İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

24 saat kullanıma uygun laptop??

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
masa üstü pc m günde 24 saat açıktır.. yani bi kaç günde bi restart atarım okadar.. peki bu tip kullanıma uygun bi laptop mümkünmü?
yani fişe takıcam günlerce açık kalıcak.. daha sonra bigün ihtiyacım olucak çekicem fişini alıcam elimde gidicem?? bi kaç kişiyle konuştum bu kadar uzun süreli kullanım problem yaratabilir dedi konuda bilgisiz oldugum için size sormak istedim daha önce hiç laptop kullanmadım...

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Laptoplar uzun süreli kullanımlar için uygun değildir. En azından soğutma sistemleri uzun kullanımlara uygun değildir.

Bu illa da uzun süreler için kullanılamaz anlamına gelmez. İyi bir havalandırma olan yerlerde kullanılabilir, mesela klimalı ve ısının kontrollu olduğu yerlerde kullanılan laptoplar gördüm ben.

Yine de iyi bir laptop 2500-3000 ytl olduğu düşünülürse o paralara uzun kullanımlar için iyi bir server düşünülebilir.

heaven

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Laptop uzun Kullanıma fazla Gelmez 10-12 saati Geçince Pek Saqlıklı bir kullanım ve perfonmans Almanız mümkün deqil...

ugurcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden ben kullanıyorum
hp pavilion 24 saat olmasa bile 16yı falan buluo

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
panasonic toughbook diye bir alet var. şantiyelerde, uçak üretim ve bakım işlerinde falan kullanılıyor. çanta ihtiyacı yok. kırılmıyor su geçirmiyor. ama türkiye de nadir bulunuyor. ben broşür istedim 3 ay sonra avrupadan geldi. alet fantazi için. uzun kullanmak falanda ona zarar veremez.

ama benim tavsiyem bir workstation. çok çok taşıman gerekiyorsa shuffle alıcan artık.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
panasonic toughbook diye bir alet var. şantiyelerde, uçak üretim ve bakım işlerinde falan kullanılıyor. çanta ihtiyacı yok. kırılmıyor su geçirmiyor. ama türkiye de nadir bulunuyor. ben broşür istedim 3 ay sonra avrupadan geldi. alet fantazi için. uzun kullanmak falanda ona zarar veremez.

ama benim tavsiyem bir workstation. çok çok taşıman gerekiyorsa shuffle alıcan artık.

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=2446370

toughbook için yazılanlar doğruysa beni biraz aşar ..

(rep verebilsem vericektim ama kusura bakma veremiyorum...)

Mp3Powers.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vestel ratio kullanıyorum neredeyse 7/24 açık haftada 2-3 kez reset atıyorumdur, bana kalsa vestel almazdım ama hediye geldiği için kullanıyorum mecburen :)

M

millionkurt

Misafir
Toshiba

aralıksız 6 gün çalıştırdım.. Ayrıca batarya ölmesin diye çıkartıp sadece normal fiş girişiyle çalıştırdım.. alette 1 gram ses yada aksama yok

Önemli not: 12 saat oyun oynayacağım dersen hiçbir laptop dayanmaz..

calisko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sony Vaio kullanan bir arkadaşım var laptopu gunlerce acık duruyor. Ayda bir iki kere program kurduğunda resetliyor onun dışında kapattığımda gec acılıyor diye yanında dolaştırdığı zamanlarda dahi standby modda tutuyor bir problem çıktığını duymadım henuz.
Bende exper kullanıyorum bana dersen sen okadar zaman acık bırakırmısın diye ben tuşlarına bile basmaya kıyamıyorumki gunlerce açık bırakayım :D

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acer travelmate kullanıyorum 12 gün acik kalmıstı. tek sorun sanal bellek doluyor. sanal beller dolunca sürekli cpu calısıyor ve fan kasıyor. ama sorun cıkmadı. sadece uykunuz hasssas ise sorun cıkartıyor :D

bu arda sarj icin sorun oluyor diyen bir arkadas gordum.
gerek yok. sarj tam dolu olduktan sonra laptop elektriği fisten alıyor.

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben Toshiba Satalite M30 Kullanıyorum En Fazla 1 Gun Kullanabiliyorum Cunku Cok Isınıyor. Korkuyorum. Patlayacak Sanıyorum :D:)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar laptop piyasasında adeta kayboldum.. çok fazla ürün var.. herşeyin pahalısı daha iyi diğil çok iyi incelemek gerekiyor.. bütçem çok sınırlı.. (eskiden daha yüksekti ama aşağı çekmek zorunda kaldım..) bilgisayar 24 saat açık kaldıgında tabiki oyun olmucak pek oyun oynamam zaten en son 4 sene önce oyun almıştım diyim öyle düşünün ama arada bir fifa 98 cd mi bulup oynamakdanda zevk alırım.. yani çok mükemmel birşeye ihtiyacım yok.. bana 1500 $ dan ucuz kendi kullandıgınız ve tavsiye edebiliceğiniz ürünleri yazmanız mümkünmü??

tamamen işi sizin üstünüze yıktım gibi görünüyor olabilir.. :D ama günlerdir sağda solda laptop bakınıyorum birşey anlıyamadıgım için sizden rica ediyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5