İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

3 Boyutlu Arka Plan Yapmak :)

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar, photoshop pixel tabanlı olduğu için, 3 boyut çizmek imkansızdır. Ama biz, toolsları kullanarak, çeşitli efektler vererek 3 boyutlu arka plan yapacağız.

1 - Gradient TOOLS'u seçiyoruz. Seçtiğimizde üstte bir tablo çıkıyor.

2 - Modeyi "Different" belirliyoruz.

3 - Güzel bir gradient vuruş şekli seçiyoruz, daha sonra zemini kafamıza göre boyuyoruz.

4 - CTRL + J kısayolu ile, bir layer oluşturuyoruz.

5 - Filter > Sketch > Chrome efektini veriyoruz. ( Değerler : detail:0 , smoothoness: 10)

6 - Yeni oluşturduğumuz layer'ı seçiyoruz ve, modesini Color yapiyoruz.

Başka yerlerde kullanırsanız, lütfen alıntı yaptığınızı belirtiniz.

Saygılar,
Ferhat TOPRAK.

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
18622213hm9.jpg

2-3 tıkla bu sonuç elde ediliyor :)

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Photopshop veya hiçbir uluslararası program türkçe kullanılmamalı şahsımca.

Çünkü en ufak bir dersi bile arama motorlarında aradığınız zaman, hep evrensel dil olan ingilizce, doğal olarak terimlerde ingilizce :)

irCoDerS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Photopshop veya hiçbir uluslararası program türkçe kullanılmamalı şahsımca.

Çünkü en ufak bir dersi bile arama motorlarında aradığınız zaman, hep evrensel dil olan ingilizce, doğal olarak terimlerde ingilizce :)

Katılıyorum FataL ZamanınDa Bende Tr yükLedim Sonrası Malum bişiLer Merak eiOSun ArıoSun Anlatım Tr Ama ANlatılan Buton Vs. Olaylar İng :=)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5