İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2008 Page Rank güncellemesi 30 Nisan

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Gelecek Toolbar PageRank ve Backlink güncellemesi ile ilgili tablo oluşturulmuş ve 30 Nisan diye bekleniyor
Sizde isterseniz bir kontrol ediniz...
http://www.seocompany.ca/pagerank/page-rank-update-list.html

Bundan önceki 12 Aralık 2007 idi diye biliyorum..
Buda 2008 in ilk güncellemesi olacak umarım herkese hayırlı olsun

Ayrıca SEO uzmanlarına sormak isterim
-Bu tarihin hangi günlerine kadar Link değişimi yapmak gerekli ??
-Nasıl bir yol izlenmeli ??
-Söyleyin yahu paylaşın bilginizi :D aaa ama

salomonis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım 2008'in ilk güncellemesi ocak'ta oldu. yanlış hatırlamıyorsam.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Gelecek Toolbar PageRank ve Backlink güncellemesi ile ilgili tablo oluşturulmuş ve 30 Nisan diye bekleniyor
Sizde isterseniz bir kontrol ediniz...
http://www.seocompany.ca/pagerank/page-rank-update-list.html

Bundan önceki 12 Aralık 2007 idi diye biliyorum..
Buda 2008 in ilk güncellemesi olacak umarım herkese hayırlı olsun

Ayrıca SEO uzmanlarına sormak isterim
-Bu tarihin hangi günlerine kadar Link değişimi yapmak gerekli ??
-Nasıl bir yol izlenmeli ??
-Söyleyin yahu paylaşın bilginizi :D aaa ama

Sadece pr arttırımı için istiyorsanız ve ücretli olacak yapacaksanız son 1 ay kala başlamanız yeterli olur herhalde.

Ama sadece link değişim bölümleri ile bunu yürütmek istiyorsanız bence şimdiden başlayınız.

Diyelimki o güne kadar 100 tane site ile değişim yapmayı hedeflediniz... Birden 100 tane siteden link almayın. Diyelim güncellemeye 100 gün var. iki günde 2 link alın. Yani zamana yayın. Ama son bir hafta kala biraz sıklaştrıın. Buna göre bir plan hazırlayın.

Aynı zamanda link değişimleri etkisini sadece pr güncellemesinden sonra göstermez. Değişimi yaptığınız andan itibaren etkisini göstermeye başlar. Yani belki pr değerinize baktığınız da 0-1 dir ama link değişimleri sonucu bu değerin üstünde bir itibar görecektir. Değişim zamanında ise bu itibar pr olarak güncellenecektir (herkesin görmesi sağlancaktır).

SEO uzmanı değilim ama gene yazim dedim... :=)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
sanırım 2008'in ilk güncellemesi ocak'ta oldu. yanlış hatırlamıyorsam.

Ben kaynak verdiğim yerde okudum.. Sizinle paylaşayım dedim arkadaşım..

Sadece pr arttırımı için istiyorsanız ve ücretli olacak yapacaksanız son 1 ay kala başlamanız yeterli olur herhalde.

Ama sadece link değişim bölümleri ile bunu yürütmek istiyorsanız bence şimdiden başlayınız.

Diyelimki o güne kadar 100 tane site ile değişim yapmayı hedeflediniz... Birden 100 tane siteden link almayın. Diyelim güncellemeye 100 gün var. iki günde 2 link alın. Yani zamana yayın. Ama son bir hafta kala biraz sıklaştrıın. Buna göre bir plan hazırlayın.

Aynı zamanda link değişimleri etkisini sadece pr güncellemesinden sonra göstermez. Değişimi yaptığınız andan itibaren etkisini göstermeye başlar. Yani belki pr değerinize baktığınız da 0-1 dir ama link değişimleri sonucu bu değerin üstünde bir itibar görecektir. Değişim zamanında ise bu itibar pr olarak güncellenecektir (herkesin görmesi sağlancaktır).

SEO uzmanı değilim ama gene yazim dedim... :=)

Süperdi teşekkürler..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seocompany'nin listelerinde uzun süredir büyük sapmalar var. Bir de PR güncellemesi için snapshot denilen bir hadise var Türkçesi ne olabilir emin değilim, yani güncellemeden yaklaşık 1 ay önce neyseniz o geçerli oluyor, yaklaşık son 1 ay toolbar PR'a yansımıyor. Genellikle bloglarda çok yakın tarihli postların birinin PR alıp diğerinin almamış olması ve bunun birçok kişi tarafından teyidi sonucunda böyle bir kanaata varılıyor. Mesela güncelleme 20 Mart'ta oldu, 23 Şubat tarihli olan sayfa PR3 olmuş 25 Şubat ve sonrası PR0 kalmış, gibi.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Boşuna para verip de kasmayın derim, nitekim pr artık çok farklı kıstaslara göre verilen bir değer. backlink artık çok önemli değil bence. son güncelleme ve ondan sonraki ara güncelleme bunu açıkça ortaya koydu.

Google yeni algoritmasını sınıyor ara sıra ve bir sonraki güncellemede çok farklı sonuçlar gelecek göreceksiniz.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Boşuna para verip de kasmayın derim, nitekim pr artık çok farklı kıstaslara göre verilen bir değer. backlink artık çok önemli değil bence. son güncelleme ve ondan sonraki ara güncelleme bunu açıkça ortaya koydu.

Google yeni algoritmasını sınıyor ara sıra ve bir sonraki güncellemede çok farklı sonuçlar gelecek göreceksiniz.

Backlink konusundaki kanıya nerden vardığını azcık açıklarmısın? Cidden merak ettim yani bir çok kişi sadece kulaktan dolma bir bilgi ile bunu yazar ama bildigim kadarı ile sen yabancı forumlarda da varsın. yanlışım varsa affola

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16

Katılıyorum , Mehmet ' ede katılıyorum..

İlk pr çıkmasında, mantık tamamen link alışverişiydi.Google bunu geliştirdi ve içerikle alakalı linke döndürdü.Hatta biraz daha eskiye dönerek başlayalım. Arama motorları ilk çıktıkları zamanda, site içerisindeki kelime yoğunluğuna göre sizi üt sıralarda çıkartıyordu.Sonra pr faktörü devreye girdi.Ancak pr faktörünün alakasız kullanılması, para ticaretine dönmesi nedeniyle google bundanda vazgeçti.Yani bir anlamda, PR belirleyicilerine geçti..

Aslında arama motoru optimizasyonu için hep geriden gelmişizdir.Örnek olarak; iyi bir seo nasıl yapılır sorusuna verilen genel cevap aynıdır daima.
Sitenizdeki, kelime oranları, h taglarının kullanılması, bold yazılması v.s.

Oysaki bu googlenin ilk çıktığı zamanlarda kullandığı sonuç sistemiydi.Pr faktörününde aynısı yaşandı.İlk zamanlarında, 3-5 tane siteden parayla pr alarak çok rahat pr 4-5 olabiliyordunuz.İşte google bunun önüne geçmek adına Pr faktörünü değiştirdi.En son güncellemede bunun en belirgin özelliği oldu.Peki nasıl oldu ? Herkesin bir teorisi vardır, benimkisi ;

1- Pr faktörü olarak içerik en önemlisi.
2- Hit, bookmar hitiyle başlayarak, tek kelime değilde,sitenize gelinen tüm kelimelerin analiz edilip, sonucunda ne kadar hit aldığıdır.
3- Site kodlamasına artık dört dörtlük önem verecek, eskiden hataları siteleri bile pr verirken artık buna çok önem vermicek.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Backlink konusundaki kanıya nerden vardığını azcık açıklarmısın? Cidden merak ettim yani bir çok kişi sadece kulaktan dolma bir bilgi ile bunu yazar ama bildigim kadarı ile sen yabancı forumlarda da varsın. yanlışım varsa affola

beceksiz-acemi de belirtmiş birkaç faktörü bunlara katılmakla birlikte bence artık sitenin yaşı da önemli kriterlerden biri, hatta sitenin uptime olduğu zaman bile bir ölçüt olabilir, zira artık host seçerken de çok dikkatli olmalısınız.

Ayrıca bazı şeyleri kişisel deneyimlerim ve uygulamalarım sonucunda edinilmiş bilgiler, çok olmasa da yabancı kaynakları da takip etmeye çalışıyorum. Çoğu kişi hatta kimse tam olarak google mantığını çözebilmiş değil, bazen google a ters gelebilcek işlerden acayyip şekilde hit kazanılabiliyor bazen kazanılmıyor. Çok ilginç şeyler olabiliyor.

Ama artık backlink kasmak yetmiyor, onun yerine sitenin yapısı, sitenin kodlaması, sitenin doğal yollar ile aldığı hit, sitenin güncelliği, sitenin orjinalliği, sitenin faydalılığı, sitenin gezinebilirliği vb gibi birçok kriter önemli.

Google'ın artık sitenizin istatistiklerini de tuttuğunu unutmayın, kimin nerden hit aldığını çok iyi biliyorlar.

Backlink tek kıstas olsaydı benim birkaç sitem şu anda en az 8-10 arasında pr almalı idi, ama öyle değil pr 3 bir sitem bile yeni içeriği google da 5 dakkada yerini alabiliyor. Ama neden eski bir site ondan, bir şekilde google'ın sevdiği bir site ondan.

Boşverin backlinki siz, sitenizi geliştirmeye bakın gerisi yalan.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca bence artık pagerank en azından şu sıralar çok önemli bir kıstas değil ve artık amatörlere internette eskisi gibi ekmek yok, ekmek google'ın ağzında yani kapabilen doyuyor.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
beceksiz-acemi de belirtmiş birkaç faktörü bunlara katılmakla birlikte bence artık sitenin yaşı da önemli kriterlerden biri, hatta sitenin uptime olduğu zaman bile bir ölçüt olabilir, zira artık host seçerken de çok dikkatli olmalısınız.

Ayrıca bazı şeyleri kişisel deneyimlerim ve uygulamalarım sonucunda edinilmiş bilgiler, çok olmasa da yabancı kaynakları da takip etmeye çalışıyorum. Çoğu kişi hatta kimse tam olarak google mantığını çözebilmiş değil, bazen google a ters gelebilcek işlerden acayyip şekilde hit kazanılabiliyor bazen kazanılmıyor. Çok ilginç şeyler olabiliyor.

Ama artık backlink kasmak yetmiyor, onun yerine sitenin yapısı, sitenin kodlaması, sitenin doğal yollar ile aldığı hit, sitenin güncelliği, sitenin orjinalliği, sitenin faydalılığı, sitenin gezinebilirliği vb gibi birçok kriter önemli.

Google'ın artık sitenizin istatistiklerini de tuttuğunu unutmayın, kimin nerden hit aldığını çok iyi biliyorlar.

Backlink tek kıstas olsaydı benim birkaç sitem şu anda en az 8-10 arasında pr almalı idi, ama öyle değil pr 3 bir sitem bile yeni içeriği google da 5 dakkada yerini alabiliyor. Ama neden eski bir site ondan, bir şekilde google'ın sevdiği bir site ondan.

Boşverin backlinki siz, sitenizi geliştirmeye bakın gerisi yalan.

Bunların yanın da hep dile getirirm ÖZGÜN İÇERİK ...

Dediğiniz uygulamalar google tarafında artık geçerli ise Özgün içeriğin değeri daha da artıyor demektir ki; bu da google da aradığını bulma kolaylığı sağlamakla birlikte kaliteli içeirk demek ve uzun vadeli baktığımızda da google reklam verenler için bir kapışma demek olur. buda reklam ücretlerinde bir artış...

Bir döngü halinde genişletebiliriz...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bunların yanın da hep dile getirirm ÖZGÜN İÇERİK ...

Dediğiniz uygulamalar google tarafında artık geçerli ise Özgün içeriğin değeri daha da artıyor demektir ki; bu da google da aradığını bulma kolaylığı sağlamakla birlikte kaliteli içeirk demek ve uzun vadeli baktığımızda da google reklam verenler için bir kapışma demek olur. buda reklam ücretlerinde bir artış...

Bir döngü halinde genişletebiliriz...

Kapışma alakasını tam anlayamadım, rica etsem biraz daha açabilirmisiniz ?

Yanlız şu domain yaşı olayına tam katılamıyorum.Pr faktörü için çok etkiliydi bir zamanlar ama artık içerik hepsinden öte oldu.Zaten burada sanırım tüm seocularla hemfikirizdir.Ama domain yaşının önüne geçen bir çok faktör olduğunu düşünüyorum.Zira google diyorki; benim üzerimden ticaret yapamazsın.Domain satışlarının da olmasından dolayı artık domain yaşını da çok önemsemiyor.Ayrıca son zamanlarda yaptığım bir saptamayıda paylaşmak istiyorum, hazır yeri gelmişken..

Google who is bilgilerinizide çok iyi takip ediyor.Bunu neden yaptığını tam kesdiremiyorum ama içeriğiniz özgünse, lütfen düzgün whois bilgileri vermeye özen gösterin.Sallamasyon yaptığıunız tüm kombinasyonlar size zarar verebiliyor.3-4 ayda bir hatta mümkünse, her güncellemeden 1-2 hafta önce whois bilgilerinizi güncelleyiniz.Telefon değişin, adresde oynama yapın v.s.

Host değişikliğiylede alakalı, sitenin hızlı açılması, googlenin ilk gününden bu güne kadar sürekli en önemli faktörler arasındadır.Bunun tabiki 3 temel nedeni vardır.
1- Google bot sitenizi süratle indexler ve bu sayede tüm sonuçlarınızı çabucak databasesine kaydeder.
2- Hızlı olduğunuz için, kullanıcıyı size yönlendirir, kullanıcınızında hızı hissetmesini ister. ( örnek, zararlı içerikte cezalandırıyor, yararlı hızlı içeriktete ödüllendirir. )
3- Hızlı site demek, reklamveren içinde çok önemlidir.Kalite arayan reklamvereni sever. ( buda bir sır olsun, sitenizin hızı çıkacak reklam kalitenizi çok fazla etkiler )

Çok fazla host değişmenin bir zararını hiç görmedim.Bunun için çok deneme yapdım ama hiç olumsuz sonuç almadım.En hızlı hostu kullanmaya özen gösterin.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Kapışma alakasını tam anlayamadım, rica etsem biraz daha açabilirmisiniz ?

kapışma derken gelen ziyaretçiler kaliteli olacağından dolayı, reklamara tıklama ile gelen kullanıcalar daha kaliteli olacaktır. buda reklam verenin buraya reklam verirken daha dikaktli olmasına neden olacaktır. Tabiki reklam ücretlerine yansıyacaktır. çünkü geri dönüşü olacaktır...

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben geçen güncellemeden açıkcası hiçbirşey anlamadım.Artık banada yüksek pr almak için link satın almak saçma geliyor hiç kasmıyorum , çünkü bu güncelleme hiç belli olmuyor 3 beklıyorsun değer almıyor 5 bekliyorsun 2 geliyor , geçen güncellemede butun sitelerım neredeyse hiç değer almadı çoğu düştü

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Ben geçen güncellemeden açıkcası hiçbirşey anlamadım.Artık banada yüksek pr almak için link satın almak saçma geliyor hiç kasmıyorum , çünkü bu güncelleme hiç belli olmuyor 3 beklıyorsun değer almıyor 5 bekliyorsun 2 geliyor , geçen güncellemede butun sitelerım neredeyse hiç değer almadı çoğu düştü

Dostum Toolbar lara yansıdımı acaba bu düşüşler yükselişler ??

YoLcU_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
açıkcası benim kafama taktıgım yok pr olayını bir aylık domain pr3 oldu son güncellemede linklerle kasmıyorumda öle çabaladıgımda yok zamanında baya çabalamıştım hiç bi cacık olmamıştı hiç ugraşmadıgım domainse 1 ayda pr3 oldu yine link almadım bu sefer kaç olur bilmiyoırum belkide pr0 olur ama önemli olan hiti benim açımdan gerisi boş pr degeri fazla oldumu ugraş dur ondan sonra:D

YoLcU_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende pr3 gösteriyor başka yerlerden bakıyorum p2 gösteriyor düştümü acaba düşssede haklılar çok cimriyim link degişimi bile yapmıyorum:) şimdi kafaya takmaya başlıyorum:(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi