İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 soru : Reklam Yerleşimi ve Çek onayı

T

tariksucu

Misafir
aynı reklamı sayfaya iki kere koymayın tarzında yazılar okudum. google ise 3 tane koyabilirsiniz diyor. hangisi doğru ? bu kısımda kafam karıştı? bilgi veren olursa sevinirim.
bir de çeklerin onaylanması konusu tam olarak nedir? neye göre onaylıyorlar, bende kesinlikle hileli tıklama falan yok ama sayfada bazı gizli kelimeler var? bir çok turizm sitesi önlere çıkabilmek için <marquee>kw1, kw2, .... kw2500 </marquee> gibi pek çok gizli kelimeyi doldurmuş siteye. daha üye olmadan çok önce bende benzer kelimeleri doldurmuştum. Bu gizli kelimeler problem olur mu bu çek onaylama meselesinde bunu merak ediyorum? aslında adsense üye olduktan sonra tek tek temizlemeye başladım ama şu ana kadar burdaki bazı arkadaşların söylediklerinin çok üzerinde bir para kazandım? tek bir siteden değil tabiii. böyle giderse çok iyi bir kazanç olacak ama google amcama karşı bir hatamız vardır diye korktum? olabilecek hatalar: gizli kelimeler (hotel ve tour sayfalarındaki travel, cruise, tour, last minute, holidays gibi sitenin kendisiyle ilgili olan kelimeler), aynı sayfada birden fazla google reklam kodu..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
google da ne yazıyorsa onu yap..
gizli kelimeler de yasakmış..

C

constantine

Misafir
1) aynı reklamı sayfaya iki kere koymayın tarzında yazılar okudum. google ise 3 tane koyabilirsiniz diyor. hangisi doğru ? bu kısımda kafam karıştı? bilgi veren olursa sevinirim.

cevap: 3 reklam koyabilirsin yanlız ben 2 reklam bile koyamıyorum. 2. görünmüyor cünkü. Boş bir alan çıkıyor. Ve ben türkiyede kimsenin 2 adsense koyabildiğine şahit olmadım henüz ama bi yabancı sitede görmüştüm. Koyabiliyorsan koy yasak değil.

2) bir de çeklerin onaylanması konusu tam olarak nedir? neye göre onaylıyorlar,

cevap: çekin 100 $ olursa onaylanıyor ve sana postalanıyor. Sanırım ayın 20 sinden sonra onaylanıp eline diğer ayın 10 ile 20 si arası ulaşıyor. 100 $ olmamışsa kazancını diğer aya ekliyorlar.

3) bende kesinlikle hileli tıklama falan yok ama sayfada bazı gizli kelimeler var?

cevap: Gizli kelimeler google tarafından tespit edilirse hem siten banlanır hemde adsense hesabın. Çünkü bu olay googlede kesinlikle yasak. Fakat kazanmış olduğun parayı sana yollarlar. Eğer sahte klik, kendi bilgisayarından tıklama vs. yapmamışsan tabii. Bence gizli kelimeleri hemen sil sitenden ve sitenin içeriğini çoğalt o zaman zaten gizli kelimelere ihtiyacın kalmayacaktır.

T

tariksucu

Misafir
constantine' Alıntı:
1) aynı reklamı sayfaya iki kere koymayın tarzında yazılar okudum. google ise 3 tane koyabilirsiniz diyor. hangisi doğru ? bu kısımda kafam karıştı? bilgi veren olursa sevinirim.

cevap: 3 reklam koyabilirsin yanlız ben 2 reklam bile koyamıyorum. 2. görünmüyor cünkü. Boş bir alan çıkıyor. Ve ben türkiyede kimsenin 2 adsense koyabildiğine şahit olmadım henüz ama bi yabancı sitede görmüştüm. Koyabiliyorsan koy yasak değil.

2) bir de çeklerin onaylanması konusu tam olarak nedir? neye göre onaylıyorlar,

cevap: çekin 100 $ olursa onaylanıyor ve sana postalanıyor. Sanırım ayın 20 sinden sonra onaylanıp eline diğer ayın 10 ile 20 si arası ulaşıyor. 100 $ olmamışsa kazancını diğer aya ekliyorlar.

3) bende kesinlikle hileli tıklama falan yok ama sayfada bazı gizli kelimeler var?

cevap: Gizli kelimeler google tarafından tespit edilirse hem siten banlanır hemde adsense hesabın. Çünkü bu olay googlede kesinlikle yasak. Fakat kazanmış olduğun parayı sana yollarlar. Eğer sahte klik, kendi bilgisayarından tıklama vs. yapmamışsan tabii. Bence gizli kelimeleri hemen sil sitenden ve sitenin içeriğini çoğalt o zaman zaten gizli kelimelere ihtiyacın kalmayacaktır.

cevapların için çok teşekkürler. ellerine sağlık. önerilerini dikkate alacağım. herkese bol kazançlar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5