İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

512 Kb ile Telekom ınsanları nasıl kazıklayacak işte burda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.pazarlama.turktelekom.com.tr/ADSL/512.doc

yorum yapmaya gerek yok bızı enayı yerıne koymaya devam edıyorlar, dunyanın hiç bir yerınde boyle bır uygulama yok
512 Kb olan hızın 3 GB si 29 Ytl
6 Gb olanı 49
9 Gb olanı 69 Ytl
nerde kaldı adalet nerde kaldı bağlantı hızındakı avantajlar

D

discoface

Misafir
valla bende sınırlı vardı benım baya işime yaradı bu tarife. çünkü fiyat değil sadece hızım arttı. ama sınırsız kullanan arkadaşlar için çok zam yapmışlar ya. 100 milyon ne abi bu. sanırım herkes sınırlıya gececek. çünkü 6 GB 9 GB az değil abi. sınırlı sayılmaz yanı :D

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bu olaydan birşey anlamadım ben 256 limitsiz kullanıyorum ne olacak şimdi bendemi 512 geçip daha çok para mı verecegim

G

guajira

Misafir
Bende anlamadım arkadaş. Adaletsizlik bunun neresinde?

mavikumtanesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlayan varsa beri gelsin hele az :confused:
2. Sayfadaki tabloda 256 mb kullananlar için sorun görünmüyor...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk telekomun fiyat politasını duyduğum an dediğim şu olmuştu; sınırsızlara tuzak kurmuş. onca kişi sınırlı adsl aldı eğitim promosyonun yaptılar bağlantı ve ilk ay ücretini anlamadılar. şimdi o almadıkları ücretin çok çok daha fazlasını nasıl toplarızı düşünüp işin içinden çıkmışlar.
1) birçok insan 256 kilo bit per second (saniyede 256 kilo bit akışı) satın almıştı ve 49 ytl veriyordu.
2) birçok öğrenci ve öğretmen 256 kbps satın alarak ayda 3 GB lık veri transfer paketini almıştı.

şimdi Telekom herkesin seçimi olan 256 yı kaldırmış önceden 128 'i kaldırıp herkesi 256 ya çıkarttıklarında 128 parası alıyorlardı. şimdi 256 yı kaldırıp 512 den daha düşük hız alınamaz demişler. ve 512 kbps parası alıyorlar.

sonuç: 512 ile sınırsız bağlanan birisinin 3GB sınırını geçmesi çok doğal ve oradan kar yapacaklar.

diğer bir yorum şehirler arası hız limiti 90 km/saat olan bir yolda 300 km/saat hız yapan bir araba sahibi olmanın ne anlamı var ki hızı geçersen ceza var zaten :)

Türk telekomun pazarlamasını ; fiyat politikasını yapan mantıkla telsimin yada turkcelin fiyat polititakasını yapan mantık aynı. ve az düşünen ve kendi ihtiyaçlarını adamların sunduğu seçeneklerden hangisine daha uygun olduğunu kestiremeyen vatandaşların hepsi fazladan para verecek tıpkı telefon tarifelerinde yaptıklarını yaptılar.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de demiştim Telekom internet bant genişliğimi artırdı ki fiyatları düşürdü; yani yatırım mı yaptılarda fiyat düşürüyorlar diye devam etmiştim. hayır yatırım yok. yine ortada 5 köfte var ve yine müşteriler aynı adamlar fiyatları öyle harmanlamış ki 5 köfteden önceden 5 kuruş kazanıyorlardı şimdi 10 kuruş kazanmanın formülünü bulmuşlar.

hadi hakkımızda hayırlısı olsun.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 GB sınırlı ADSL alan birisi eğer sözünde duramaz ve 6 GB'e çıkarsa 0,01 YTL x 1000 = 10 YTL yi 1 GB için verirse 3 GB için 30 YTL verecek yani;
3 GB sınırlı kullanacam deyip 6 GB kullanan birisi 29 + 30 = 59 YTL verecek
baştan 6 GB kullanacağım deseydi 49 YTL verecekti dolayısıyla 10 YTL cezalandırma var.

kişi 6 GB sınırlı alırda 9 GB kullanırsa 0,01 YTL x 1000 = 10 YTL 1 GB fazlalık için ödeyecek; 3x10 = 30 YTL fazlalık için ödeyeceği için 49 + 30 = 79 YTL ödeyecek Ceza miktarı yine 10 YTL

kişi 3 GB kullanacağım deyip 3 GB lık sınırlıyı alırsa ve sözünde duramaz (çünkü hız yüksek 512 ile bağlanacak) ve 9 GB kullanırsa bu sefer herbir 1 GB fazlalık için 10 YTL ödeyeceğinden toplamda 10 x 6 = 60 YTL + 29 YTL = 99 YTL ödeyecek.

yani Türkiyede ADSL %100 zamlanmıştır arkadaşlar; %100 ucuzladığını söylemek vatandaşla alay etmenin ta kendisi

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi filan sorusuna gelelim; 512 Kilo bit per second ile 1 ayda maksimum ne kadar veri çekilebilir? Bu sorumu kim cevaplayacak

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cıldırmamak elde degil ondan sonra da diyorlar satilmasin telekom ozellesmesin telekom
ozellesmesinde bizim a.q devam mi etsin

Osiris

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayıp yaaa

İnanamıyorum yaa bunlar bizi resmen enayi görmeye başladılar. Bir süre önce gazete ve TV lerde adsl hızının 512 ye çıkarılacağını ve fiyatların değişmeyeceğini müjde vermişlerdi. (Bakan açıklamıştı) Veee içi hava dolu mutluluk balonu patladı işte. Türk internet kullanıcılarına yeni bir kazık atılıyor. Avrupa Birliği Edebiyatı yapanlar kendi milleti ile dalga geçmeye dewam etsinler. Bu olayın ciddi şekilde protesto edilmesi lazım. Sen güya iletişim çağının en gerekli şeyi olan interneti kendi insanına kazıklayarak verirsen ve bunu da sanki iyilikmiş gibi lanse edersen Avrupa Birliğine ... girersin . Çıldırmamak elde değil. KINIYORUM !!

D

discoface

Misafir
TRinsanRehberi' Alıntı:
3 GB lık sınırlıyı alırsa ve sözünde duramaz (çünkü hız yüksek 512 ile bağlanacak)
abi hız fazlaysa neden 3GB sınırını aşacak onu anlamadım

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ıyıde haksızlık neresınde dıyen arkadaşlara;
256 Kb sınırsız kullanıyorum ben yıne 49 Ytl verıcem ve benım hızım değişmeyecek bundan buyu kadaletsızlıkmı var yukarıdakı adresde bakın,
256 sınırsız 49 ytl olanın ne tarıfesı ne hızı değişiyor ama herkesın 512 ye yukselıyor, kaldıkı 512 bağlantısı olan bır ınsan daha çok down yapar bu boyledır yanı...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
discoface' Alıntı:
abi hız fazlaysa neden 3GB sınırını aşacak onu anlamadım

elinizde saatte 200 km hız yapan bir araba varken hız limitinin 100 km saat olduğunu düşünün ve bir de sizin elinizden 200 km saat hız yapan arabanın alınıp 400 km saat hız yapan arabanın verildiğini düşünün.

sınırı aşmak daha kolay değil mi sizce?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
512 Kb/sec = 160 GB/ay

6-9 GB Sinirli sayilmaz diyene cevaben. Elinizdeki aygiti kullanma veriminiz %5 civarlarinda.

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet haklısın , 512kbit in ortalama 160gb ettiğini , az önceki posttan öğrendim zaten :)
euheuhe

ne adamsınız ya..

o adam başka bi soru sormuş cevabını almış. Diğer ise kendi sordugu sorunun cevabının o oldugunu bilmeden sormuş ve az önce cevabını aldı.

kapiş ?

U

ultraturknet

Misafir
Uygulama sahtekarlığın ve rezilliğin son perdesi, oldukça açık. Binali utanmazca bir yalan söyledi ve ayak oyunlarıyla arkamıza geçmeye çalışıyor sadece.

Ama millet bu kez sessiz kalmadı. Sıkı bir tepki büyüyor burada:
http://forum.donanimhaber.com/m_4569553/tm.htm

Başka forumlarda da benzer tepkiler var. Gazetelere, köşe yazarlarına, rekabet kurumuna, tüketici haklarına ve daha birçok ilgiliye yüzlerce mail yağıyor şu anda. Benim bildiğim iki tane de protesto sitesi kuruldu.

Haberturk, bu hareket sonucunda "internetime dokunma" başlıklı bir haber yaptı dün..Sonra da apar topar yayından kaldırdı. Neden ve nasıl olduğuna siz karar verin.

http://www.ubak.gov.tr/bakan/index.php 256ali'nin "hizmet" anketi uygun şekle getirildi;) Diğer sitesinin webmasterları kötü sonuçları değiştirdi. Ama sonuçlar kısa sürede eski halini yeniden aldı.

Türk milletini KAZ sanıp yolmaya kalkanlar bir kez daha düşünseler iyi olur.

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telekom satılmasın diyenler şimdi ne yapıyor acaba?
Uygulama sahtekarlığın ve rezilliğin son perdesi, oldukça açık. Binali utanmazca bir yalan söyledi ve ayak oyunlarıyla arkamıza geçmeye çalışıyor sadece.
Binali dediğin adam bir bakan. Daha saygılı olman gerekir.
Bu özelleştirmeden sonra emin olun fiyatlar daha çok düşecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5