İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

27 Nisan 2012 İnternet kesintileri

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Arkadaşlar saat 22:00'den itibaren türkiye genelinde internet bağlantısında problem varmış.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Bugün gün içerisinde de ara ara kopmalar oldu. Sanırım problem büyük. Umarım düzelmiştir.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
kabloları mı kopardılar naptılar keratalar, böyle rezalet bir hizmet anlayışı yoktur herhalde, çağrı merkezine bile ulaşılamıyor, (ya da ulaştırmıyorlar) Allah'tan tedarikli çalışıyoruz.

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
İnternet hızını artırmaya çalıştıklarını söyleyenler var. Eğer artacaksa 2 gün de kapalı olabilir :)

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Şimdi öğrendiğim bir habere göre, siber saldırı yapılıyormuş. Söylenilenlere göre yine bu işin arkasında, kendilerini kahraman olarak gören bir grup çapulcu ( Anonymous ) varmış. Saldırıları önleme çalışmaları devam ediyormuş. Bu esnada ara ara kesinti olabilir arkadaşlar. Olayın TT net ile ilgisi yok. Bu sebeple başlığı değiştiriyorum.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
napıyorlar nasıl ve nereye saldırıyorlar anlamadım ki, fiber optik hatlara nasıl saldırabilirler, farelere mi kemirtiyorlar, ayrıca başlık ve mesajımı değiştirdiğiniz için sizi kınıyorum.

Şimdi öğrendiğim bir habere göre, siber saldırı yapılıyormuş. Söylenilenlere göre yine bu işin arkasında, kendilerini kahraman olarak gören bir grup çapulcu ( Anonymous ) varmış. Saldırıları önleme çalışmaları devam ediyormuş. Bu esnada ara ara kesinti olabilir arkadaşlar. Olayın TT net ile ilgisi yok. Bu sebeple başlığı değiştiriyorum.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
napıyorlar nasıl ve nereye saldırıyorlar anlamadım ki, fiber optik hatlara nasıl saldırabilirler, farelere mi kemirtiyorlar, ayrıca başlık ve mesajımı değiştirdiğiniz için sizi kınıyorum.

Sadece başlığı düzelttim. Mesajınıza dokunmadım. Beni kınama sebebiniz nedir? Gerçekten merak ettim. Yanlış bilgi verdiğiniz için düzeltme yapmam mı?

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
bu hizmeti kim veriyor? ttnet değil mi? bu hizmeti kesintisiz vermekten kim sorumlu? mesajımın neresi yanlıştı?

Sadece başlığı düzelttim. Mesajınıza dokunmadım. Beni kınama sebebiniz nedir? Gerçekten merak ettim. Yanlış bilgi verdiğiniz için düzeltme yapmam mı?

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
bu hizmeti kim veriyor? ttnet değil mi? bu hizmeti kesintisiz vermekten kim sorumlu? mesajımın neresi yanlıştı?

Saldırı genel olarak Türkiye'de ki internetin kesilmesine yönelik yapılıyor. Başlık yanıltıcı. O yüzden düzenledim. TTnet'i bende pek tasvip etmiyorum. Fakat bu kadar düşmanlık da iyi değil. En azından bilinçli eleştiri yapmak gerekiyor.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
gayet bilinçli eleştiri yaptım, siz benim bilinç düzeyimi yargılayamazsınız, koca ülkenin interneti kesiliyor ne diyelim aferin iyi yoldasınız mı diyelim? ayrıca kimseye düşmalık falan da söz konusu değil.
Saldırı genel olarak Türkiye'de ki internetin kesilmesine yönelik yapılıyor. Başlık yanıltıcı. O yüzden düzenledim. TTnet'i bende pek tasvip etmiyorum. Fakat bu kadar düşmanlık da iyi değil. En azından bilinçli eleştiri yapmak gerekiyor.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
gayet bilinçli eleştiri yaptım, siz benim bilinç düzeyimi yargılayamazsınız, koca ülkenin interneti kesiliyor ne diyelim aferin iyi yoldasınız mı diyelim? ayrıca kimseye düşmalık falan da söz konusu değil.

Neyse konu daha fazla dağılmasın. Konuyu kilitlemek istemiyorum. Bu sebeple karşılıklı diyalogların yerine, sorun nedir? Ne zaman giderilir? Sorunun kaynağı neresidir? bu gibi konuları tartışalım lütfen.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
TÜRK TELEKOM'DAN AÇIKLAMA
Türk Telekom yetkileri sorunun giderilmesinin ardından sosyal medya üzeriden şu açıklmayı yaptı: Yaşanan kısa süreli teknik bir aksaklık nedeniyle internet erişiminde bazı bölgelerde kısa süreli sorun yaşanmış, ekiplerimizin anlık müdahalesi ile yaşanan sorun giderilmiştir. Bilgilerinize sunarız.

anm18

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saldırıdan kaynaklı değil. Yavaşlıktan dolayı ttnet çalışma yaparken sorun oluşmuş. Redhack lamerleride bunu saldırıymış gibi üstlenmiş , Anonymous'da redhack saldıyor sanıp destek mestek bir şeyler demiş. Dediklerine göre 28.04.2012 saat 14:00 gibi hiç bir ilde sorun kalmayacak.

teknorbit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saldırıyla alakalı değil.:şekil: İnternet yavaş olduğu için bir anket yapılmıştı, heralde bunu gören yetkililer çalışmalara başlamış.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5