İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

3444 DE Gönder Hemen Cebınde!

Private

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben tam kavrayamıyorum tam net bişe söylenmiyor.
ejder diyelim senden aldık kullanıcı mesaj atacak

1-o kullanıcıdan kaç kontör düşecek
2-o düşen kontörün ne kadarı sana kazanç olacak ne kadarı bana

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
eğer hasan bey'in böyle bir imkanı varsa, bu projeyi en kısa sürede gerçekleştirmesi eminim çok yararına olacaktır.

ploop'unda dediği gibi sabit bir numara belirlenir ve o numaraya "domain/kullanıcıadı mesaj" şeklinde mesaj atılabilir, siz aradan komisyon alır kalanıda webmaster'a verirsiniz.

yalnız bu işte bana göre en önemli konu şu. eğer yapılırsa, webmaster eğer istiyorsa kendi sitesine gelen mesajların kayıt edildiği db ye bir şekilde bağlanmalı. ben siteme ekleyeceksem, db ye kendim bağlanmak isterim, kafama göre istediğim tasarımla istediğim yere include etmek isterim, kendime göre kelime filtreleme yapmak isterim... paket olarak bir kod verilip, bu kodu ekleyin denirse pek güzel olmayacağını düşünüyorum.

umarım en kısa zamanda bu çalışmaya başlar ve bitirirsiniz.

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
eskiden sms board diye bir site vardı. flamenkçeydi galiba dili. sitene bir kutu koyuyordun shoutbox gibi. tasarımını şablonlardan seçiyordun. her kullanıcının kendi numarası vardı mesela 2234 sms gönderme numarası. siteyi belirlemek içinde mesajın başına site id si giriliyordu. gönderilen mesaj o an sitede çıkıyordu. arşivlemesi veya sıralı göstermesi yoktu. bu yüzden mesaj sayısı sürekli oluyordu. kazancıdı ona göre artıyordu site sahibinin . bu sistem Türkiyede tutar.
smsboard.nl idi yanlış hatırlamıyorsam adresi, bu tarz bir sistem yapabiliriz.

peki bizim kullanıcımızdan kaç kontür gidiyor ?
kullanıcıdan 4 SMS (8 kontör gidiyor)

Çok çok tutmaz bana sorarsanız ben mesaj atmam öyle yerlere siz atarmısınız? Ama Aziz Nesin'in bir lafı var hatırlatılmasına lüzum olmayan!!

Burası Türkiye olabilir tabi ama kayan yazı aşk mesajları hikaye orijinal bir fikir bulmak lazım cepten tvler para kazanmaya başladı biz ekmek yermiyiz bir düşünüyüm bakalım..

Bu arada @ejder ö.m kutuna bakarmısın..
Ben bugüne kadar denemeler dışında hiç web sitesinden logo melodi yüklemedim, yalnız 4 yıldır bu işten para kazanıyorum ve oldukça fazla kişinin gönderdiğinden emin olabilirsiniz. Projeleri yaparken kendimize göre düşünmek pek mantıklı olmayacaktır.

ben tam kavrayamıyorum tam net bişe söylenmiyor.
ejder diyelim senden aldık kullanıcı mesaj atacak

1-o kullanıcıdan kaç kontör düşecek
2-o düşen kontörün ne kadarı sana kazanç olacak ne kadarı bana
1- biraz önce yanıtta vermiştim 4SMS (8 kontör) düşecek
2- güncel fiyatlar proje ortaya çıktıktan sonra belirlenecektir. Şu an aylık 6000 ad. sms’e kadar her bir katılım için 0,125+KDV; aylık 6000 ad ve üstü katılım için de 0,140+ KDV biz kazanıyoruz. Bunun %50-%80 arasında bir oranını paylaşmayı planlıyorum, gönderim adedine göre birim aralıkları artacaktır.

eğer hasan bey'in böyle bir imkanı varsa, bu projeyi en kısa sürede gerçekleştirmesi eminim çok yararına olacaktır.

ploop'unda dediği gibi sabit bir numara belirlenir ve o numaraya "domain/kullanıcıadı mesaj" şeklinde mesaj atılabilir, siz aradan komisyon alır kalanıda webmaster'a verirsiniz.

yalnız bu işte bana göre en önemli konu şu. eğer yapılırsa, webmaster eğer istiyorsa kendi sitesine gelen mesajların kayıt edildiği db ye bir şekilde bağlanmalı. ben siteme ekleyeceksem, db ye kendim bağlanmak isterim, kafama göre istediğim tasarımla istediğim yere include etmek isterim, kendime göre kelime filtreleme yapmak isterim... paket olarak bir kod verilip, bu kodu ekleyin denirse pek güzel olmayacağını düşünüyorum.

umarım en kısa zamanda bu çalışmaya başlar ve bitirirsiniz.

Belirli paketlerin dışında database'e erişimden ziyade, XML ile mesajlara ulaşılması sağlanabilir. Bununla alakalı en mantıklı seçim kişinin kendi mesajlarına XML ile ulaşabilmesi olacaktır.

TurkdNs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
8 kontürü 1 ytl'den hesaplarsak bize kalan %10 u oluyor :)

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
8 kontürü 1 ytl'den hesaplarsak bize kalan %10 u oluyor :)

Vergiler ve Turkcell'in payını çıktıktan sonra %50'nin çok üzerinde bir kazanç oluyor.. Öncelikle vergi kesintileri yapılıyor, daha sonra Turkcell bir kesinti yapıyor. Kalanını ise paylaşıyoruz, benim verdiğim rakamlar bize kalanlar üzerine.

ilkayuydu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki sen bunu kur bende almak istiyorum.
kullanicidan 8 kontor dusecek...
bize yaklasik 100 ykr gelecek. 10 sms attirinca 1 ytl :S.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
foruma ıyı şekılde adapte edersem kullanabılırım sanırım :)
ancak kayan yazı fılan olmaz bu iş için daha ıyı bir şey düşünmek lazım :)

gurcan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Akorlar.com daki gibi bi sistem çok tutucaktır kanımca.
Bu sistemi açmayı dşündüğünde bende kullanmak isterim. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5