İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru 2. sırada olduğum kelimede nasıl 1. sıraya çıkarım?

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhabalar, sorum 2. sırada olduğum site için önemli bir kelimede nasıl 1. sıraya çıkabileceğim.

1. sıradaki site için kaliteli bir site diyemeyiz diyebilirim.

Kelime "efsun botu"

2. sıradaki blog.metin2sozluk.com benim sitem.

Tavsiyeleriniz nelerdir? bu tür durumlarda ne yapmamız gerekir. Teşekkürler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Sayfada efsun botu kelime yoğunluğu gerçekten çok yüksek. Bunu düşürmek için biraz metin içerik girmek gerekir. Kelime yoğunluğu düşürülmezse backlink alınırken Google spam olarak algılayıp daha altlara atabilir. Description girilebilir böylece snippet olarak rastgele içerik seçilmesi engellenir. Sonrasında sayfaya gelen kaliteli backlinkler olmalı efsun botu anchor texti kullanılarak. Altsayfaya alınan backlinklerin de anasayfaya alınan backlinkleri geçmemesine özellikle dikkat edilmeli.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yıllardır hep bir oran vardı. Önceleri altsayfalara alınan backlinkler abartılınca site hafif bir filtre yerdi, anasayfaya link alınınca toparlanır site eskiye dönerdi. Penguen sonrası backlink abartılan altsayfaların çok gerilere gittiğini ve anasayfaların da kelimelerinde bayağı gerilediğini farkettik. Bu genellikle altsayfalara aynı kelimelerle alınan backlinklerin sonucuydu. Doğal görünümlü backlinkleri olan siteler pek etkilenmemişti. En iyi sürekli SEO yarışmalarına katılan siteleri analiz ederek sonuçlara vardık. Bu siteler altsayfalarla yarışmalara katılıp genellikle de belli kelimede yükselme amaçlı altsayfalarına aşırı link alan sitelerdi. Çoğu şu anda tamamen ölmüş durumda. Etikelenen siteleri opensiteexplorer aracından incelediğimizde çoğu page authority değeri abartılmış sitelerdi...

Yani aksine doğacak sonuç penguen cezası oluyor bundan da henüz kurtulan olmadı denilebilir.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Eger soruyu neden diger sayfa birinci benim sayfa ikinci diye sorsaydin bunun 200'den fazla nedeni olabilir derdim. Bu yuzden bu soruya asla cevap bulamazdik. Fakat daha makul birsey sormussun, nasil bu adami gecerim birincilige otururum diye. Benim direkt tavsiye su olur: "efsun botu" aramalarinin varyasyonlarini bul. Sayfa basligin mumkunse "Efsun botu" ile baslasin ve basligi en iyi varyasyon ile zenginlestir. Mesela "Efsun Botu - Hemen simdi indir" gibi. Bunlari neden diyorum? Bu en basit sekilde karsiligini alacagin bir iyilestirme. Bu yapacagin degisiklikler arama sonucunda daha cok one cikmani saglyacak ve CTR'in artacak. Click datasi arama motorlari icin onemli bir sinyaldir ve siralamayi cok iyi etkiler. Bu yuzden Google bir sure sonra seni birincilige oynatabilir.

Bu arada senin icin iyi bir haber: diger site sirketin guvenlik duvarina takiliyor, site illegal olarak isaretlenmis. Eger Google bunu farkettiyse isin daha da kolay.

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Çok teşekkürler cevap için;

Mesela "Efsun Botu - Hemen simdi indir" gibi. Bunlari neden diyorum? Bu en basit sekilde karsiligini alacagin bir iyilestirme. Bu yapacagin degisiklikler arama sonucunda daha cok one cikmani saglyacak ve CTR'in artacak. Click datasi arama motorlari icin onemli bir sinyaldir ve siralamayi cok iyi etkiler.

bu tür varyasyonlarla zenginleştirmek seo için iyi ve ilk sırayı alırsın mı demeye çalıştınız, yoksa bu tür varyasyonlar ilgi çekicidir, insanlar 1. yerine 2. sonuca tıklar, ve bu tıklar sayesinde aslında hata yapmış google hatasını anlar ve kaliteli olan sayfayı üste çıkartır. Bunu mu kast ettiniz acaba.

Teşekkürler.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Çok teşekkürler cevap için;

bu tür varyasyonlarla zenginleştirmek seo için iyi ve ilk sırayı alırsın mı demeye çalıştınız, yoksa bu tür varyasyonlar ilgi çekicidir, insanlar 1. yerine 2. sonuca tıklar, ve bu tıklar sayesinde aslında hata yapmış google hatasını anlar ve kaliteli olan sayfayı üste çıkartır. Bunu mu kast ettiniz acaba.

Teşekkürler.

Ikincisini kastediyorum. Genel bir kural: Baslik icinde kelimeler saga yanastikca insan algisi acisindan deger kazanir. Arama motorlari da bunu biliyorlar. Bu durumda bir tasla iki kus vurmus olacaksin. Hem SERP uzerinde CTR'in artacak (bu birincilige cikmanda yardimci olacak) hem de aram motorunun gozunde biraz daha arti puan kazanacaksin "efsun botu" aramalarinda (bu da ayni sekilde yardimci olacak).

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sonucu paylaşmak istedim :)
Birinci sıradayım "efsun botu" kelimesinde. (bkz)

Neler yaptığımı paylaşmak istedim belki işine yarayacak arkadaş olabilir. (bunların hangileri sonucu etkiledi bilemiyorum ama sizin taktirinize)
- Sitedeki Her sayfada bulunan bir link ekledim (footer'a)
- Yaklaşık 4 siteden efsun botu kelimesi archor linkli backlink kastım. (Eif'in söylemesi üzerine)
- Bahsi geçen bu yazıyıi site konusu ile alakalı forumlarda bir bölümünü paylaşarak link bıraktım. (2-3 imleme sitesine de paylaştım.)
- Etkisi olduğunu düşünmüyorum ama sosyal medyada paylaşım yaptım

Sonucu güzel:) 1. sıradayım ve bu kelimeden günlük 300 tekil alıyorum. İyi güzel hoş. Teşekkürler Eif ve serkantkar...

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Senin pozitifliğin ve kendine güvenin sayesinde oldu. Bunlar başlıca şartlar. Gerisi geliyor. :)

iyek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senin pozitifliğin ve kendine güvenin sayesinde oldu. Bunlar başlıca şartlar. Gerisi geliyor. :)

benimde yapmak istediğim hemen hemen bu şekilde bir şey ama site blogger tabanlı

"karikatürler" kelimesinde istediğim sonucu alırken "karikatür" kelimesinde olmuyor. Amacım iki kelimede de ilk sıralarda yer alabilmek

GrameL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende 1. sıradasınız aramada... Amacınıza ulaştınız sanırım :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
benimde yapmak istediğim hemen hemen bu şekilde bir şey ama site blogger tabanlı

"karikatürler" kelimesinde istediğim sonucu alırken "karikatür" kelimesinde olmuyor. Amacım iki kelimede de ilk sıralarda yer alabilmek

[MENTION=31766]iyek[/MENTION] blogundaki içerikler özgün değil. Öncelikle onları özgünleştirmeni öneririm metinleri. İkinci olarak her postta resim dışında metin de kullanmalısın. Üçüncüsü en önemlisi karikatür olarak backlink almalısın.

Blogger birinci olmaz kolay kolay belli kelimelerde. Birinci olsa bile uzun süre kalmaz orada. Ama ilk beşe girmesi çok zor değil. Blogspot seo ile ilgili bir yazım var bu bölümde ona da göz atmanı öneririm.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5