İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

20.000 $ ile ne yapardınız?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
20.000 $ ( 20 bin dolar = 25-30 milyar ) sermayeniz var. ve bunu internette kullanmak istiyorsunuz ( varsayalım )

hangi yatırımlarda kullanırdınız?

- Yüzlerce domain alıp-satardım
- parking sitelerine yönelirdim
- güzel bir portal yapıp , reklamlardan kazanmaya çalışırdım ( ki bu riskli bence. zırt pırt atıyorlar:)
- hosting işine girerdim

vs..vs..

fikirleri paylaşalım..

X

xkurt10

Misafir
ben olsam ıstanbulun gobegınde webtasarım ve yazılım ıslerı yapardım aylık 2 mıyar kıra verırsın belkı ama kazancın daha yuksek olur

3

3HARF.COM

Misafir
Hosting Provider kurardım... İlk başta reseller alırdım. Abartmazdım başlangıç seviyesini...
Veya legal bir mp3 portalı yapardım; parayla indirilebilenlerden.. Veya www.3harf.com açardım. :p

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hayır ben internette değerlendirme açısından sordum. işyeri vs..açma gibi yatırımlar değil. onlar zaten var:)

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 tane yurt dışından kiralık sunucu alırdım.Tabiiki en kalitelisinden.
Bunun bir tanesiyle kendi sitelerimi host eder diğeriyle müşterilerin sitelerini host eder,3.süylede yaptığım projeleri üyelik sistemiyle kullanıma açardım.
Mesela tüm mail hesaplarına tek noktadan ulaşılabilecek projemi üyelik sistemiyle yayınlardım.
Paranın bir miktarını da forexle değerlendirirdim:)

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
güvenilir bir ortak bulup icann den onay alıp önce Türkiyede ilerleyen zamandada yurtdışına hizmet verecek olan bir domain kayıt firması kurardım.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
peki 5-6 tane günlük hiti : 15 k + olan portal satın alıp, bunları reklamlar açısından değerlendirmek nasıl bir fikir olurdu sizce?
hosting - domain işleri için yatırım miktarı yeterli olmaz gibi geliyor ( 20.000 $ )
+ çok meşakatli işler bunlar..en azından yanında uzman çalıştırman vs..lazım.
ben daha çok şöyle sormak istedim aslında : bu parayı internette nasıl değerlendirirdiniz

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gelir iyi nette topik açar ihtiyacı olan girişimci ruhlu webmasterlara verirdim olur ki bi gün kat ve kat fazlasıyla kazanıp dönüp seni bulup paranıda kat ve kat fazlasıyla öderlerdi...ödemezler mi bence o parayı değerlendiricek yetenekli çok arkadaşımız var burda...

benim 20bin dolarım olsaydı sanırım internette değerlendiremezdim :(

burnman999

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence ya iyi bir site kur veya satın al
ya da web tasarım işine gir 2-3 tasarımcı bul

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1tane sağlam dedicated alırdım ve 80-100 , 5bin üzeri tekil olan web siteleri satın alırdım. (adsense için uygun siteler )
adsense reklamlarını yerleştirirdim
tabi bu arada sitelerime reklamlarda alırdım.
parking sponsorlarını vs. kullanırdım zaten aylık 5bin-10bin$ kazanırsın o zaman rahat bir şekilde.

ugurcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence en mantıklısı... 1 tane server kiyalayıp sağlam bişi çift çekirdekli falan 240gb hdd ye sahiplerden hayalim o yani yarısı ile kendi sitelerini hostlandırıp diğer yarısı ile satış yapardım diğer yarısı ile de sponsorluk yapardım

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Alla Alla bende 60.000 + siteler var 3 tanede ded. makina var.. Ben neden kazanamıyorum bu beş on bin dolarları. Hem bunu yapmak için o kadar paraya gerek yok.

İnternete yatırım yapmak istiyorsan tr.st nin dediğini yapabilirsin. Yada piyasadaki tek harfli jenerik domainleri toplayabilirsin. Bir sürü jenerik domain var sahipleri ile görüşürsen çok ucuza satanlar var.

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10k solidinvesment'a yatırır,
geri kalan 10k ilede 5 tane adam akıllı hiti ve icerigi olan site satın alırdım.

ha tabi bekara karı boşamak kolay gelir :), yani en iyi kararı paranın sahibi sen oldugun icin kendin verirsin.

ama bence bankaya yatır, çok azda olsa faiz alırsın.en azından 1/10'unu nette degerlendirip, kalanını riske etmemeyi tercih et derim.sanırım ben boyle yapardım

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
peki 100.000+ hit ortalamasına sahip bir " site zinciri " kurup, internet reklamcılığına yönelmek mantıklımı sizce?
Google - parking ve diğer sponsorlar ile..
aylık ortalama gelir ( tahmini ) ne olur sizce?

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites' Alıntı:
peki 100.000+ hit ortalamasına sahip bir " site zinciri " kurup, internet reklamcılığına yönelmek mantıklımı sizce?
Google - parking ve diğer sponsorlar ile..
aylık ortalama gelir ( tahmini ) ne olur sizce?

organik trafiği olan 100.000 (günlük) hit ortalaması olan site zinciri 1 seneden fazla zamanını alabilir....bedava, mp3, absürt...vs gibi getirisi (reklam almaz) fazla olmayan trafiği çok olan kelimeler düşünmüyorsan düşünmüyorsan.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
internette işlerimi zevk için ve kendimi geliştirmek için çalışan bir gencim.Para kazanma olayıda olunca hem öğrenip hem kazanma niye olmasın dedim kendi kendime ve para kazanıyorum çok şükür.
Ama 20.000$ ım olsa internette değerlendirmezdim.Ya yatırım yapardım yada araba alırdım :S

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
güzel bir portal yapmak ve ciddi bir reklam çalışması ile on binlerce hit almak olmayacak şey değil ama tek sıkıntı, özellikle yabancı sponsorların tutumu. "sabrımıza teşekkür ederek kapı önüne konma " durumlarını tecrübe eden bir çok kişi vardır sanırım forumda. kısaca : sponsor sıkıntısı..
yani 20.000 $ yatırım yapacaksın, 2 ay sonra " bir teşekkür maili alacaksın sabrından dolayı "..gelde yıkılma:)

kadircandemir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o parayla internette hiç birşey yapamazsin ciddi

ya git bir araba al atla gez toz takil

yada internet fikirleri olanlar için risk sermayesi fonu oluştur fikirlere dişardan ortak ol sermaye ver tutarsa sende köşesin
google da boyle kurulmuş bir firma aslında bir bakmışın google gibi bir siteye ortak olmuşun :-9
gerci ona bir milyon dolar borc vermişler ama :D

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki ben size bir soru sorucam google projesini siz gelistirmis olsaydiniz size 1 milyon $ veren olurmuydu, yada en fazla kac para verirlerdi :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5