İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

30 Ağustos Tarihte bugün

ibrahimkoknar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Tarihte Bugün - 30.8.2006

2002 - Hükümet ile memur sendikaları arasında Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleştirilen toplu görüşmelerde, hükümetin önerdiği 75 milyon liralık iyileştirme zammının sendikalar tarafından kabul edilmemesi üzerine uzlaşma sağlanamadı.

2000 - Tiyatro sanatçısı Gürdal Tosun, böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü İzmir SSK Bozyaka Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

1998 - AB'ne tam üyelik adayı olan Bulgaristan, Litvanya, Letonya, Romanya ve Slovakya'nın Topluluk müktesebatına (acquis communautaire) uyum durumunun değerlendirildiği "izleme" (screening) sürecinin 3 Nisan 1998 tarihinde başlatılan ilk aşaması tamamlanmıştır.

1997 - Türkiye Cumhuriyeti'nin temel harcını oluşturan Büyük Zafer'in 75. yıldönümü tüm yurtta büyük coşkuyla kutlandı.

1995 - Özelleştirilen Kütahya Manyezit İşletmeleri'nin (KÜMAŞ), yüzde 99.74'lük kısmı 108 milyon 100 bin Dolara Zeytinoğlu Holding'e satıldı. Bu paranın yüzde 50'sinin sözleşme anında, yüzde 25'inin bir yıl sonra, kalan yüzde 25'ininse iki yıl sonra ödeneceği açıklandı.

1988 - Türk - Sovyet sınırındaki Sarp sınır kapısı törenle açıldı.

1975 - Gamsen Sendikası'nın Garanti Bankası'nda başlattığı grev anlaşmayla sona erdi.

1973 - TRT Genel Müdürü Tümgeneral Musa Öğün görevinden ayrıldı.

1972 - 2,5 kw gücünde İstanbul Çamlıca televizyon istasyonu yayına başladı.

1971 - TRT'nin İstanbul TV yayınları bu akşam 19.58'de başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi televizyon verici tesislerinden yararlanılarak yapılan ilk deneme yayını, şehrin bir çok kesiminde net olarak izlenemedi. Deneme yayınlarının haftada iki gün, Çarşamba ve Cuma günleri sürdürüleceği açıklandı.

1966 - Beatles, son konserini San Fransisco'da verir.

1958 - Mersin Limanı Ticaret Rıhtımı hizmete girdi.

1930 - Bölüm bölüm tamamlanan ve toplam uzunluğu 603 km. olan Ankara-Sivas demiryolu Başbakan İsmet İnönü tarafından ulaşıma açıldı.

1929 - Dumlupınar'daki Meçhul Asker Anıtı açıldı.

1924 - Gazi Mustafa Kemal, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin ikinci yıl dönümünde, Dumlupınar'da yapılan törende yaptığı uzun konuşmasının sonunda gençlere şöyle seslendi: 'Ey yükselen yeni nesil; istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz tesis ettik; onu ila ve idame edecek sizsiniz.'

1924 - Dumlupınar'daki Meçhul Asker anıtının temeli atıldı.

1922 - Büyük Taarruz zaferle sonuçlandı.

1920 - Adapazarı ve Düzce ayaklanmasına katılan Adapazarılı ve Düzceliler TBMM'de affedildi.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doğum günüm ve zafer bayramını kutlu olsun...

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici, bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı!

İşte; bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

http://veterinary.ankara.edu.tr/~fidanci/Sounds/genclige_hitabe.mp3

dinle

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hepimizin zafer bayramı kutlu olsun :)
firar senin de doğum günün kutlu olsun :)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu,“Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir.Elle, tasla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asil suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek,yönetim biçimine göre düzenlemek gerek”

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karsı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksiz ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde hakliyim. Eğer buraya haksiz olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.”

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Mustafa Kemal ATATÜRK

bir zamanlar yasaklanmıştı ancak şuan hukuki bir problem teşkil etmemektedir..

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu ulkeyi kurtaran ve sehadet mertebesine ulasan tum gecmislerimize Allahtan rahmet diliyorum. Onlarin vesilesi ile kutladigimiz 30 Agustos Zafer bayramimiz kutlu olsun.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ataxm4.jpg

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5