İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

20.000 $ ile ne yapardınız?

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda sorduğuna göre 1000 dolarla yapabileceğinden fazlasını yapamazsın :)

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ingilizce orjinal içerikli (forum vs.de olur) , sağlam hiti olan üç beş on allah ne verdiyse o kadar site alır sponsorlardan güzel paralar kazanırdım. bir sponsor kapı önüne koysa diğeri ile yoluma devam ederdim.heleki yurtdışında dayıoğlu halakızı vs. varsa check , money transfer işlerimi halledecek , gelsin paracıklar :)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım paranı akıllı türk insanı gibi faize yatırıp alıcağın 2 kuruş için devletinin 4 kuruş zarar etmesini sağlamadıgın sürece hizmet/ürün sattıgın sürece ne sen ne bu devlet yere gelmez....

kadircandemir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne zararindan bahsediyorsun sen devvlet o dört kuruşu yatir diye senin için gece gündür dua ediyor :D alan razi veren razi yani

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Belirli geliri olan 10-15 tane ingilizce site alabilirsiniz. Piyasada site fiyatlari "aylik kazanc X 12= site degeri " . Aylik $100 yapan 18 tane site alir 1 senede anaparayi amorti edip kara gecebilinirsiniz.

Cogu sitelerin sadece adsense ile calistigini gozonunde bulundurursak sitelere bir cpm sponsoru katarak (fastclick,casalemedia..vs ) aylik kazanci artirmak isten bile degil. Sitenin bilinirligi arttikca gelecek ekstra ziyaretci de isin tuzu biberi.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kadircandemir' Alıntı:
ne zararindan bahsediyorsun sen devvlet o dört kuruşu yatir diye senin için gece gündür dua ediyor :D alan razi veren razi yani

bankalarımızda dolaşan paranın ne kdr oldugunu ve bizden katlarca zengin devlerin bankalarında bu kadar para bulunup bulunmadıgını araştırmanı tavsiye ederim bugün bnm insanım 200 milyarını bir fabrika bir sanayi kuruluşu yerine bankaya yatırıp faizini yiyor... sonra sanayileşme neden yavaş neden geride kalıyoruz... cumhuriyetin kuruluş döneminde ne kadar büyük bir borcun altından kalkıp ekonomik rekorları kırmamızda etkisi bulunan sebepleri araştırmanı tavsiye ediyorum... insanlar sanayileşicez diye kolundaki bileziği bile satmış... çizgi film izlicek yaştamısın bilmiyorum ancak.. sylvesterın bir çizgi filminde kedi arkadaşlarının parayı sanayileşmede kullanması için nasıl bir baskı yaptıgını sana anlatabiliceğimi düşünmüyorum.. insanlar bunu çocuklarına bile aşılamaya çalışırken biz hala faiz diyoruz... arkadaşın konusunu saptırdıgım için çok özür diliyorum kendisinden

eğer konuşmaya devam etmek istersen pm atıp msn alabilirsin belki karşılıklı öğrenicek bişiylerimiz vardır...

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
snapnames, pool, enom gibi yerlerden pr si yüksek, kendine has konusu olan domainler alıp orjinal konularını bozmadan eskisinden daha iyi site yapar ve bu sitelerin yapımından güncellenmesine kadar ilgilenecek 2 - 3 tane orta ölcekli webmaster alırdım ve tamamında google reklamı yayınlardım, sölemesi ayıp şu anda günlük 1 000 yabancı ziyaretçi ile ayda 2500 + kazanıyorum. bunu da yukardaki yöntemem borçluyum. hele ki şu anda bir tane bomba sitem geliyor biraz daha pr ve backlink yapabilirsem reklamları pahalı bir sektörden günlük 50 bin üstü tekil alırım. 50.000 günlük tekil ile de ayda kafadan bir 50.000 usd alırım. o 50.000 usd yi de yine bu işlere yatırır aynı taktikle elimdeki webmaster sayısını da artırır bu sefer aylık 100.000 usd alırdım.
belki biraz tuhaf gelecek ama bu iş aslında o kadar kolayki, şimdi yeni yeni para tutmaya başladım önce yavaş yavaş 20.000 usd ye doğru küçük küçük gitmem gerekiyor.

M

mfk_1868

Misafir
dusuk risk istiyorsan aylık 400 500$ yapan 5-6 tane internet sitesi alabilirsin kelepir dusurursen. ayda buda 2000$ civarı bi para getirir. yılda getirecegi 12000$ yani yaklaşık 1.5 2 yılda kendini amorti eder.

EGer riski seviyorsan yeni bir fikir bul ve o işe gir. yaklaşık bi 5000$ tasarım+programlamasına harcarsan geriye kalan 15000$ ı da reklama harcayabilirsin. Eger turkiye için calısacaksan kesinlikle amacın reklamdan para kazanmak olması cunku kolay değil. Direk parayla birşeyler satmak uyelik satmak gibi hedefler mantıklı. YAbancı içinse reklam cok iyi bir gelir kapısı.

Raiden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
19.000$ ı cebime atar, kalan 1000$ ile de hiti yuksek olan $irket sitelerine reklam attırır "web tasarım dizayn programlama yapılır" $eklinde mesaj attırıp altına imzamı çakardım.)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5