İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 sene az

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Öğretmene şiir yazdı cinsel tacizle suçlandı. Adana’da internetten indirdiği şiiri "Sizin için yazdım" diyerek geçen kasım ayında öğretmeni 40 yaşındaki F.D.G’ye veren lise öğrencisi 17 yaşındaki T.K’nın hayatı karardı.

Şiiri kendisine yapılmış bir aşk ilanı olarak algılayan kimya öğretmeninin şikayeti üzerine, Çobanoğlu Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 1’inci sınıf öğrencisi T.K, İlçe Disiplin Kurulu’nun kararıyla okuldan atıldı. Ardından öğrencisinin en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyen öğretmen F.D.G’nin savcılığa yaptığı şikayet üzerine "hiperaktiflik ve dikkat eksikliği" raporu bulunan T.K. hakkında, 1’inci Çocuk Mahkemesi’nde 2 yıl hapis istemiyle "cinsel taciz" iddiasıyla dava açıldı. Yargılanmasına başlanan T.K. şiiri internette bulduğunu belirterek "Kötü bir niyetim yoktu. Pişmanım" dedi.

---------------------
aman dikkat edin şiir siteleri sizi taciz edebilir :)

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Birisi 10 kişiye tecavüz eder 2 ayda serbest bırakılır, diğeri masumane şiir verir (içeriği ne olursa olsun diğerine kıyasla) 2 yıl hapsi istenir..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
yurdum insanın ugraştıgı işlere bakarmısınız.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maganda kurşunuyula can verirsin, cani 6 ayda salınır,
Masumane şiir yazar verirsin, 2 yıl hapsin istenir. Enteresan bir zaman yaşıyoruz, Allah sonumuzu hayır etsin.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
o öğretmeni zaten yollaıyacan bi yerlere nedemek yaaa ,Öğretmenin görevi öğretmek çocuğa bu yaptığınn kötü olduğunu öğretmeli yoksa bütün öğrencileri bi hata yapınca yakalım olurmu öyle

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı şey gibi,

baklava çalan 20 yıl hapis yatar , devleti hortumlayan elini kolunu sallaya sallaya siyaset yapar!

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda yargılama ayrı bir konu da öğretmenin yaptığı da öğretmenliğe sığmayan bir durum. Öğrenci aşk şiiri yazmış da olsa eğitim hayatını bitirecek cezayı bence haketmiyordur. Kaldıki daha küçük bu öğrenci, ne yaptığını bile bilmiyordur. Yazık öğretmene!

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
burda yargılama ayrı bir konu da öğretmenin yaptığı da öğretmenliğe sığmayan bir durum. Öğrenci aşk şiiri yazmış da olsa eğitim hayatını bitirecek cezayı bence haketmiyordur. Kaldıki daha küçük bu öğrenci, ne yaptığını bile bilmiyordur. Yazık öğretmene!

Kasım ayında olduğundan 24 kasım öğretmenler günü için bir şiir vermek istemiş olabilir diye düşündüm, bir de eğer bekarsa bu bayan öğretmen 30 yaşından sonra evlenmeyen (hele bir de 40 yaşına gelen) bayanlarda bir depresyon olabiliyor, bunun etkisinde olabilir diye düşündüm, okul idaresi o öğretmeni de gözlem altına almalı.

Felsefe öğretmeni bir arkadaş vardı, bir kız öğrencisi aşık olmuştu (ki yaş olarak epey bir fark olduğu halde), ailesi ile görüşülüp telkinlerde bulunuldu, konuya gayet iyimser davranıldı, biraz uzun sürdü ama öğrenci ikna edildi. Ortada cezalandırılacak ve kınanacak bir durum olmadığını düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5