İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru 301 bu şekilde yapabilirmiyim

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba,

Yeniliklerden baya uzak kaldık. Yardımlarınızı bekliyorum.

site adresim deşmeyecek. Sadece sayfaların url yapılarında değişikliklere gitmem gerekiyor.

Mesela : "www.site.com/forum-iyinet.html" olan url yapılarımı "www.site.com/kategori/forum-iyinet.html" gibi değiştircem. Eski indekslerden kayıplarımın olmaması gerekiyor. bunun için nasıl bir 301 uygulamalıyım veya hayır uyglumasan daha iyi edersin. sonuçları hüsran olur mu diyorsunuz ?

Teşekkür ederim.

Neo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sekilde degisim yaparsaniz butun indexler gider. Tek seferde hepsini yonlendirebilecegini sanmiyorum ama sanirim tek tek yapabilirsin.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Mesela .htaccess şu şekilde ise
RewriteRule ^kategori-([0-9].*).html$ kategori.php?id=$1
yeni url yapımda bu şekilde olacaksa
RewriteRule ^kategori/([0-9].*).html$ kategori2.php?id=$1

şeklinde yapsam ve kategori.php'ye 301 yaparak kategori2.php ye yönlendirsek olmaz mı ?

Veya direk kategori.php dosyası içinden 301 açsak?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
yağ mağ yok :) naber baya oldu bende girmiyordum senin yazıyı gördüm geri döndün sandım ama baya olmuş sanırım sorunun cevabını bulmuşsundur.

Makale.php de gelen linki kontrol ettir.

if(link != kategori/link.html )
{
Header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );
Header( "Location: http://www.siteniz.com/kategori/link.html" );
}

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5