İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

4 harfli domain

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar 4 harfli domain aldım. http://www.xejn.com/ sizce nasıl bu domain? google ile arasının önceden nasıl olduğunu hangi adresten öğrenebilirim? gerçi geçmişi olmayabilir de. yorum yazarsanız sevinirim.

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.ugvr.com'u da aldım bugün. yorum yaparsanız sevinirim. ileride işe yarar mı?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
4 harfli olması elbette önemli ancak arkg.com tarzı domainler kaç kişinin aklında kalacak ki? bakkalagidiyorum.com bile akılda kalıcı olabileceği için 4 harfli anlamsız domainlerden daha önemlidir bence.

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ugvr.com u ugurun v lisi olduğu için aldım :) öyle anlamlı bulmak çok zor ama binlerce dolara satılan 3 harfli domainlerin hangisi anlamlı ki?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
ugvr.com u ugurun v lisi olduğu için aldım :) öyle anlamlı bulmak çok zor ama binlerce dolara satılan 3 harfli domainlerin hangisi anlamlı ki?

Cok komiksin. v ile u nun ne alakasi var ki?
ugvr u normal bir kisi ugvur diye okur.

Mesela oasis diye bir site var.
Buyuk bir sirket yakin zamanda o8sis ismini alip oasis i cagristirdigi icin site acti ve Amerikada heryerde reklamini yapiyorlar.
8 amerikancada eight diye yazilip eyt yada ey diye okunur.
oasis zaten oeysis seklinde okundugu icin bu isim ise yariyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5