizleyip, duplicatelere noindex eklenmesi gerekir. Wm tools dan düşüşe geçen sayfaları tespit edip alt sayfaları güçlendirmek gerekir.

2-Google translate sayfalarını istemez. İndexlerin silinmesi için robots.txt ye ekleyebilirsin. Wm toolsdan talimat verirsin.

Hasan Yılmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1-Trafik kendiliğinden eski halini kolay kolay almaz. Gereksiz etiketleri temizleyip, duplicatelere noindex eklenmesi gerekir. Wm tools dan düşüşe geçen sayfaları tespit edip alt sayfaları güçlendirmek gerekir.

2-Google translate sayfalarını istemez. İndexlerin silinmesi için robots.txt ye ekleyebilirsin. Wm toolsdan talimat verirsin.

Yine sorunlarım var. duplicate nedir nasıl noindex eklenir? alt sayfalar nasıl güçlenir ne yapmam lazım? robots.txt'ye ne yazmam gerekiyor indexlerin silinmesi için. teşekkürler ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5