İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2010 Blog Ödülleri Başlıyor

• Konbuyu başlatan Xman
  • Başlangıç tarihi
X

Xman

Misafir
Arkadaşlar 2 senedir üst üste katıldığım blog ödülleri yarışmasına 2010 yılı için start verilmiş durumda, bloglarınızı tanıtmak ve keyifli bir yarışmaya katılmış olmak istiyorsanız detaylara bir göz atın derim.

Türkiye’nin ilk ve tek blog yarışması olan Blog Ödülleri, üçüncü kez sahiplerini buluyor! İnternet kullanıcılarını blog yazmaya teşvik etmeyi ve Türk internet sektörüne zengin ve özgün içerikler kazandırmayı hedefleyen yarışma, blog sayfasına sahip olan tüm kişi ve kurumları toplam 16 farklı kategoride ödüllendiriyor.

Üçüncüsü bu yıl düzenlenen Blog Ödülleri başlıyor! Başvuruların 10–30 Mart 2010 tarihleri arasında yapılabileceği, kazananların ise 8 Mayıs 2010 tarihinde Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenecek ödül töreninde açıklanacağı Blog Ödülleri, bir kez daha tüm blog yazarlarına internetin uçsuz bucaksız dünyasında keşfedilme imkânı sunuyor.

İnternet kullanıcılarını blog yazmak konusunda cesaretlendirmek, bu sayede de Türk internet dünyasına özgün ve zengin içerikler kazandırmak amacıyla 2008 yılından bu yana düzenlenen Blog Ödülleri, internetin hayatımızın içine daha fazla girmesiyle beraber önemli bir iletişim mecrası haline gelen bloglar ile markalar arasında başlayacak uzun soluklu iletişimin çıkış noktası olmayı hedefliyor.

Alpella, Efes Pilsen, FIAT, Garanti, Hepsiburada.com, Limango, Mars Athletic Club, Microsoft, ntvmsnbc, Pegasus Airlines, Reklam Store, Schwarzkopf, Ülker Pötibör Bisküvi ve Vestel gibi Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen firmalarının kategori sponsoru olarak destek verdiği 2010 Blog Ödülleri bir yeniliğe daha imzasını atıyor. Halk oylamasını esas alan Blog Ödülleri’nde bu yıl, önceki yıllardan farklı olarak aralarında Asuman Bayrak, Burak Büyükdemir, Bülent Keleş, Çağlar Erol, Fatmanur Erdoğan, Fatoş Karahasan, Hakan Gönenli, Selim Tuncer, Serdar Kuzuloğlu, Şule Özmen, Tuğçe Esener ve Volkan Ekiz gibi değerli isimlerin yer aldığı bir jüri görev yapıyor.

Blog Ödülleri’ni düzenleyen Bloglama’nın kurucularından Eray Endeş, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle dile getiriyor;
“İlk defa 2008 yılında düzenlediğimiz Blog Ödülleri, her geçen yıl daha fazla sayıda blog yazarına ulaşıyor. 1435 blogun yarıştığı 2009 yılında 36 binin üzerinde oy kullanıldı. Bu rakamlar, Blog Ödülleri’nin Türk internet dünyası için taşıdığı önemi açıkça ortaya koyuyor. Bu yıl katılımın çok daha fazla olacağını tahmin ettiğimiz Blog Ödülleri, internet dünyasında öne çıkmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor. Duygu ve düşüncelerini internet aracılığıyla dünya ile paylaşmaktan çekinmeyen herkesi Blog Ödülleri’ne bekliyoruz.”

Dereceye girenlerin 8 Mayıs 2010 Cumartesi günü düzenlenecek ödül töreninde açıklanacağı 2010 Blog Ödülleri aile, kadın, yemek, otomobil, kişisel, hobi, kültür-sanat, reklâm–pazarlama, topluluk, teknoloji, haber–gündem, gezi, moda, spor, iş dünyası ve Windows Live Spaces olmak üzere toplam 16 farklı kategoride dağıtılıyor.

2010 Blog Ödülleri’nin sahipleriyle buluşma süreci şu aşamalardan oluşuyor:
• 10 – 30 Mart 2010 Başvuruların alınması
• 31 Mart – 9 Nisan 2010 Başvuruların değerlendirilmesi
• 10 – 30 Nisan 2010 Oylama süreci
• 2 – 6 Mayıs 2010 Jüri Değerlendirmesi
• 8 Mayıs 2010 Ödül Töreni

Yarışmaya ilişkin detaylara http://2010.blogodulleri.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pcnet.com.tr/haberler/in...4/2010-blog-odulleri-icin-geri-sayim-basladi/

E

Ephitet

Misafir
Sitenin tasarımı bu sene çok kötü olmuş, juri üyelerinin sitelerinede baktım öyle göze çarpan birşey bulamadım neye göre juri oldular merak ettim doğrusu. Katılmayı düşünmüyorum çünkü eşit ve tarafsız birşekilde yaklaşım söz konusu değil önceki senelerde olduğu gibi olacağına eminim.
Katılan arkadaşlara şimdiden başarılar.

Bu arada, seni destekleyelim xman :))

X

Xman

Misafir
2 senedir katılıyorum :) dereceye giremedim ama bu senede katılacağım inşallah.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
site tasarimi o kadar da kotu degil, bende katilmayi dusunuyorum valla :)

T

trgy

Misafir
Bu yarışmalarda ne zaman halk içinden sponsor alacaklar bilmiyorum. Hem kendi sitelerini sponsor olarak gösteriyorlar. Sırf reklam amaçlı çalışmalar bunlar.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu yarışmalarda ne zaman halk içinden sponsor alacaklar bilmiyorum. Hem kendi sitelerini sponsor olarak gösteriyorlar. Sırf reklam amaçlı çalışmalar bunlar.

Her yarismanin zaten amaclarindan biriside reklamdir :) sponsorlarin bu yarismada olmasi milletin hayrina degil ya sonucda kendileri icinde iyi oluyor :)

T

trgy

Misafir
Her yarismanin zaten amaclarindan biriside reklamdir :) sponsorlarin bu yarismada olmasi milletin hayrina degil ya sonucda kendileri icinde iyi oluyor :)

Sponsor olanlarla düzenleyenler ve jüridekiler de sponsorlardan olursa o yarışma iyi olmaz. :) İyi incelerseniz hepsinle bağlı 1-2 kişi var.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sponsor olanlarla düzenleyenler ve jüridekiler de sponsorlardan olursa o yarışma iyi olmaz. :) İyi incelerseniz hepsinle bağlı 1-2 kişi var.

bir sorun cikmaz, her sponsordan bir kisi demek farkli goruslerde juri demek. burada kazanacak kisiler onlar icin onemli olmadigindan bir problem cikacagini zannetmiyorum. Bu arada odul nedir ya ?

X

Xman

Misafir
Ben maksat yarışma olsun diye katılıyorum, sosyal bir etkinlik blogum için:)

E

Ephitet

Misafir
juri'den birileri ile röportaj yapmaya çalış o zaman 1-0 önde başlarsın :p

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
juri'den birileri ile röportaj yapmaya çalış o zaman 1-0 önde başlarsın :p
hehe valla dusunmedim degil yani :):) varsa bu forumda yetenekli, kariyer sahibi kisiler onlarlada yaparim. hatta birde konu acayim isteyenlerle roportaj yapilir diye :)

X

Xman

Misafir
Yemek Tarifleri kategorisine kaydımı yaptırmış bulunmaktayım, imzamdaki sitem için oylama başladıktan sonra desteklerinizi bekliyorum :)

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Yemek Tarifleri kategorisine kaydımı yaptırmış bulunmaktayım, imzamdaki sitem için oylama başladıktan sonra desteklerinizi bekliyorum :)

Herkes kendi sitesini burada destekletmek için belirtirse yandık :D İyinette bir sürü sayfa olur :) gerçi kategori kategori anlaşıp desteklemek lazım :)

mesele ben kişisel kategoriye kaydettim. Sen yemek bloguna. Birbirimizi desteklesek güzel olur kanaatindeyim.

Bu arada genellikle çok ziyaretçisi ve oturmuş bir sitesi oln siteler kazanıyor 2 senedir. Bu sene oylamaya cep telefonu olayı getirildi daha iyi oldu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi