İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 Yıl Eşit Midir 5 Yıla?

A

acemiuser

Misafir
Konu başlığı garip gelebilir ama banada bu olay garip geldi.
Foruma yeniyim ama uzun süredir okuyarak takip ediyordum.
Şimdi domains.yahoo.com'a bakıyorum, domainler 3$. Tamam, trade mark (tm) olan domainlerde sorun çıkıyor ama sorun yaşamayanlarda çoğunlukta.
bir tarafta ise godaddy var. yıllık 8$..
2 Yıl (Godaddy) = 16$
5 Yıl (Yahoo) = 15$

Nasılsa bunlar aynı hizmet değil mi?
Bana sadece dns yönlendirmesi kalmayacak mı?

Bunu X firmasından yada Y firmasından alsam farkettirecek ne var?

Mesela yahoo'da dns güncellemesi yapsam ne kadar sürede etkili olur? Yada 5 yıl alıp, sonra bitişine son 1 ay kala başka bir firmaya yönlendirsem noolur?
peki bunlar godaddy çatısı altında olsa ne olur?

forumu araştırdım ama öyle özel domainlerin dışında sorun yaşayanı görmedim.

Öyle çok sayıda domain alacağımda yok aslında, belki 3, belki 5 tane.. Belki ticari birşeyler düşünsem, haliyle godaddy 'yi düşünebilirim ama öylesine kişisel kullanım için alacağım bir domaini niçin yahoo'dan almayayım?

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain ücreti bildiğim kadarı ile 0.25 dolar.
Geli kalan kısım ise domaini satan firmanın çalışanlarına, bilgisarlarına, kirasına, icann e bayıldığına, kullandığı yazılımlara, güvenlik için ödediği paralara vs. gidiyor.
demek ki yahoo ucuza kapatıyor bu işleri yada sürümden kazanıyor.
godaddy nin sahibide manyak herifin teki kendini petrol milyarderleri ile filan kıyaslıyor.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
sadece 5 yıllık kayıt edincemi 1 yıllık 3$ 'a geliyor, yoksa 1 yıllık kayıtıda 3$ 'a yapabiliyormuyuz?

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya sadece 5 yıl sen alma :)

yok ya yahoo adam mı kandırıryor tek yılada beş yılada yıllık 3 dolar.

M

Maksim

Misafir
Başlığı okuyunca webmaster arkadaşımız felfesefeye mi giriş yaptı diyecektim :)

alpaym' Alıntı:
Domain ücreti bildiğim kadarı ile 0.25 dolar.
Geri kalan kısım ise domaini satan firmanın çalışanlarına, bilgisayarlarına, kirasına, icann e bayıldığına, kullandığı yazılımlara, güvenlik için ödediği paralara vs. gidiyor.
demek ki yahoo ucuza kapatıyor bu işleri yada sürümden kazanıyor.

aynen bu şekilde ;)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tm yada ingilizce jenerik bir domain adresi almayacaksan yahoo yu tavsiye ederim.yoksa domain adresine el koyarlar örnek yahoodomains.us aldı arkadaşım elinden aldılar kredi kartınada parayı geri verdiler. benzer şey godady.com da oldu başka arkadaşıma,
O' da msn7.com du sanırım yanlış hatırlamıyorsam bu domainede godady.com el koydu :eek:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5