İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

301 Yönlendirmesinde Pagerank Kaybı Yaşanmıyor

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Matt Cutts "301 yönlendirmesi sırasında Pagerank'in yüzde kaçı kaybolur?" sorusunu cevapladı.

"Seo optimizasyoncuları 301 yönlendirmesi sırasında Pagerank değerinin yüzde 10-15 gibi bir rakamının kaybolduğunu düşünürler. Ancak bu görüş doğru değil. 301 yönlendirmesi sırasında eski domainin Pagerank değeri bağlantı ile aktarıldığı şekilde yeni domaine aktarılır. Pagerank kaybının yaşanması durumu sadece bir söylentidir."

[video=youtube_share;Filv4pP-1nw]http://youtu.be/Filv4pP-1nw[/video]

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
[MENTION=6538]Eif[/MENTION] aslinda Matt Cutts bunun tam tersini soyluyor. 301 yonlendirmesi ile kaybolan PR normal linkleme ile kaybolma orani kadar arada fark yok diyor. Dakika 1:34'a dikkat.

"The amount of PageRank that dissipates through a 301 is currently identical to the amount of PageRank that dissipates through a link."

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu arada aslinda bu su anlama geliyor. Eger domain degistirirseniz PR aktarma acisindan yonlendirme ile ana sayfadan yeni domaine link vermek arasinda fark yok (ana sayfada sadece yeni domain linki olacagini farzediyorum).

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Uyarıdan dolayı teşekkürler ben o cümleyi eksik çevirmişim. Şimdi editledim aynen dediğiniz şekilde anlaşılıyor.

onder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Bu adamlardaki rahatlık da kimsede yok arkadaş. ben bu kadar rahat değilim ya

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bende 301 ile yönlendirme yapıldığında sorun olmadığını düşünüyordum ... şimdi joomla olarak yayında olan bir site için yeni bir altyapı yazdım, eski linkleri .htaccess üzerinden yeni linklere yönlendirmeyi planlıyordum. site aramalarda ilk sırada, yeni sistemi yayına sokunca sıralamada bir değişme olacakmı?

linkler şu şekilde;
eski: www.siteadı.com/index.php?option=com_content&task=view&id=61&Itemid=32
yeni: www.siteadi.com/about-us.html

Farkli cevaplar:
a) Google: Duzgun 301 yonlendirmesi yaparsaniz olmaz. Simdi bu aciklamayla PR kaybedildigi itiraf edildi. PR kayboluyorsa siralama etkilenebilir.
b) Deneyenler: 3-4 hafta siralama kaybediliyor sonra duzeliyor.
c) Alternatif: Sizin bu durum domain degistirme olmadigi icin daha az etkilenme ihtimaliniz var.

ye-mek.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaptığımız yönlendirmenin 301 ile olup olmadığını izleyebileceğimiz bir araç var mı?

emekli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
PR kaybetmediği tecrübeyle sabittir.
1 milyonun üzerinde iceriği 301 ile yönlendirmiştim, ancak 301 i sadece htaccess ile değil, aynı zamanda php dosyada header ile de vermek yararlı olacaktır. özetle;

- webmaster tools'da yönlendirme
- htaccess ile yönlendirme
- php header ile yönlendirme
- sitemap'lerin güncellenmesi

bkz
http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=93633

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5