İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

54 bin sahte bilet bulundu

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İstanbul'da yapılan baskında, yılbaşı özel çekilişine ait 504 milyar lira tutarında, 54 bin adet sahte milli piyango bileti ele geçirildi.

Zeytinburnu'nda bir matbaaya baskın düzenleyen Mali Polis, gerçeğiyle sadece mor ışıkta ayırt edilen çeyrek, yarım ve tam olarak basılmış 54 bin sahte piyango bileti buldu. Polis, konuyla ilgili olarak matbaacı Tayfur Dalkıran ile Seyfettin Çiçek'i gözaltına aldı.
Operasyonda, biletlerin basımında kullanılan 3 çinko kalıp, 17 adet film, 1 adet ofset baskı makinesi, 260 adet boş vergi alındısı da ele geçirdi.

Bir kişi aranıyor
Bir matbaada çalışan Dalkıran'ın, patronunun verdiği anahtarı çoğaltıp, daha çok geceleri çalışarak biletleri bastığı anlaşıldı. Dalkıran, "Ceylan olarak tanıdığım bir kişi sahte piyango işine girip giremeyeceğimi sordu. Ben de kabul ettim. 2.5 milyar liraya anlaştım" dedi. Polis, gözaltına alınan iki zanlının dışında Ceylan isimli kişiyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Farkı nasıl anlayacaksınız?

Gerçek bilet ışığa tutulduğunda bilet kâğıdının dokusu içinde beyaz renkli MP amblemli filigranı vardır.
Biletin sol alt bölümünde bulunan güvenlik numarası iki parmak arasında gezdirildiğinde rakamların kabarık olduğu hissedilmelidir.
Mor ışık olarak da tabir edilen ultraviyole (UV) ışıkta, mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunmaktadır.
Biletin arkasında bayi satış mührü bulunmalıdır. Biletin pürüzsüz veya kâğıdının örselenmemiş olmasına dikkat edilmelidir

arkadaslar yilbasi yaklasiyor.bir cok insanimiz gibi bizlerde milli piyango aliyoruz..ama en onemli husus nerden aldiginizdir.yolda satilan biletcilerden aldiginiz biletler guvensiz olabilir..onun icin resmi hukuksal haklarinizi arayabileceginiz yerlerden almaya gayret gosterin.. trilyonlar kazanacagim derken milyonlarinizdan olmayin. ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5