İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

4images

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onu zaten otomatik resim boyutla kısmından yapıyorsun, ama 800 600 olmaz tabi max genişlik 800 olabilir, resim büyüklüğüne göre değişir yükseklik, resmin bozulmaması için. Benim panel Türkçe sendeki ingilizceyse yorumlar kısmının hemen üstündeki linkte açılan sayfa.

Eğer o kısım çalışmıyorsa sunucuda Imagemagick kurulu olup admin ayarlarında Ana Ayarlar(Main Settings)'den seçilmesi lazım önce. Altındaki kısımdan da şurada kurulu şeklinde yol belirtilmesi icap eder, default olarak /usr/bin/ dir ama bu çalışmazsa host sağlayıcısına danışmak gerekir.

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
önce konuyu açan arkadaşın sanırım adsense ve baslık ıcın editlemesi gereken dosyaları paylaşayım belki aramıştır

category.html
details.html
error.html
home.html
lightbox.html
member.html
postcard_create.html
register.html
search.html
top.html

dostum otomatık boyutlama ıngılızce ve yazanlar :

adszqm1.jpg

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet Resimler için üstteki, küçük önizlemeler için alttakini seçip(ki bunu farketmişsindir de başka okuyanlar olabilir ondan :D), altta örneğin resim için Image size in pixel'de 800 seçip Resize with fixed width, sonra show images de, sonra çıkan resimlerde en altta convert gibi birşey olacak.

Ama önce deneme maksadıyla 1-2 resmi düzeltip istediğin gibi mi bak iyiyse hepsini yaparsın; orda görünen resimleri 100 falan diyip çoklu yaparsın bir seferde.

Bu arada reklamlar için alttakilerin editlenmesi yeterli bence:
category.html
details.html
home.html
search.html
top.html

Alttakileri ben kullanmıyorum ama isteyen kullanır tabi.
error.html
postcard_create.html
register.html
member.html
lightbox.html

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür ederim anladım mantıgını. ama şu başlık sistemini verdigim dosyalardan hangilerine tam ne yazılacak belirtirmisin yorgunum bikaç kez okudum kafa almıyorda : p yada sakin bir anda yeniden bakayım en iyisi.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
category.html
details.html
home.html

Bu 3 dosya esas önemli olanlar, header kopyalama olayını yaptıktan sonra bu sayfalarda ne başlık tercih ediliyorsa title o şekilde deişecek
home-ana title
category-ana title+cat title
details-cat title+image title

gibi

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladım ama eger hazır editlediysen
category.html
details.html
home.html

titleleri ayarlıysa paylaşırmısın çok şey mi istedik acaba bilmıyorum.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
category.html {cat_name} - {site_name}
details.html {image_name} - {cat_name}
home.html {site_name}

Benim kullandıklarım böyle

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet önce bu verdigin 3 dosyadan [header] leri en ustten sildim.

details kodları nı

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html dir="{direction}">
<head>
<title>{cat_name}-{image_name}</title>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset={charset}" />
<link rel="stylesheet" href="{template_url}/style.css" />
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#0F5475" link="#0F5475" vlink="#0F5475" alink="#0F5475">
<table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" align="center">

yaptım ve oldu sanırım.

Categories kodlarını

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html dir="{direction}">
<head>
<title>{site_name}-{cat_name}</title>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset={charset}" />
<link rel="stylesheet" href="{template_url}/style.css" />
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#0F5475" link="#0F5475" vlink="#0F5475" alink="#0F5475">
<table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" align="center">
<tr>
<td>

olarak yaptım ama Kategoriye girince başlık yine sabit kaldı.

home.html ise aynen ellemedim.

KnSSn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 gün önce host şirketim siteleri taşımış, taşınmaya kadar resim ekleyebiliyordum, ondan sonra ekleyemedim.Resmi ekliyorum, otomatik ufalta kısmından check thumbnails tıklıyorum daha evvel yaptıgım gibi, yüklediğim resim açılıyor creata thumbnails'e tıklıyorum Create thumbnail for: deneme (bayrak3zb.jpg) ....
Fatal error: Call to undefined function imagecreatefromjpeg() in /home/netresim/public_html/includes/image_utils.php on line 80

hatası cıkıyo,kontrol ettim gd desteğide enabled

GD Support enabled
GD Version bundled (2.0.34 compatible)
GIF Read Support enabled
GIF Create Support enabled
PNG Support enabled
WBMP Support enabled
XBM Support enabled
ne yapmam lazım acaba?

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
4images ile alakalı bir soruda benden

adsense kodlarını hangi sayfaların neresine ekliyoruz acaba

bugün çok uğraştım ama bir tülü çıkaramadım ekranda adsense reklamlarını

KnSSn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım temaya göre ufak tefek değişiklikler olur kodlarda ama hangi sayfada adsense kodu cıksın istiyosan admin panelinden o sayfayı açın.Hiç php bilgisi olmasa bile kolayca koyabilir herkes kodu. yok hiç anlamam diyosan aç admin panelden herhangi bi sayfayı örn: categories.html yedeğinide alarak tabi, kafadan koy bi yere baktın yanlıs yerde, ordan kaldır ona göre aşağı yukarı saga sola yerleştir bende öle yaptım çokta güzel oldu.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sanırım temaya göre ufak tefek değişiklikler olur kodlarda ama hangi sayfada adsense kodu cıksın istiyosan admin panelinden o sayfayı açın.Hiç php bilgisi olmasa bile kolayca koyabilir herkes kodu. yok hiç anlamam diyosan aç admin panelden herhangi bi sayfayı örn: categories.html yedeğinide alarak tabi, kafadan koy bi yere baktın yanlıs yerde, ordan kaldır ona göre aşağı yukarı saga sola yerleştir bende öle yaptım çokta güzel oldu.

bende mantıken o şekilde düşünerek yapmaya çalıştım

details.php de reklam göstermek istedim ve sayfanın değişik yerlerinde eklemelr yaptım ama bir türlü çıkmıyor acaba bendemi sorun var :)

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
önceki sayfada verdigim reklam için gerekli html sayfalarını tabiki kullandıgınız templatesin frontpage gibi bişeyde açın. istedigini yere normaldeyken tıkalyın. kodunuzu ekleyin bu kadar.

KnSSn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
admin panelinden yapcan , php dosyalara diil.Admin panelinde ; Genel - Templates- details.html'i seç şablonları düzenle de koy bi yere kodları alttan değişiklikleri kaydet de olur. Adsense kodları hemen gözükmez zaten az bekle. Sona diğerlerinide aynı şekilde, home.html ctagories.html falan.

KnSSn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mehmet kardeş benim hataya da bi el atsan abi.Hostçum 3 4 gundur yapamadı hallolmuyo, magdur oldum.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben sorunu halettim

bugün reklamlar görünmeye başladı

dün panelden reklamların gösterileceği siteler listeseine eklemeyi unutmuşum sitemi :)

bydejavuuu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar banada bi yardım etseniz
katagorilerilere girince o katagorinin resmi yanında nasıl gözükür yani o katagoride ne varsa yanında onunla alakalı bi resim gözükmesini istiyorum yardım ederseniz çok sevinirim
www.modelpictures.org/index.php

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi