İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

22 takım önerisi

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
17 Ocak'ta genel kurula gitmeye hazırlanan Futbol Federasyonu, bugünkü toplantısında, milletvekilleri ve bazı kulüp yöneticilerinin önerisiyle Süper Lig'in 22 takımla oynanması konusunu masaya yatıracak.

Süper Lig'de temsilcisi bulunmayan illerin milletvekilleri ve bazı kulüplerin yöneticileri, Futbol Federasyonu'na ligden bir defaya mahsus düşmenin kaldırılmasını, TFF 1.Lig'den katılacak 4 takımla birlikte yola 22 takımla devam edilmesi önerisinde bulundu.

Öneri sahiplerinin, "Kulüplerimiz ekonomik olarak zor durumda. Süper Lig 22 takımla oynanırsa daha rahat nefes alırız" sözleriyle, Futbol Federasyonu'na baskı yaptıkları öğrenildi.

FIFA ve UEFA engeli

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bugünkü toplantısında bu öneriyi gündemine alacağı, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı'nın da görüşüne başvurduktan sonra değerlendireceği belirtildi.

Ancak bu uygulamanın bazı zorluklarının olduğu da bildirildi. FIFA ve UEFA'nın uygulamaya bu sezon geçilmesini sakıncalı bulacağı ifade edildi. Haluk Ulusoy başkanlığındaki Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, genel kurul öncesi kulüplerle olan ilişkilerini daha sıcak tutabilmek amacıyla ligdeki takım sayısının artırılması yönünde bir karar almasının da mümkün olduğu öne sürüldü.

aTk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi olur heralde. premier lig 22 takım. la liga 22 takım. fransa ligi 22 takım. yanlış hatırlamıyorsam.

JeaLouS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi olur heralde. premier lig 22 takım. la liga 22 takım. fransa ligi 22 takım. yanlış hatırlamıyorsam.

Bu ligler 20 takımlı.22 takım biraz fazla gibi geldi bana.22 takımlı bir ligden ger takım bir sezonda 42 maç yapmak zorunda.Buda 42 hafta demek.Ama ingiltere'deki gibi hafta içide maç olursa olabilir.Ama Türk takımlarının bu tempoya ne kadar dayanabilcekleride bi muamma :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bu ligler 20 takımlı.22 takım biraz fazla gibi geldi bana.22 takımlı bir ligden ger takım bir sezonda 42 maç yapmak zorunda.Buda 42 hafta demek.Ama ingiltere'deki gibi hafta içide maç olursa olabilir.Ama Türk takımlarının bu tempoya ne kadar dayanabilcekleride bi muamma :)

Avrupa standartlarını yakalamak için, alışmalıyız bunada bence.Ama tribünlerin doluluk oranı etkilenir sanırım.Bilet fiyatları bu kadar yüksekken, en azından ben gidemem :) Birde kadro zenginliği güzel olurdu aslında..

aTk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

pardon 20 takımlıydı:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5