İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

5 ytl karşılığı sitenizi Dünyadaki Tüm Google sitelerine kayıt.

HONEYMONEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 ytl karşılığında sitenizi , tüm google sitelerine kayıt yapıyorum.
google amcanın birçok ülkede web sitesi var,örneğin google.de google.com.tr, google.co.uk yaklaşık 100 ü aşkın google sitesi var.

kayıt yapıldıktan sonra , bu sitelerden hit geldiğini göreceksiniz.
bunun yanında dünyadaki diğer bilinen arama motorlarınada kayıt yapıyorum.

kayıdın çıkması yaklaşık 1-2 ay sürüyor.

kayıt yaptırmak isteyenler lütfen p.m atsın.

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonuçların hepsi aynı makinalardan dönmüyrmu zaten, yani benim sitem zaten kayıtlı ise tüm google uzantılarında çıkıyor. Ancak sıralamada yerek öncelikler olabiliyor.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ewet bende oyle biliyorum sadece adreslere gore sıralamalar değişiyor

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yerel öncelikler artık çok daha fazla önemli. Yabancı kelimelerde daha önlere çıkabiliyoruz bu sayede. Ama Türkiye den ararsak tabi :)

HONEYMONEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
örneğin dün site istatistiklerime baktığımda, referrer bölümünde bu adresleri görüyorum, sitem tamamen türkçe olmasına karşın buralardan da hit geliyor.
bu örnek bu kayıtın işe yaradığını gösteriyor.

google.lv
google.de
google.ca

must11

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum merhaba acaba bir ss koysanda baksak daha inandırıcı olur degil mi?
dolandırıcı filan demiyorum ama inanmayanlar varsa gorsun inandırsın kayıt ettirsin daha iyi bence

HONEYMONEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaptırmak isteyen arkadaşlara sitemin istatistiklerini gösterebilirim.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu olay biraz komik olmuş, farklı google sayfalarına ekleme diye bir şey olmaz, tartışmak bile yersiz. googlebot sayfanın linkini bir yerden alır zamanı geldiğinde indexler ve yine zaman içinde bu botun aldığı bilgi tüm dc ler arasında replike olur. bu yahoo ve msn için de geçerli.

HONEYMONEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haklı olabilirsin fakat, sitemdeki refererlara baktığımda google.de google.ca google.lv domainleri görüyorum.
fakat kaydetmediğim sitelerde bu refererlara rastlanmıyor.
yani bu referer domainler mesela sizin sitelerinizde gözüküyormu gözükmüyormu ?
belki bunu incelersek işe yaradığını görebiliriz.

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zıpkın bazen sana kızıyorum ,
benden önce davranıp yazıyorsun ya bazı şeyleri :)
google bot her uzantı için ayrı gezmiyorki ?
yada her uzantının kendine ait botu yokki
bu bir network ise hepsi aynı bilgiyi paylaşıyor
sadece DC ler arası çözümlenmesi zaman alıyor o kadar
Saygılarımla

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ZIPPKIN' Alıntı:
bu olay biraz komik olmuş, farklı google sayfalarına ekleme diye bir şey olmaz, tartışmak bile yersiz. googlebot sayfanın linkini bir yerden alır zamanı geldiğinde indexler ve yine zaman içinde bu botun aldığı bilgi tüm dc ler arasında replike olur. bu yahoo ve msn için de geçerli.

+1

bu referer domainler benim sitemde de gözüküyor!

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mask' Alıntı:
Saygılarımla

ilk cümleyi okuyunca, yahu dedim naptık ki niye kızıyor :)

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mask' Alıntı:
Saygılarımla
evet, katılıyorum sana.
Zıpkın seoyu iyi anlayan ve biraz da işi dervişliğe vuran değerli bir arkidişimiz olduğu için konuyu çabuk yakalıyor.
Mevzuya dönmek gerekirse, ayrı ayrı google dc ler için kayıt yapılmaz zaten. Bunun dışında bilmem kaç yüzbin arama motoruna kayıt hikayeleri de dediğim gibi hikayeden ibaret.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Aslında arkadaşımızın dediği olay mecvuttur.Siz olaya arama motoru kayıt yönünden bakmışsınız.Bende farklı bir yönden bakacağım.Aslında hepimizin gittiği yön aynıdır.

Şimdi bir kelime seçin ve googlede aratın.Arattığınız kelimeleri de, nl gibi farklı ülkelerde denediğinizde farklı sonuçlar çıkacaktır karşısınıza.Örnek olarak türkçe aramada ilk sırada çıkan bir site google.com yada google.de , nl , aramalarında listede olmayabilir yada gerilerde kalabilir.Burada alınan veriler aynı dc den ama sonuçlar farklı ?

Arkadaşımızın dediğiği bir olayın gerçek olduğunu görüyoruz.Fazla yüklenmeyin arkadaşımıza.
Peki bu durumda ne yapmak lazım.. botlar tamamen pr ve link sistemiyle sizi listeye sonrada sıralamaya sokmaktaktadır.Sadece kendi ülkenizden değil, googlenin tüm uzantılarından hit alabilmek için benim önereceğim yöntem, de, nl gibi ülke sitelerinden, dizinlerinden link almanızdır.Bu sizi aramalarda sonuç olarak çıkmanız için destekleyecektir.

Saygılar..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
sıralama değişebiliyor ama denildiği gibi kayıt yapılamaz ki site zaten kayıtlıdır.

HONEYMONEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla google in okadar çok ülkede adresi var ki, dediğim gibi daha önce hit almadığım birçok uzantıdan hit aldım.
bu kayıdı ücretli bir program ile yaptım.
size yeni keşfettiğim bir adres verim, bu adresten, hem page rank,meta gibi bilgileri check edebiliyorsunuz.
hemde diğer arama motorları ve bahsettiğim google uzantılarına otomatik kayıt yapabiliyorsunuz,yanlız site mükerrer kayıt ve yoğunluğu önlemek amacı ile kayıtları sıraya sokuyor,yani sizi bekletiyor.

www.mypagerank.net

bu adresten google uzantılarına kayıt yapıldığını görebilirsiniz ücretsiz bir hizmet.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
beceriksiz_acemi' Alıntı:
Aslında arkadaşımızın dediği olay mecvuttur.Siz olaya arama motoru kayıt yönünden bakmışsınız.Bende farklı bir yönden bakacağım.Aslında hepimizin gittiği yön aynıdır.

Şimdi bir kelime seçin ve googlede aratın.Arattığınız kelimeleri de, nl gibi farklı ülkelerde denediğinizde farklı sonuçlar çıkacaktır karşısınıza.Örnek olarak türkçe aramada ilk sırada çıkan bir site google.com yada google.de , nl , aramalarında listede olmayabilir yada gerilerde kalabilir.Burada alınan veriler aynı dc den ama sonuçlar farklı ?

Arkadaşımızın dediğiği bir olayın gerçek olduğunu görüyoruz.Fazla yüklenmeyin arkadaşımıza.
Peki bu durumda ne yapmak lazım.. botlar tamamen pr ve link sistemiyle sizi listeye sonrada sıralamaya sokmaktaktadır.Sadece kendi ülkenizden değil, googlenin tüm uzantılarından hit alabilmek için benim önereceğim yöntem, de, nl gibi ülke sitelerinden, dizinlerinden link almanızdır.Bu sizi aramalarda sonuç olarak çıkmanız için destekleyecektir.

Saygılar..

Bu dediğin olay arkadaşı haklı yapmaz o sadece türkiyeden aranıyorsa türkçe site başta almanyadan aranıyorsa alman site başta çıkar. Bu ülke ve dillerine göre ayarlanmış bir sayfalama olayıdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5