İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2. el server arıyorum

N

nomak78

Misafir
arkadaşlar, artık reseller kullanmak istemiyorum 2. el server arıyorum. çok ahım şahım bişey olmasına gerek yok.

1-2 gb alan yeter.

1) satmak isteyenler için, makinenin fiyatı ne kadar?

2) kendi 256k adsl bağlantıma bağlarsam ne olur?, bu aylık ne kadar bir bandwidh e tekabül eder?

BerkeSandal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2. el server derken;

Bir makina alıp evemi kurmayı düşünüyorsun?

Bu imkansız. kendi ADSL ine bağlasan 256 bağlantının uploadı 256/4 = 64 Kb bu da aylık 20GB bandwidth olur Aynı anda 10 kişi girerse kitler.

Aklından bile geçmesin. : )

Reseller kullanmak istemiyorum diyorsan bir dedicated server alacaksın.

Yok istemiyorum kiralamayı diyorsan co-location alacaksın yani makinayı kendin hazırlayacaksın. heralde 2. el alacaksın. Onu götürüp vericeksin. Co-location sağlayan yerden bağlantı hizmeti alacaksız tek o da biraz pahalı.

Sen yine dedicated sever al.

Yada VPS www.powervps.com u öneririm senin için.

Anlamadığın yerleri sor : )

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu imkansız değil. Sadece günde kaç ziyaretçi beklediğine bağlı. günde 1000-2000 ziyaretçi bekliyorsan (Bu saatte 40-80 ziyaretçi anlamına gelir) rahatlıkla 256 kb Adsl kullanabilirsin. Burada püf noktası, resim vb. büyük dosyaları ev serverında tutmamandır. Çünkü bu tür dosyalar için hızın yetersiz kalır. Sayfalarını, datalarını kendi serverında barındır, resimlerini başka yerden çağır. Bu şekilde çok hızlı bir server sahibi olabilirsin. Konuyu denemek isterseniz, benim şu aralar açık olan www.playirc.net adresimi kullanabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5