İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

200.000+ Takipçisi Olan Hesap Ne Kadar Eder.

gr33n00

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardeşim Nasıl Yardımcı Olacaksın P.m den? Yanlış anlamayın p.m den yardım edeyim olayına karşıyım, paylaşım yapıyoruz burada fikriniz varsa burada belirtin herkes faydalansın.
Merhabalar
Pm'den yardımcı olabilirim dedim sebebi..
4 bin lira bile çok fazla bir rakam o takipçiye göre, bildiğim birşeyler var ki pm den yardımcı olabilirim diyorum. Sonuçta sizle alış veriş yapmayacağımıza göre dolandırıcı gözüyle bakmanız bana mantıksız geliyor.
+ olarak size yardımcı olmayacağım artık bu konuda bakın başınızın çaresine.

metinogtem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence günlük olarak verileri iste ...Bakalım kaç kişi takipi bırakıyo , ne kadar kişi geliyo ... Yoksa günde 1.000 kişi bile takipbi bırakabilir ... 1 hafta sonra zaten hesap nereye gidiyo belli olur ... Belki de adam her gün hesaıb besliyo .. Yani takipten vazgeçenleri bi daha takip ettiiyo (Senin öyle bi şansın yok)

ukashindirim

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Merhabalar
Pm'den yardımcı olabilirim dedim sebebi..
4 bin lira bile çok fazla bir rakam o takipçiye göre, bildiğim birşeyler var ki pm den yardımcı olabilirim diyorum. Sonuçta sizle alış veriş yapmayacağımıza göre dolandırıcı gözüyle bakmanız bana mantıksız geliyor.
+ olarak size yardımcı olmayacağım artık bu konuda bakın başınızın çaresine.

Ben sizi Asla Dolandırıcılıkla suçlamadım. Hala da Söylüyorum neden pm olsun ki? Bakın ne güzel yazmışsınız bence 4 bin bile fazla diye, ben de bunu istemiştim, fikrinizi özel mesaj yerine herkese açık şekilde paylaşmanızı. Çünkü burası paylaşım alanı ve paylaşım açık olursa herkes faydalanır. Yine de Teşekkür Ederim Hoşçakalın. :peh:

Ekleme:
Bence günlük olarak verileri iste ...Bakalım kaç kişi takipi bırakıyo , ne kadar kişi geliyo ... Yoksa günde 1.000 kişi bile takipbi bırakabilir ... 1 hafta sonra zaten hesap nereye gidiyo belli olur ... Belki de adam her gün hesaıb besliyo .. Yani takipten vazgeçenleri bi daha takip ettiiyo (Senin öyle bi şansın yok)

Hesabın Periyodik olarak takipçi sayısı artıyor, ben sürekli izlemedeyim, Ayrıca Aldığı RT sayısı da bir hayli güzel, genelde güzel ya da ilginç sözler (özgün) yayınladığı için takipçi sayısı bir hayli fazla ve gün be gün artmakta. Ama Öneriniz dikkate alınması gereken mantıklı bir nokta Teşekkür ederim :alkış:

zekihin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hesabına göre değişmekle birlikte ben olsam 1500-2000TL'den fazla vermem. Hele takipçilerin çoğu yabancıysa onu da vermem. Nasıl takipçi yapıldığı, takipçi kalitesi de önemli. Tamamen doğal artan bir hesapsa ki hiç sanmıyorum daha fazla eder.

alirmali

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Hesabına göre değişmekle birlikte ben olsam 1500-2000TL'den fazla vermem. Hele takipçilerin çoğu yabancıysa onu da vermem. Nasıl takipçi yapıldığı, takipçi kalitesi de önemli. Tamamen doğal artan bir hesapsa ki hiç sanmıyorum daha fazla eder.

katılıyorum arkadaşa

ukashindirim

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
katılıyorum arkadaşa

Dediğim Gibi Takipçilerin Çoğu Türk Olması Avantaj. Reklam Yapma Falan Açısından, Takipçi Artışınıda doğal Olduğunu Sanıyorum, Güzel ve ilginç sözler üzerine bir hesap bakalım anlaşamadık daha, Nasıl Olacak sonucu Paylaşıcam Bu Başlık Altından.

kolplex

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
200 Bin

Arkadaşlar 200.000 den fazla takipçisi olan bir twitter Hesabını almak istiyorum, Henüz anlaşmadık Fiyatta Benim Öğrenmek İstediğim Ne Kadar Fiyat verirsem Değerini vermiş Olurum?

Biliyorum Net bir Rakam söylemek Mümkün değil Böyle Bir Hesap İçin ancak tahmini Bir Rakam alırsam sizden Memnun olurum.

Şimdiiden Teşekkürler.

Merhaba değerli arkadaşım,

İşlerim gereği pek vaktim olmadığından forumlarda yazmaya bu ve diğer benzeri webmaster forumlarını takip ediyordum lakin sizin yazınızı ve gelen cevapları görünce cevap yazmadan edemedim. Öncelikle gelen cevaplara bir kaç sözüm olacak şöyle ki;

Burada size fiyat fikri veren hiç bir arkadaş bu işlerden anlamıyor sadece akıllarına sanırım ne geliyorsa yazıyorlar. Bu işler böyle kafadan atma ile olmaz. Hatta bir arkadaş yazmışki "2-3 bin lira eder" 200.000 lik bir hesap allah aşkına nasıl 3 bin edebilir bu çok komik. Diğer cevaplarda ise en yüksek gördüğüm fiyat 7-8 bin arası. Bu işin istatistiki bazı değerleri vardır ve fiyatlar bu değerlere göre çıkartılır. Şimdi size bu değerleri ve 200.000 lik bir hesabın neye göre kaç lira edeceğini anlatacağım.

200.000 lik bir hesap var elimizde
Sorular:
1. Bu hesap ne hesabı, bu kadar kullanıcı neye göre elde edildi:

Bu hesap yanılmıyorsam muhtemelen bir sanatçı adına açılmış bir hesaptır veya korsan hesaplardır yani bu hesapların 2 türü vardır bir türü seni takip ederim sende beni takip et şeklinde, diğeri ise usulsuz olarak yani bazı programlar vasıtası ile. Bu yazdıklarımdan en makul olanı sanatçı adına açılan hesaplardır. Eğer böyle bir şey ise bu artı puan. Ama siz bu hesabı aldıktan sonra hala asanatçı adınamı kullanacaksınız yoksa kendi adınıamı kullanacaksınız işin o tarafı var. Kendi adınıza kullanırsanız bu hesap günlük olarak değer kaybetmeye başlar. Diğer tür olan beni takip et seni takip ederim şekli. Burada 200. 000 değer elde etmek çok çok zordur eğer böyle bir hesap ise kullanıcı kaybetme oranı sıfırdır. Usulsuz kullanıcılı hesap ise bu tür hesaplara 1 TL bile vermek etik değildir zaten hesap alım satımı etik bir olay değil ama yinede verilmez çünkü bugun verirsiniz para ertesi gün hesabınızda 1 Takipçi kaldıgını görürsünüz. Twitter takip mekanızması bu tür olayları incelemektedir ve uak durulması gerekmektedir. Neyse diğer konuya geçelim.

2. Bu hesabın fiyatı nasıl belirlenir: ?

Fiyat belirleme şu şekildedir. Sosyal ağlarda özellikle Twitterda her gerçek aktif kullanıcı 1 Dolar demektir. Size her zaman getirisi ise 1 Dolar olacaktır.

Eğer siz ünlü biriyseniz ve 1 milyon takipçiniz var ise, girdiğiniz bir iletiyi en az 400 bin kişi takip eder. Bu demek olur ki; 1 milyon kişilik bir hesabın fiyatı en az 300 milyar gibi bir rakamdır.

Sizin hesabınıa gelecek olursak 1nci soruda yazdıgım gibi, hangi türle elde edilmiş bu kullanıcılar bilmiyoruz, varsayalım normal bir kullanıcı. Buda 1 Dolar eder kullanıcı başı. 200.000 kullanıcı var ise ortalama. Bu kullanıcıların 8/1 aktiftir muhtemelen. Buda demek oluyorki 25 bin dolar. Ama Bunu global pazardan ziyade Türk pazarına çevirecek olursak 25 bin TL diyelim. Ve Türkiyede ise bu şekilde parayı eğerki ünlüler için satın alacak bir ajans dışında birisatın alıyorsa. Verilecebilecek en az tutar 12.500 TL dir.

Yani bu hesap için en fazla ödeyeceğiniz tutar 12.500 TL en az tutar ise 9.000 TL civarı olucaktır.

İyi geceler!

metinogtem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba değerli arkadaşım,

İşlerim gereği pek vaktim olmadığından forumlarda yazmaya bu ve diğer benzeri webmaster forumlarını takip ediyordum lakin sizin yazınızı ve gelen cevapları görünce cevap yazmadan edemedim. Öncelikle gelen cevaplara bir kaç sözüm olacak şöyle ki;

Burada size fiyat fikri veren hiç bir arkadaş bu işlerden anlamıyor sadece akıllarına sanırım ne geliyorsa yazıyorlar. Bu işler böyle kafadan atma ile olmaz. Hatta bir arkadaş yazmışki "2-3 bin lira eder" 200.000 lik bir hesap allah aşkına nasıl 3 bin edebilir bu çok komik. Diğer cevaplarda ise en yüksek gördüğüm fiyat 7-8 bin arası. Bu işin istatistiki bazı değerleri vardır ve fiyatlar bu değerlere göre çıkartılır. Şimdi size bu değerleri ve 200.000 lik bir hesabın neye göre kaç lira edeceğini anlatacağım.

200.000 lik bir hesap var elimizde
Sorular:
1. Bu hesap ne hesabı, bu kadar kullanıcı neye göre elde edildi:

Bu hesap yanılmıyorsam muhtemelen bir sanatçı adına açılmış bir hesaptır veya korsan hesaplardır yani bu hesapların 2 türü vardır bir türü seni takip ederim sende beni takip et şeklinde, diğeri ise usulsuz olarak yani bazı programlar vasıtası ile. Bu yazdıklarımdan en makul olanı sanatçı adına açılan hesaplardır. Eğer böyle bir şey ise bu artı puan. Ama siz bu hesabı aldıktan sonra hala asanatçı adınamı kullanacaksınız yoksa kendi adınıamı kullanacaksınız işin o tarafı var. Kendi adınıza kullanırsanız bu hesap günlük olarak değer kaybetmeye başlar. Diğer tür olan beni takip et seni takip ederim şekli. Burada 200. 000 değer elde etmek çok çok zordur eğer böyle bir hesap ise kullanıcı kaybetme oranı sıfırdır. Usulsuz kullanıcılı hesap ise bu tür hesaplara 1 TL bile vermek etik değildir zaten hesap alım satımı etik bir olay değil ama yinede verilmez çünkü bugun verirsiniz para ertesi gün hesabınızda 1 Takipçi kaldıgını görürsünüz. Twitter takip mekanızması bu tür olayları incelemektedir ve uak durulması gerekmektedir. Neyse diğer konuya geçelim.

2. Bu hesabın fiyatı nasıl belirlenir: ?

Fiyat belirleme şu şekildedir. Sosyal ağlarda özellikle Twitterda her gerçek aktif kullanıcı 1 Dolar demektir. Size her zaman getirisi ise 1 Dolar olacaktır.

Eğer siz ünlü biriyseniz ve 1 milyon takipçiniz var ise, girdiğiniz bir iletiyi en az 400 bin kişi takip eder. Bu demek olur ki; 1 milyon kişilik bir hesabın fiyatı en az 300 milyar gibi bir rakamdır.

Sizin hesabınıa gelecek olursak 1nci soruda yazdıgım gibi, hangi türle elde edilmiş bu kullanıcılar bilmiyoruz, varsayalım normal bir kullanıcı. Buda 1 Dolar eder kullanıcı başı. 200.000 kullanıcı var ise ortalama. Bu kullanıcıların 8/1 aktiftir muhtemelen. Buda demek oluyorki 25 bin dolar. Ama Bunu global pazardan ziyade Türk pazarına çevirecek olursak 25 bin TL diyelim. Ve Türkiyede ise bu şekilde parayı eğerki ünlüler için satın alacak bir ajans dışında birisatın alıyorsa. Verilecebilecek en az tutar 12.500 TL dir.

Yani bu hesap için en fazla ödeyeceğiniz tutar 12.500 TL en az tutar ise 9.000 TL civarı olucaktır.

İyi geceler!
Waayy beee ..ilk defa bu kadar uzun forum yazısı okudum :) ... Tespitlerin çok başarılı ama biraz eksik ... Öncelikle kişi başı 1 dolar olayı Twitter ın kendi takip sisteminde var..Yani eğer ki para verip de twitter hesabına takipçi çekiceksen Twitter senden her takipçi başına 1 dolar alıyo .. Yani twitter gözünde değeriniz 1 Dolar .. Ancak bu kişisel bazda reklam olduğu zaman daha da düşer.. Çünkü orjinal twitter reklamlarını her zaman görürsünüz ve göze batar , fakat sizin yazdığınız twitin ömrü en fazla 30sn dir.. 30 sn den sonra etkisi %75 azalır ... Arkadaş bunu göz önünde bulundurmamış ..
Takipçilerin azalması , artması konusu %100 doğru ... Süper tespit..
Bir de "Ve Türkiyede ise bu şekilde parayı eğerki ünlüler için satın alacak bir ajans dışında birisatın alıyorsa. Verilecebilecek en az tutar 12.500 TL dir. " demişsin ... Acaba twitter hesabı satın alan ajanslar var da biz mi bilmiyoruz ??
Teşekkürler ... Amacım size karşı çıkmak değil sadece bilgi paylaşımı :ehule

zekihin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Forumda bu 100-200binlik hesaplara 7-8-10bin falan vermeye hazır arkadaşlar var ise eğer bol miktarda bulabilirim onlara :) Yeter ki sözlerinin arkasında dursun versinler parayı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5