İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

4images scripti yardim

Quasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4images scriptinde "GD library error.Check module settings."
Auto-Thumbnailer yapmaya calıstıgımda bu hatayı alıyorum nasil duzeltebilirim

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucuda GD Library yüklü olduğundan emin olun.

PHP:
<?php 
phpinfo(); 
?>

yazıp info.php olarak ftp'ye upload edin. Daha sonra da www.site.com/info.php olarak çağırın. Açılan sayfada gd olarak aratın. Kütüphane yüklü mü değil mi bir kontrol edin :) gd olarak sonuç bulunamıyorsa sunucu sahibinden gd library'i kurmasını isteyin.

Quasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o sorunu hallettim ama simdide yeni bir kategori eklemeye calistigimda assagidaki hatayi aliyorum. categories.php functions.php 755 yaptım

Warning: mkdir(./../data/media/77) [<function.mkdir>]: Permission denied in /home/zzz/public_html/admin/categories.php on line 84

Warning: mkdir(./../data/media/77) [<function.mkdir>]: Permission denied in /home/zzz/public_html/admin/categories.php on line 87

Warning: mkdir(./../data/thumbnails/77) [<function.mkdir>]: Permission denied in /home/zzz/public_html/admin/categories.php on line 84

Warning: mkdir(./../data/thumbnails/77) [<function.mkdir>]: Permission denied in /home/zzz/public_html/admin/categories.php on line 87

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/zzz/public_html/admin/categories.php:84) in /home/zzz/public_html/includes/functions.php on line 114

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
/data/
/data/media/
/data/thumbnails/

klasörlerinin yazılabilir olması gerekiyor. chmod 755 ya da 777 olarak tekrar klasör izinlerini düzenleyin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5