İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

450ml. CocaCola kapaklarını atmayın para kazanın :)

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar bilindiği gibi 450ml cocacola pet kapaklarında şifreler var. Eğer hattınız turkcell değilse ve kullanmıyorsanız bana özel mesajla kapaktaki kodu yollarsanız sevinirim. Cep telefonundan gönderip kontör kazandıysanızda gönderebilirsiniz ben internette kullanacağım.

Ayrıca isteyen kişilere her geçerli şifre için 0,20YTL para öderim. Minimum ödeme limitim 1 YTL'dir. Bunu istiyorsanız özel mesajdan 5 tane geçerli şifre gönderin ve altına banka hesap bilgilerinizi yazın. Bu arada kampanya 31 ağustosta bitiyor, bunu yapmamdaki sebep CocaCola 600 puana Mini buzdolabı veriyor. Küçüklüğümden beri hep odamda bir tane olsa diye istemişimdir. otel odalarında olur ya hep özenmişimdir benimde odamda bir tane olsa keşke diye :)

Ayrıca her kapak 10 puandır yani 600 puan için benim 60 kapağa ihtiyacım var şu anda 70 puanım var, her gün alıyorum 1tane :)

Yardımlarınızı bekliyorum :)

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
daha mantıklı bi yol buldum.

450 ml cocacola fiyatı 1,10 ytl
turkcell 100 kontör fiyatı 18 ytl

tüm kapaklarda 4,5 ve 40 kontör var yani 20 tane cocacola 22ytl. + 80 kontör. [4 kontöre göre hesapladım 40 kontörde çıkarsa ohooo]

Bugün gidip toptancıdan alıcam 20-25 tane :D sanırım tanesi 80kuruşa felan gelir :)

A

a.ışık

Misafir
ya mini buzdolabını verince kapakları göstermenizi ispatlamınızı isterlerse?? :)
genelde bu tip kampanyalarda katılım belgesini saklamanızı ister firma çoğu zaman.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kapakları saklıyorum zaten. bir tanıdığıma telefon çıkmıştı kapaktan yani çekilişle kapak yok diye vermediler :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
pepsi olsaydı bizim bakkaldan hallederdikte :eek: Cocacola satmıyo babam

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben bugün toptancıdan almaya gidicem. cola partisi felan vermeyi düşünüyorum evde :):)

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet stoklar tükenmiş ancak gelecek yazıyor en azından o gelmese bile alternatifi ürünler var bir sürü. 24 tane cocacola aldım 24 ytlye. sabah kahvaltıda bi tane akşam bi tane bi de parti verecem kola partisi öyle bitirecem :D

Sodom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet stoklar tükenmiş ancak gelecek yazıyor en azından o gelmese bile alternatifi ürünler var bir sürü. 24 tane cocacola aldım 24 ytlye. sabah kahvaltıda bi tane akşam bi tane bi de parti verecem kola partisi öyle bitirecem :D

Fazla kola içmek sindirim bozukluğu yaratır. Fazla abartmadan içmeni tavsiye ederim.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cola'Da böcek olduğunu da biliyorsunuzdur umarım :D rengini tutturmak için bir böceği kurutup dövüp kolada kullanıyorlar böylece colaya rengini veriyor. :D

A

a.ışık

Misafir
cola'Da böcek olduğunu da biliyorsunuzdur umarım :D rengini tutturmak için bir böceği kurutup dövüp kolada kullanıyorlar böylece colaya rengini veriyor. :D

cola'ya rengini veren böcek miydi yoksa?? :) bende hep merak etmişimdir, siyah ama ışığa tutulunca nasıl kırmızı gibi oluyor diye. demek ki bu esrarengiz renk buradan geliyormuş. :p hangi böcek söyle de ona göre içelim bir daha :D

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
draga hediye alcam diye :D mideni deldirme dikkat et

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Cochineal diye bir böcek google'da araştırabilirsiniz. diğer bir şey ise kolada yüksek derecede karbondioksit var. yapılan bir kola içme yarışmasında birinci zannedersem 8 litre kola içmiş ve 5 dakika sonra ölmüş nedeni oksijensiz kalmış.

http://rapidshare.com/files/133358905/cola.zip.html

bir zahmet indirip slaytı seyrederseniz sevinirim sizin için upload ettim. virüs taramasından geçirilmiştir.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
o değilde hocam buzdolabı 600 puan, Toshiba 19" lcd tv 700coke puan.. buzdolabından vazgeçtim stoğa gelirse tv yi alacam :D

bu arada 5 kapağa 1,5ytl öderim :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Cochineal diye bir böcek google'da araştırabilirsiniz. diğer bir şey ise kolada yüksek derecede karbondioksit var. yapılan bir kola içme yarışmasında birinci zannedersem 8 litre kola içmiş ve 5 dakika sonra ölmüş nedeni oksijensiz kalmış.

http://rapidshare.com/files/133358905/cola.zip.html

bir zahmet indirip slaytı seyrederseniz sevinirim sizin için upload ettim. virüs taramasından geçirilmiştir.

O eskidendi artık teknoloji ilerledi. İlk ürettiklerinde yangın söndürmek için üretilmiş bir sıvıydı daha sonra geliştirilip içecek haline getirildi.Şimdi yapay boyalar varken böceklerle uğraşcaklarını sanmam:D

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ilk ürettiklerinde ilaç için üretildi yangın söndürmek için değil diye biliyorum. dediğin gibi yapay boyalar var ama aynı rengi ve tadı yakalatmıyorsa mutlaka kullanıyorlardır :D

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu gidişle cocacola'dan tiksinecem :D

5 tane devirdim 1 günde :D

Neyseki bi light bi de normal 12 li paket almıştım en azından bi ondan bi ondan götürüyorum :D

A

a.ışık

Misafir
böcek olayı gerçekmiş gerçekten google emmi doğruyu söyledi :) ben arkadaşın şaka yaptığını sanmıştım ama..

neyse ben o cochineal'i araştırırken başka birşey de buldum başka bir forumda:

--->23 yil kola fabrikasinda calisan birisinin naklettigi ...
gelen iddia;

malumunuz kola denilen içeceğin en temel hammaddesi meyan köküdür ve meyan kökü ile beslenen canlilar arasinda fare de bulunmaktadir. büyük sirketler tonlarca üretim yaptiklari icin kepcelerle toplamaktadirlar meyan köklerini ve tonlarca topladiklari için de fareleri ayiklamaya ugrasmamakta daha dogrusu ugrasamamaktadirlar. bu yüzden de meyan köklerini içindekilerle beraber preslemekte sadece kalan deri, ayak, bacak parçalarini elekten geçirerek ayiklamaktadirlar. meyan köklerinin suyunun yaninda farenin kani, mide özsuyu vs. gibi sivilar da karismakta renk siyah oldugu için estetik açidan bir sorun olmamaktadir. tabi kola üretimi yapan sirketin kimyasal yöntemlerle bunu sagliga zararsiz
hale getirme ihtimali de var... bu olayi anlatan kisi calistigi 23 yil boyunca bi bardak bile kola icmemis.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5