İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

404 hatayı uyarlamak ve SEO

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
404 ü uyarlayıp uydurma linklerle seo yapılıyorya www. siteadi. com/ arama-motoru-vs.html yazıyorsun bu olmadığından ( bu yok :) ) 404 hatası ürüyor ve sitede hazırladığınız hata sayfassına yönleniyor sayfa.Burada işleyerek sayfayı www. siteadi .com / seo.asp ye gönderiyorsun.

Bu seo için yapılan birşey.Etkisi olumlu olmusuz tartışılır.
E tartışsak ?

kaçtane yabancı site gezdim yarım ing. ile okudum okudum hem artısı hem eksisi var.
Şimdi teoriden ziyade pratiğini öğrenmek istiyorum.Pratik edenler ne derler.?

saygılar..

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bu özellik wordpress te mevcut ben eski sitemi sildim google da 600 tane sayfası vardı eğer birisi google üzerinden gelince bu sayfa burada yok diyor ama bunu site içinde diyor

portalistan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Faydalıdır;
Fakat dikkat etmek gereken en önemli şey, oluşan URL'nin fazla uzun olmaması ve fazla iç içe klasör olmamasına dikkat etmek.

domain-adi /forum/webmaster-konulari/site-satisi-siparisi/mesaj-111111.htm

yerine

domain-adi /forum/mesaj-1111.htm

şeklinde yapmak daha faydalıdır.

Ben böyle biliyorum, yanlış olabilir.

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi sitemi daha bugün 404 yaptım iki panelde denedim helm panelde dışarıdan verilen linkle gelindiğinde hiç bir sorun olmadan çalışıyor ama pleskte sayfa bulunamadı diyormuş 3 kişiye test ettirdim 3 kişiden ikisi plesk olan sitede sayfaya erişilemediğini söyledi ama helm olan sitede hepsi erişti bu da işin ilginç yanı...

Bana kalırsa zararı sadece dediğim olaydan olur yani bulunamama riskinden sonuçları 1-2 hafta geçtikten sonra yazarım...

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
doğrumu anladım bilmiyorum ama olmayan bir sayfayı google ye varmış gibi mi göstermek derdiniz örnegin : www.adsadasd.com/selamsoyle.htm tabi böyle selamsoyle diye bir sayfa yok siz ana sayfanızdan buna link vereceksiniz ve sizin özel hazırladıgınız hata sayfası çıkacak doğrumudur ?

yanlışım varsa affola sabahın 6 sı

iyi çalışmalar

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doğru anlamışsın.Zaten olmayan sayfalarda biz farketmeden sitemizde günde kaç kez oluyordur 404 hatası.Eğer bu hatayı yönlendirdiğin bir sayfa olursa burada işleiyp istediğin yere yönlendiriyorsun.Ancak seo açısından sakıncaları olabiliyormuş.en ideal şekilde kullanmak lazım..

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
ana sayfanda eğer olmayan bir link verirsen sakıncalı koymadıgın zaman sorun yok sadece eski ziyaretçilerin için işe yarar başka birşeye faydası yok

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anasayfanda veya başka biryerde bu linki yazıp 404 e yönlendirince 404 onu işleyip geçerli bir sayfaya gönderiyor dolayısıyla o link çalışmaz durumda görünmüyor motorlara veya kullanıcıya.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
404 ü sonuç itibariyle ne linki verirsen ver yönlendirecegin sayfa hepsinde aynı oluyor söylemek istedigim şu
Sitende eğer olmayan sayfaya link verirsen sakıncalı ama vermezsen sorun yok

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
linux lar için 404 ve diğer hata uyarı sayfaları için htaccess bir kaç satır eklemek yeterli zaten .. ie de bug oluyor bazen ff de çalışıyor orjinal the page cannot displayed tarzı altta referer linki ile birlikte ..

örn : http://www.mistixvideo.com/sdsds.php

benim bildiğim reel olan budur zaten sunucularında oto hata sayfaları oluşturma yok ya da off ise . google webmaster a site eklediğinizde yapacağınız verification sonrasında bu hata sayfalarının olmadığını gösteren bir uyarı göreceksiniz .

bu da bence ; arama motorları olmayan sayfaları bulmak için bu syfalara çok ihtiyac duyuyor ve geldiği linkteki refi görüp tekrar geri döndüğünde o sayfa ile işini bitiriyor ve siliyor . bu da bence faydalı ya sizce ?
:)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben baya karıştırdım neti bu konuda.Yani inceledim okudum.Deniyorki ne yaparsanız yapın 404 ü değiştirip anasayfaya yönlendirmeyin yapacağınız en kötü şeydir.
Niye a.html yoksa bu index.html yi çağırıyor arama motoru bakıyorki bu iki sayfa birbirininn kopyası basıyor yaygarayı :)
sayfa bulunamayınca herhangi ;
"a sayfa bulunamadı doğru yazın"
vs gibi düzenlenmiş sayfalar sayfa bulundu sayılıyor ve bunlarda duplicate yani kopya sayfa oluyor yiyiyor zılgıtı
Neyse ben mssql ile cebelleşmeye devam ediyim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5