İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

200 metre uzaktan wireless ağ

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wireless ile ağ kurmayı düşünüyoruz 10 kişi olacak bu ağda ve ağın dairesel genişliği 200 metre. arada binalar olan kullanıcılar olacak.

bunun için şu ürünleri alıyorum sice performans nasıl olur.

http://www.mavibilgisayar.com/katal...6DXhZwPyadwyiPYP&ad=network_wireless&ur_no=67

yukarıdaki Access Point i alacağım bunun sinyalini güçlendirmek için aşağıdaki anteni alacağım

http://www.dsl-warehouse.co.uk/product.asp?pr=ANT24-0800

bu iki üründen sonra wireless ile ağa bağlanacak kişinin antene olan uzaklığı 200 metre ve arada 2 adet 5 katlı bina bulunuyor.

antenin kapasitesi ise 360 derecede 1 km. acaba en uzaktaki kullanıcı sorunsuz bir şekilde ağa bağlanabilirmi?

ve birde alığım bu ürünlerin marka veya model olarak eleştiren yada yerine başka bir alet öneren varsa bilmek isterim.

cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
200 metrede biraz ağı görmesi zorlaşıyor ama bağlantı kurabilirse sorun olmaz

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
zoom kullanıyorum bomba gibi arada duvar falan tanımıyor

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
normal utp cat 5 kabloların bile weri işlem mesafesi maksimum 140 metredirki.. 200 mt ile hemde arada bina olacak şekilde kablosuz bağlantını çekmesi bir mucize olacaktır sanırım.. Modellerin üzerinde yazanların hiç bir önemi yokturdur. Kapalı alan içerisinde 100 mt mesafeli bir modemin çekeceği mesafe ancak 15 metredirki.. 1 km mesafeli de olsa olsa 150 km diyeyim.. valla başarırsanız ne mutlu size bende wireless kullanıyorum ama arada sadece bir kat var...

maniax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SargeT' Alıntı:
normal utp cat 5 kabloların bile weri işlem mesafesi maksimum 140 metredirki.. 200 mt ile hemde arada bina olacak şekilde kablosuz bağlantını çekmesi bir mucize olacaktır sanırım.. Modellerin üzerinde yazanların hiç bir önemi yokturdur. Kapalı alan içerisinde 100 mt mesafeli bir modemin çekeceği mesafe ancak 15 metredirki.. 1 km mesafeli de olsa olsa 150 km diyeyim.. valla başarırsanız ne mutlu size bende wireless kullanıyorum ama arada sadece bir kat var...

kesinlikle katılıyorum. zoom x6 ile kapalı alanda 15-20 metre açık alandada 50-60 metreden sinyal alıyorum.

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
maniax' Alıntı:
kesinlikle katılıyorum. zoom x6 ile kapalı alanda 15-20 metre açık alandada 50-60 metreden sinyal alıyorum.
Katılmıyorum teknoloji diye birşey var :) Antalya hava alanından, 1-2 km uzaktan baglantı kurabilen tanıdıklarım vardı zamanında ...

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hatta şöyle bişey vardı... bağlantı uzaklaştıkça veri akişını hızlandıran makinalar vardı, biraz daha araştırırsanız bulabilirsiniz.

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cengizzz' Alıntı:
Katılmıyorum teknoloji diye birşey var Antalya hava alanından, 1-2 km uzaktan baglantı kurabilen tanıdıklarım vardı zamanında ...
ama senin dediğin direk karşı karşya koyuyosun antenleri 1 kmde çeker 2 km de sen dikebilecenmi onların antenden? :)

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLaYeR' Alıntı:
ama senin dediğin direk karşı karşya koyuyosun antenleri 1 kmde çeker 2 km de sen dikebilecenmi onların antenden?
yukarıyı bi okurmusun imkansız mış gibi yazmışlar :) hiçbirşey imkansız değildir...

gshalil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
us robotics 9108 kullanıyorum valla performansı çok iyi . yan binadan çok iyi çekiyor ama 200 metre ilerisini bilemeyeceğim. benim bildiğim kutuyla gelen anten ancak 67 metre çekebiliyor.

S

sinangunay

Misafir
AIRTES Modem almayı düşünüyorum. Uzaklık 60 metre, arada 1 blok bina var sizce çeker mi dersiniz? çekmezse aradaki bloğa Access Point koyabiliriz.

256K ADSL bağlantıda performans düşüşü elbette olacaktır ama ne kadar olacaktır sizce?

:) iyi çalışmalar.

Y

ysf

Misafir
sinangunay' Alıntı:
AIRTES Modem almayı düşünüyorum. Uzaklık 60 metre, arada 1 blok bina var sizce çeker mi dersiniz? çekmezse aradaki bloğa Access Point koyabiliriz.

256K ADSL bağlantıda performans düşüşü elbette olacaktır ama ne kadar olacaktır sizce?

:) iyi çalışmalar.

Istanbulda 25 metren ( 1 blok ilerisi ) kullaniyordum airties. martilar gectikce sinayl zayifliyordu. martiniz yoksa probleminiz olmaz :p

S

sinangunay

Misafir
ysf' Alıntı:
Istanbulda 25 metren ( 1 blok ilerisi ) kullaniyordum airties. martilar gectikce sinayl zayifliyordu. martiniz yoksa probleminiz olmaz :p

Allahtan martı yok bu taraflarda :D
Umarım bağlanabilirim çok ihtiyacım var birde eve DSL çektirmeyelim :)

Neyse deneyip sizede bildireceğim sonucu.

Iyi Çalışmalar

S

sinangunay

Misafir
Bugün AIRTIES marka çift antenli modemim geldi. Modelini bilmiyorum, yerini bile unuttum modemin :p

120mt. ev ile işyeri arası + arada 2 blok var ve harika çekiyor...

Herkese tavsiye ederim ;)

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sinangunay' Alıntı:
Bugün AIRTIES marka çift antenli modemim geldi. Modelini bilmiyorum, yerini bile unuttum modemin :p

120mt. ev ile işyeri arası + arada 2 blok var ve harika çekiyor...

Herkese tavsiye ederim ;)
aynısından bendede var . 170 m den full çekio :)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben evde ve işyerinde wireless kullanıyorum. Ama arada 3 duvar olursa o zaman görmüyor.

Arada 2 duvardan fazla duvar varsa hangi anteni kullanırsanız kullanın kesinlikle verim alamazsınız. Hatta bağlantı kuramazsınız.

Ama arada duvar sorunu yoksa birkaç km uzaklığa sahip birçok anten var.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
heker'ın birisi tüfek şeklinde bir bluetooth cihazı yapmış o da 1 km uzağa gidiyormuş bu dallama bu sayede telefonlara virüs yollamış :)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Rus hekerlar Helikopter kiralayıp binalara yakın uçuyorlarmış. Wireless güvenliği olmayan makinelere giriyorlarmış :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5