İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2010 ÖSS için yardım

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Hiçbirşey anlamadım, o kadar yazı okudum okudukça da aklım karıştı. :D

Düz lise mezunuyum bu sene bir sınava girelim dedim. Birisi beni sınav ücreti ve sınav hakkında bilgilendirebilir mi ?

Öncedne tek sınava gir çık yapıyorduk, şuan galiba durum farklı.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Evet yav, açıköğretim yapalım bir tane daha :D

Bilgisi olan var mı? Son başvuru tarihi geçti mi?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
yarın son gün birtek onu biliyorum. Birde galiba 35 tl yatırcaz.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Ben başvurdum. Vakıfbank, halkbank vs. gidin ve ygs ücreti yatırıcam deyin. Ücreti 35 TL. Tabi ygs 2 yıllık için. 4 yıllığa gidecekseniz ileriki tarihlerde her gireceğiniz sınav için ayrı ücret yatıracaksınız. Sınavsız geçişte 10 TL.

Ygs için başvuru tarihi yarın son. Yarın bankalar tıklık tıklım olur şimdiden yatırın derim. Mümkünse internet bankacılığındanda yatırabilirsiniz.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Gökhan biraz daha detaylı yazabilir misin ?

Önceden herkes tek sınava girerdi, dönem sonunda olurdu. Herkes faydalansın diye şöyle sorayım. 2 yıllığıda gidebilirim 4 yıllığı da. Tek sınava girmeyecek miyim ? Düz lise mezunları için tabi.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Hayır artık sistem değişti. Sınavsız geçiş için bankaya 10 tl yatırıyorsun. 2 yıllığa gideceksen (ygs için) 35 tl yatırıyorsun. 4 yıllığa gideceksen 35 tl + her girilecek sınav için belirli bir ücret yatırıyorsun.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
4 yıllıklar için girilecek sınav için ödemeyi bu sınavdan sonra yapıyoruz dimi. Yani 35 tl şuanlık yatırmamız gerkeiyor.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Sınavı kazanmadan kaç yıllık fakülteye girebileceğini kendin belirliyorsun o zaman?

Örn. ben Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi okuyacağım diyelim. Dört yıllık ücreti yatırıyorum 35 TL. peki diğer sınavlarını öteki sınavların öncesinde mi yatırıyorum, anlayamadım.

Okulla görüşmek lazım bir.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
2010 YGS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı. Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (2010 YGS) başvurular 18 Ocak - 12 Şubat 2010, Lisans Yerleştirme Sınavı (2010 LYS) başvuru tarihi 5-14 Mayıs 2010 olarak belirlendi.

SINAV ÜCRETLERİ
Adaylar başvuru merkezlerinden içerisinde 2010-ÖSYS Aday Bilgi Formu da bulunan ”2010-ÖSYS Kılavuzu”nu 2 TL karşılığında edinebilecek.

YGS’ye girecek adaylar sınav ücreti olarak 35 TL, YGS’ye girmek istemeyen ancak sadece Sınavsız Geçişe başvurmak isteyen adaylar ise 10 TL ödeyecek.

Adaylar ödemelerini T.C Ziraat Bankası’nın, T. Vakıflar Bankası’nın, T. Halk Bankası’nın ve Akbank’ın tüm şubelerine, T. Garanti Bankası’na ise internetten yapılabilecek.

Üniversiteye girişte ikinci aşama sınavı olan Lisans Yerleştirme Sınavı’nın her bir sınavı için ise adaylardan 20 TL sınav ücreti alınacak. LYS’nin hepsine girecek adaylar 100 TL ödeyecek.
Alıntıdır.

Sınavı kazanmadan kaç yıllık fakülteye girebileceğini kendin belirliyorsun o zaman?

Örn. ben Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi okuyacağım diyelim. Dört yıllık ücreti yatırıyorum 35 TL. peki diğer sınavlarını öteki sınavların öncesinde mi yatırıyorum, anlayamadım.

Okulla görüşmek lazım bir.
35 TL sadece 2 yıllık ücreti.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Garanti internet bankacılığını kullanarak ödeme yapayım dedim. iki seçenek var. 1.si 10 tl 2.si 35 tl.

Buna göre galiba ikinci sınavın ücertlerini sonra yatırıyoruz. Zaten yukarda da gökhan ikinci sınavın başvurularının 18 ocak ta başlayacağını yazmış.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
çok saçma sapan birşey yapmışlar bu ne ya

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Garanti internet bankacılığını kullanarak ödeme yapayım dedim. iki seçenek var. 1.si 10 tl 2.si 35 tl.

Buna göre galiba ikinci sınavın ücertlerini sonra yatırıyoruz. Zaten yukarda da gökhan ikinci sınavın başvurularının 18 ocak ta başlayacağını yazmış.

Evet 2. seçeneği seçeceksin. 4 yıllık ücretleri başvuru tarihi gelince yatırılacak ve her girilecek sınav için 20şer TL. Adamlar iyi paranın belini kırdılar.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Gökhan yardımların için teşekkür ederim, aklımdaki sorular açıklığa kavuştu.

Sınavda nisanda galiba. Bari bir ara test çözelim. Nasıl olacak öğrenelim.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Arkadaşlar şimdi ilk sınav YGS'dir. Ücreti 35 TL'dir. Başvuruda yarın son gündür. Nisan ayında yapılacaktır. Barajı geçenler haziran ayındaki LYS'lere girebilecektir. Her LYS sınavı da 20 TL'dir.

En az 2 tane LYS sınavına girmek mecburi gibi diyebiliriz. Mesela eşit ağırlıkçılar edebiyat-coğrafya ve matematik-geometri sınavlarına girecek. İsteyenler toplamda 4 LYS'ye girebilir. ;)

T

trgy

Misafir
Baya bi değişmiş nolmuş bu sisteme. 2 yıl önce bile bu kadar karışık değildi..

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Geçen sene ÖSS sistemiyle girdim sınava. Bu sene YGS + LYS şeklinde gireceğim. Eskiden ÖSS + ÖYS varmış, o sınava benzetiyorlar gibi.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu kadar karmaşayı anlayıp istediği bölüme girebilen adama direkt versinler diplomayı uğraştırmasınlar o ulu bilgeyi finalle vizeyle...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5