İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2checkout Kullanan varmı, Yardım edebilirmisiniz ?

0z4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.
Sitem olan mp3-tr.com dan kredi kartıyla kontör satışı yapmak istiyorum.
bir piyasa araştırması yaptım en güvenilir ve kolay yöntem 2checkout.com .
Giriş için 49$ ödüyoruz her satışımızdan da $0.45 komisyon kesiyorlar.

Benim merak ettiğim:
Aranızda burayla çalışan webmaster varmı, sorun yaşanıyormu.
Ödemelerini nekadar zamanda yapıyorlar yoksa belirli bir limitmi var (100$ gibi)
Ve en önemlisi çeklemi yapılıyor, banka havalesi ilemi. Sitede her 2si ilede yapılıyor yazıyor ama türkiye'ye banka havalesi geliyormu geliyorsa hangi bankaya geliyor. Birde eğer çekle çalışan varsa çekte komisyon olayları nelerdir, anlaşmalı bankaları varmıdır?

İlgilenen olursa çok sevinirim..
Sevgiler, saygılar..

Ozan Ça. | Mp3-tr.Com

M

MrCooL

Misafir
Fi tarihte Wells Fargo bank'tan $350 bir cekim gelmisti. CJ gondermisti. Ceki tahsil etmek 1,5 ay surmustu. Cekin 1/3'u masraflara gitti zaten. Eger banka havalesi varsa o yontemi sec.Ayrica eger yurtdisi menseili bir firma ile calisacaksan HSBC hesabin bulunsun. Birde Western Union gibi servislerle anlasmali olup olmadigini ogrenmen sana yararli olacaktir.

0z4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mrcool yurt dışından çek alan, yabancı web sitesi yapan samimi 1,2 webmaster arkadaşım var. cj den bende zamanında çek için 1,5 2 ay beklemiştim ama artık teknoloji çok ilerledi, bankalarda buna ayak uyduruyor. çekini en geç 1haftada alabiliyorsun. önemli olan kesilen komisyon.

neyse arkadaşım konuyu dağıtmayalım istesen sorunu özelden sorabilirsin.

şu 2co hakkında bilgisi olan varmıdır?

M

MrCooL

Misafir
:)

Askerde ben geri kaldim biraz uzgunum:)
2co hakkinda bir bilgim yok.

S

Sticks

Misafir
0z4n kardeşim sana bilgi verebilrim :
1 : 100 ü geçtikten sonra çekin hemen yola çıkacaktır ve 7-10 gün iş günü içerisinde çekin eline ulaşacaktır.
2 : Ben yapıkredi ile çalışıyorum ve hiçbir şekilde komisyon da kesilmiyor yapıkrediden çünkü şu ana kadar 80 den fazla yabancı çek bozdurdum internetten gelen. SEn de banka ile iş yaparken banka memuruna , ben internet üzerinden gelirimi sağlıyorum kazancım buradan ödemelerim de sürekli böyle olacaktır tarzında düzgün ve açıklayıcı bir bilgi sunarsan senin çekini de kolaylıkla bozacaklaardır .
Unutmaki banka memuru ile konuşurken çekini reserveye vermelerini iste sakın "kesin" 'e vermesinler yoksa 21 gün kadar sonra çekini alırsın. rezerv li gönderlirse çekin p.tesi verdiğin çeki perşembe cuma yada perşembe verdiğin çeki p.tesi alırsın. ortalama 4-5 gün sürecektir . ve maksimum 10 milyon masraf alacaklardır eğer döviz hesabı açtırırı ve gelen çekini döviz olarak alırsan TL değil . TL aldığında masrafı var.

2checkout'un diğer bir opsiyonu da wire transfer. Bunun için ,
Türkiye iş bankasına gidip bir hesap açtırırsın 2checkout.com admin panelinden banking details bölümüne girer hesap bilgilerini sunarsın 6 güne kadar paran hesabına yatar.

evet 2checkout.com komisyon alıyor ama sen gidip bir bankadan bi dükkan açınca pos almak istesen de banka senden komisyon kesecektir belirli miktarda.

yabancı çekleirii bozan başka bankalar da vaar ama bunların ücretleri tabii ki daha da yüksek kimi banka 50 dollar bile kessmeye kalkabiliyor.

benim şu ana kadar 250+ satışım vaar 2checkout.com dan ve hepsini sorunsuz bir şekilde çek olarak aldım(en son çek hariç) , en son çekimi de wire transsfer olarak aldıdm.

ödemeler sorunsuz bir şekilde ayın 1 i ve ortasında yapılmakta.

eğer herhangi merak ettiğin birşey var ise 245289 icq - [email protected] msn messenger'ım (buraya mail atmayın!)

kolay gelsin.kusura bakma başlığı yeni gördüm ondan yeni msj atabildm

P

porche

Misafir
ben çalıştım. 100 USD sonrası iki haftalık dönemlerde ister çekle (tavsiye etmem) ister wire (para transferi ile) paranı alabiliyorsun.
alternatif monpay.com tavsiye edebilirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5