İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

3G sinyalleri ile telefon yardımıyla bilgisayardan internete bağlanmak

yazı nasıl

• Kullanılan toplam oy
    15

Gece Yolcusu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba
Cep telefonumda benim kullandığım bir yazılımla internete bağlanabiliyorum. Nokia 5800 EM kullanıyorum. Telefonun 3G sinyallerini üçüncü taraf joiku adlı yazılımı kullanarak wifi sinyaline çevirmek gibi bir yeteneği var. Kullanımı da çok basit. Öncelikle telefonun 3G destekli olması gerekiyor. aslında 3G de şart değil ama bağlantı hızı çok kötü. 3g nin olmadığı/çekmediği yerlerde 2G devreye giriyor ama dediğim gibi bağlantı hızı yerlerde sürünüyor.
Kullanabilmek için yazılımı indirmeniz gerek. İki farklı versiyonu var Lite ve Premium. Lite versiyonu adından da anlaşılacağı gibi ücretsiz :) olan versiyonunun bazı sınırlamaları var.
-Wifi sinyalinin adını değiştirememe
-bağlantıya şifre koyamama
-ağ geçidi ip adresi değiştirememe
-açılış sayfası seçememe
-ve en önemlisi eposta aktarmı(gönderme-alma) yapamama gibi kısıtlamaları var.

Premium versiyonunda interneti istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Ücretlendirme durumu ise Lite v. para ödemenize gerek yok ama sınırlı. Premium ise şu an itibari ile 9 £. Artı operatörünüze bağlı olarak 3G kullanım bedeli. Ben Vodafone 3G kullanıyorum. limitsiz ve sabit 8 tl/ay olarak ücretlendirmesi var. Sanırım bu 3 operatöründe mobil modemlerinden daha az maliyetli :)
Bahsettim yazılım hiç vasat bir yazılım değil. Yaptığı iş cep telefonunun sinyallerini wifi ya çevirerek bilgisayarı internete bağlamak. bunu da çok iyi yapıyor. Bir çok yerde kullandım. Minimum sorunla çalışıyor. Hem Turkcell hem de Vodafone nun 3G sistemleriyle test ettim. Vodafone kullanıyorum çoğunlıkla. vodafone ile 3G kalitesinin iyi olduğu yerlerde hız da oldukça iyi. Hatta basit bir download testi de yaptım. speedtest.ttnet.net.tr ve speedtest.biri.com.tr adreslerinden yaptım sonuçlar kısmen ttnet adsli geçti diyebilirim. Tabi bu oturduğunuz ya da bağlandığınız yerdeki kullandığınız operatörün 3G kuvvetiyle alakalı. Baz istasyonuna ne kadar yakın olursanız o kadar iyi olur :)
Programa joiku.com ve facebook.com/pages/Joikucom/6178302786 resmi adreslerinden ulaşabilirsiniz. Bana da profilimden.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Vodafone'un 8 tl sınırsız internet paketimi var? =) Gerçekten iyiymiş. Programınızı tebrik ederim öncelikle ve bir sorum olucak ovi ye göndercekmisiniz?

Edit: Ben programı siz yazdınız sanmışım galiba, geç oldu biraz konuyu tekrar görmem :D

Gece Yolcusu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yok neden yanlış anladın bilmiyorum ama program benim değil abi nerden çıktı. Sadece kullanıyorum iyi de işime yarıyor.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ben normal olarak 6630 dan bağlantı kuruyorum bluteooth bağlantısı ancak çok yavaş , s60 lar için geçerlimi acaba konuyu pek anlamadım açıkcası

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
akıllı telefonlarda "hotspot" özelliği mevcut. Iphone'a gelmek uzere, androidin bircok versiyonunda var (HTC Desire). direk wifiden cikis yapabiliyorsunuz bu sayede.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
arkadaşlar süper bişeymiş ama uyumsuz çıktı telefon yoksa satın alıyordum : )

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
vodem almayı düşünüyorum hocam hızda herhangi bir değişiklik olurmu acaba , vodafone nin aylık paketini kullanıyorum

Gece Yolcusu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben de vodafonun aylık internet paketini kullanıyorum. telefonundaki 3G nasıl çekiyorsa Vodem de bundan beslendiği için aynı hızda çalışır. Çekim kalitesi her herde aynı olmaz. işte ve evde farklı olur. Yanlış anlamazsan fikrimi söylemek istiyorum. Almadan önce birinden ödünç al ya da başka bir şekilde temin et. Hızına falan bak ondan sonra al.

aradinmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuda ilginizi çekecek bir yazı var. aslında çok basit bu cep telefonunu modem olarak kullanma. hatta daha fazlasını bile yapabilirsiniz. eğer nasıl yapılacağını merak eden varsa buyursun.

aradinmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar süper bişeymiş ama uyumsuz çıktı telefon yoksa satın alıyordum : )

hocam eğer telefonunda bluetoot varsa ve internete bağlanabiliyorsan bunu rahatlıkla yapabilirsin. program satın almanıza gerek yok. konuyu baltalamak için yazmıyorum. buraya üye olanların hemen hemen hepsi ya öğrencidir yada web sitesinden para kazanma derdindedir. yani demek istediğim paranızı heba etmeyin basit programlar var ve ücretsiz. Nokia sana ücretsiz pc suite veriyor ve samsung da aynı şekilde bu programları kullanaak rahatlıkla internete bağlanabilirsiniz. Yardımcı olacaksa şu yazılara bi bak.

http://www.forum.aradinmi.com/forum...ayardan-internete-baglanmak-icin-telefon.html

http://www.forum.aradinmi.com/forum...-7-bilgisayarlarda-ag-baglantasi-resimli.html

nuck3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Ovi suite kurdunmu pcye usb ile zaten internete bağlanabiliyorsun.One touch acces ile.Öyle daha hızlı hemde fazla ısınmıyor.

People

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben vodafone sınırsız 8tllik paketi kullanıyorum telimi pcye nokıa setup ile bagladım sorunsuz kullanım saglıyor hız düsük video falan izlenmiyo ama facebook msn gibi ihttiyaçları karsılıyo senin bahsettigin bu tarz biseymi acaba

claw£

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3G

Arkadaşlar vodafon un 3G sini eski telsim kartlarla deneyen var mı, yeni kartlarla eskileri arasında hız farkı var mıdır acaba?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5