İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

20 GB Alan / 400 GB Trafik Aylık 50 YTL ( Windows ve Lİnux seçeneği mevcut)

B

BirinciHost

Misafir
Merhaba Webmasterlar,

Büyük projeleriniz için ideal bir reseller paketinin içerği;

Alan : 20 GB
Trafik : 400 GB
Domain : Limitsiz
Veritabanı : Limitsiz
Mail : Limitsiz POP3
Kontrol Paneli : PLESK Türkçe
Datacenter : Netdirekt
İşletim Sistemi : Windows - Linux Seçeneği
Aylık : 50 YTL

Sınırlı sayıda verilecektir.İki işletim sisteminden de aynı paketi almak isteyenlere indirim yapılmaktadır.

Not : Bu reseller paketi sadece kendi sitelerini ve arkadaşlarının sitelerini barındıracak kişiler içindir.Ticari amaçla kullanılması yasaktır.

Saygılar,
www.birincihost.com

B

BirinciHost

Misafir
reseller paketleri sadece host satmak için alınmaz.Lütfen gereksiz mesajlar atmayalım.

BirPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@BirinciHost yanlış anlamaz isen sana birşey söylemek istiyorum sadece belirtmek daha doğrusu. Yukarıda demişsinki kendi siteleri ve arkadaşlarının sitelerini barındıracak kişiler. Diyelimki birisi aldı bu paketten ve satış yaptı ama sattığı kişiyede tembih etti örn dediki: size birisi gelip sorarsa arkadaşım dersiniz vs. vs. ve sizde reseller alan kişiye sorduğunuzda bu kimin domain'i diye oda arkadaşımın diye bilir, yani bunu nasıl anlayacaksınız yada onun için bir yöntemizmi var?

B

BirinciHost

Misafir
..

Merhaba

bunu anlamak elbette kolay olmayacaktır.ama birkaç önlem alınabilir.
1- reselleri alan kişinin hosting sitesi olmayacak.
2- reselleri alan kişinin herhangi bir domainine ns ler tanımlattırılacak ve diğer domainleri o ns lere yönlendirilecek.( reseller müşterisinin itiraz etmesi mantık dışıdır. )
3- kendi ns lerinizi sürekli webhosting.info dan rapor alıp inceleyerek size yönlenmiş domainleri görebilirsiniz.( haftalık ücretsiz emailinize rapor gönderiliyor ) . Bu şekilde olaya hemen müdahale edebilirsiniz.

bunlar çoğaltılabilir."Peki neden ?" gelince , son zamanlarda 1 aylık reseller alıp yıllık satıp ortadan kaybolan kişiler arttı.4 reseller müşterimizle benzer sıkıntılar yaşandı ve etrafımızda da yaşanıyor.Büyük paketlerde özellikle en az 1 yıllık hosting işi yapmayanlara reseller paketini satmamak daha güvenli geliyor.

Sayın birpaket, elimden geldiği kadar tatmin edici cevaplar vermeye çalıştım.Umarım olmuşsundur.

Kampanya paketine ilgi gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
altından ne gibi mantıksız bir neden çıkacak diye ilgiyle okudum ama tam tersine çok mantıklı bir sebep buluncada şaşırdım doğrusu.
ortalık uyanık kaynıyor, demek bir aylık reseller alıp bir yıllık satıp kayboluyorlar...yuhhh

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

bunu anlamak elbette kolay olmayacaktır.ama birkaç önlem alınabilir.
1- reselleri alan kişinin hosting sitesi olmayacak.
2- reselleri alan kişinin herhangi bir domainine ns ler tanımlattırılacak ve diğer domainleri o ns lere yönlendirilecek.( reseller müşterisinin itiraz etmesi mantık dışıdır. )
3- kendi ns lerinizi sürekli webhosting.info dan rapor alıp inceleyerek size yönlenmiş domainleri görebilirsiniz.( haftalık ücretsiz emailinize rapor gönderiliyor ) . Bu şekilde olaya hemen müdahale edebilirsiniz.

bunlar çoğaltılabilir."Peki neden ?" gelince , son zamanlarda 1 aylık reseller alıp yıllık satıp ortadan kaybolan kişiler arttı.4 reseller müşterimizle benzer sıkıntılar yaşandı ve etrafımızda da yaşanıyor.Büyük paketlerde özellikle en az 1 yıllık hosting işi yapmayanlara reseller paketini satmamak daha güvenli geliyor.

Sayın birpaket, elimden geldiği kadar tatmin edici cevaplar vermeye çalıştım.Umarım olmuşsundur.

Kampanya paketine ilgi gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

gerekçeler çok mantıklı ama bunları anlama şansınız yok gibi geliyo bana açıklamaya çalışıyım,

1 - reselleri olan kişinin başka bi serverda hosting sitesi olabilir
2- sizin ns iplerinize gider başka nsler tanımlar (ben windowscuyum linux için bilmiyorum bunları ama windowsta bu şekilde çalışır siteler)
3- eğer sizin iplerinize ns tanımlarsa haftalık raporlarda bu gözükmüyor. ip raporlarıyla belki tesbit edilebilir bilmiyorum. (benim serverimda 4 adet ip var ama kaç tane ns var onu ben bile bilmiyorum artık...)

sonuç olarak art niyetli olan kişi kalıbına uydurur ne yazıkki... siz farkedene kadar da reseller değil siz mağdur olursunuz...

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reseller Sadece Ticari Amaçla Kullanılamayacağı Gibi Sadece Kendi Sitelerimizi ve Arkadaşlarımızın Sitelerini Barındırmak İçin de Kullanılamaz..

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
@Birincihost

2 gündür tüm e-mail adreslerime spam atıyorsun. Attığın o e-mailler sana yarar değil zarar getirir. Devam edersen seni ve domainlerini rapor edeceğim.

Return-Path: <[email protected]>
Delivered-To: [email protected]
Received: (qmail 5400 invoked from network); 6 Sep 2006 23:34:07 -0000
X-Mail-Scanner: Scanned by qSheff-2.0-r2 (http://www.enderunix.org/qsheff/)
Received: from unknown (HELO mail.com) (88.226.78.107)
by 0 with SMTP; 6 Sep 2006 23:34:07 -0000
Reply-To: <[email protected]>
From: "BirinciHost.com" <[email protected]>
Subject: 20 GB Reseller Alani.Kampanya...
Date: Thu, 7 Sep 2006 02:27:26 +0300
MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/plain;
charset="Windows-1251"
Content-Transfer-Encoding: 7bit
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2600.0000
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2600.0000

B

BirinciHost

Misafir
Webmaster sitelerine kayıt olurken üyelik sözleşmelerini okursanız neden host reklamlarının bazı webmasterlara gittiğini anlayabilirsiniz.

teşekkürler.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Webmaster sitelerine kayıt olurken üyelik sözleşmelerini okursanız neden host reklamlarının bazı webmasterlara gittiğini anlayabilirsiniz.

teşekkürler.

[email protected]
[email protected]
[email protected]

Hangi siteden aldığını yazar mısın ilgili sözleşme maddesinide ver. Hangi sözleşmede free bir mail hesabından spam atılabilir üye mailinize yada spamcılara mail adresiniz satılabilir diye yazıyorsa o forumuda şikayert edeyim. Kaldıki böyle bir madde olsa bile bu senin attığın spam maili suç olmaktan çıkarmaz. Mynetten spam atıyorsun sözleşmeden bahsediyorsun çocuk mu var karşında?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5