İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

404 hatası veren kayıtları google dan kaldırmak ?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Sitem uzun zamandır filtre veya sandobx tam nedendir bilmiyorum ama hit çekmiyor ve hep aynı seyirde devam ediyor. Bu nedenden ötürü seoda bir değişiklik yaptım ve bunun neticesinden hayli uzun bi 404 sayfası oluştu. Elimde 404 hatası veren linklerin listesi mevcut. Bu liste ile google a nasıl bir talep gönderebilirim. Toplu halde linklerin dizinden kaldırılmasını nasıl isteyebilirim ?

Httaccess veya başka bir yolu varmıdır. Google webmaster araçları kısmında tek tek link ekleyerek bu mümkün ama bunu toplu halde yapmanında bir yolu olmalı diye düşünüyorum.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ROBOTS.TXT ye DISALLOW KLASOR_ADI veya DISALLOW SAYFA_ADI şeklinde satırları eklersen o URL leri robots.txt kısıtladığı için görmeyecektir BOT. ve sonrasında BU URL LERI htaccess ile ANASAYFAYA yonlendirirsen O URL ler yavas yavas silinecektir GOOGLE kayıtlarından.

örneğin ben x.asp?REF=xxx şeklinde spamcıların rezilliğinden ötürü bazı sayfaları şu şekilde ROBOTS.TXT ye ekledim :
disallow x.asp?ref=
disallow /?ref=

evermp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doğru söze ne hacet

ROBOTS.TXT ye DISALLOW KLASOR_ADI veya DISALLOW SAYFA_ADI şeklinde satırları eklersen o URL leri robots.txt kısıtladığı için görmeyecektir BOT. ve sonrasında BU URL LERI htaccess ile ANASAYFAYA yonlendirirsen O URL ler yavas yavas silinecektir GOOGLE kayıtlarından.

örneğin ben x.asp?REF=xxx şeklinde spamcıların rezilliğinden ötürü bazı sayfaları şu şekilde ROBOTS.TXT ye ekledim :
disallow x.asp?ref=
disallow /?ref=

peki dostum bu spamları yapan bende tam 1340 site mevcut bende robots.txt ye ekledim ama hala silmedi google bunları birde domainleri eklemek istiyorum bu işi yapan bi kaç domain var onlarında isimleri geçiyorsa listelemesin diye onu nasıl yaparız robots.txt de ? domain ismi engelleme die bişey varmı ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
peki dostum bu spamları yapan bende tam 1340 site mevcut bende robots.txt ye ekledim ama hala silmedi google bunları birde domainleri eklemek istiyorum bu işi yapan bi kaç domain var onlarında isimleri geçiyorsa listelemesin diye onu nasıl yaparız robots.txt de ? domain ismi engelleme die bişey varmı ?

ASP ise siten REF= şeklinde bir queryString ile geliyorsa ziyaret - ANASAYFAYA yönlendir.
HTML:
if request.queryString("ref")<>"" then
response.redirect "/"
end if
gibi ...

PHP ise REF queryStringini yokla ve aynı kodun php versiyonu ile anasayfaya yönlendir. Direk yönlenmeleri google yavaş yavaş siler.

Tek tek site adı girmek mümkün olmaz elbet - REF veya X spamcıların kullandıkları queryString ne ise onları robots.txt ye ekleyip tüm sayfalara eklenmiş olan bir dosya üzerinden YUKARIDAKİ YÖNLENDİRME işlemini yaparsan kayıtlı sayfaları sildirmen mümkün olabilir.

zevkisefa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
robots.txt sayfana 404 olan linklerin hepsini disallow olarak girebilirsin ki, zaten google 404 olan sayfalara bi süreden sonra bakmıyor zamanla indexinden de siliyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5