İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

55.000 den fazla domain adı

Z

zeynelkoc

Misafir
sizin yaptığınız birçok yabancı terimi iç içe geçirip kullanıcıların kafasını bulandırmak
ama burada belkide bilmediğiniz birşey var internette ileri düzey kullanıcılar mevcut

siz o kafa karıştırmalarınızı burada zor yaparsınız. Lütfen bu işleri bilmeyen kullanıcıların akıllarını bulandırmıyalım!

S

smavci

Misafir
valla mesajlarımız silinmiş nedendir. bilmiyorum kimin kafasını karıştırdığımız içindir garip.

bilhassa dip not düşmüştüm. herkes ileri seviyede bilgisayar terimlerinden anlamaz diye üstüne basa basa anlatmaya çalışmıştım üzüldüm. bu arada zeynel bey hostingcimisiniz?
sanki bi an öyle geldi
bu arada technolojik internet çözümlerinin ufak bazdaki ticari internet firmalarına yardımları söz konusudur ilgilenirseniz. halkla ilişkiler ve reklam md. ALP görenliyle iletişime geçiniz.

Saygılarımla

Technolojik Technical Support Team
System Admin
Semih AVCI

www.technolojik.net
www.technolojik.com

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
smavci' Alıntı:
valla mesajlarımız silinmiş nedendir. bilmiyorum kimin kafasını karıştırdığımız içindir garip.

Hangi mesajınız silinmiş? Lütfen yapmayın silinen bir mesaj bile yok bu konuda.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
semih bey her şey çok iyi çok güzelde benim anlamadığım bir şey var sitenizde 16000 hosting sağlayıcı arasında ilk 5 te yer aldığınız yazıyor . bu nasıl oluyor? Ne bir sitede ne bi forumda adınızın geçtiğini gördüm tavsiye edilen bir hosting şirketi olarak. yabancı webmaster dostlarıma soruyorum onlar bile gülüyor, böyle bir şey yok diyorlar. lütfen yanlış anlamayın amacım sizi karalamak değil; ama bu nasıl iş onu öğrenmek...

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Z

zeynelkoc

Misafir
hostingci değilim yardımınıza da ihtiyacım yok

ayrıca konuda silinen bir mesajda yok konuyu başka yere çekmeyin yukarıda arkadaşın istediği bilgileri verin bizde kabul edelim

siz bize ipleri verin tek tek kontrol edelim bizde

U

ulukislali

Misafir
Bazen forumun alt kismindaki yazilar cikmiyor ve sayfayi aktualisieren yaptiktan sonra tümünü görebiliyorsunuz. Ben de bir kac kez bazi konularin kapatildigini ya da silindigini düsündüm. Hata forumda mi yoksa bende mi bilmiyorum.
--------------
www.berin.de

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Sanırım IP Numaralarını vermek isinize gelmedi. Bu arada sadece Hosting'cilerin bildigini zannettiğiniz bir çok terimi ;
Sizin bilmediğiniz halde "Hostingci" olmayanların bildiğini düşünüyorum.

Z

zeynelkoc

Misafir
bir müşterimiz standart olarak server 2003 de virtual tanımlı httpdocs klsörünü silip yerine www diye bi klasör açmış ve sitesinin dosyalarınıda bunun içine atmış. sitem çalışmıyor diye veryansın edip gidip bir kaç foruma mesaj geçmiş sorunu çözüldü ve kendi sorunu olduğu halde çözüldü forumdaki yazıları sildi özür diledi ama sonuç olarak technolojik in adı bir kere kötü olarak geçti.

Benim böyle bir sorunum olmadı benim sorunum domain şifremi vermediniz sonrada domaini kendi üstünüze geçirdiniz şimdiyse domain dotregisterda

biz almadık demeyin sitede yanılmıyorsam [email protected] yazıyordu buna da yalan deyin

zaten herkez yalancı bi siz değilsiniz bu kadar millet sorun yaşadık diyor.

diğer bir konu ise müşterilerimizin problemi. doğrudur olabilir müşterimiz böyle bir problemde yaşamış olabilir. problem olmayacak diye bir garantiyi kimse veremez. ancak karalı bir yapıda olmak farklıdır. şimdi ben müşterimizin tam olarak detaylı sorununu bilmiyorum. haklı olabilir ancak bu sektörde öyle konular ve olaylar karşımıza çıkıyorki. hemen bir örnek vereyim
Tamam sorun çıkar anlarız ama 1-2 defa hep sorun çıkıyorsa bu işte bi terslik var demektir.

host dediğim gibi 8-9 saat asp çalıştımıyordu saat tam 00:00 oldu mu 500 hatası veriyordu saat 8-9 gibi açılıyordu mecbur html index atıyordum sabah tekrar beraberiz diye buna da yalan deyin.

Lütfen bir iş yapiyorsak en iyisini yapmaya çalışalım!

B

BizimMP3

Misafir
Tabi canım öyledir. 80 Küsür serverları varmış. Açıklayın ve kontrol edelim o zaman. Hiç üşenmemde kontrol etmeye. 55.000 Müşteriniz olacak ve de hiç Türkiye'de sunucunuz olmayacak ha ?

Ve hala template kullanacaksın ha ? :D Sadece gülüyorum..

TurkTicaret şuan bir ilçeyi geçindirecek kadar kazanıyor ve sizin 182 ülkeden müşteriniz var sözde. Webhostingtalks'a yazacağım,ama boşver güldürmeyelim orada sizler gibi yeterince var.

55.000 kayıtlı domain demek ne demek ya milyarlarca para. Ben gider Microsoft'a yaptırırdım sitemi yahu o kadar müşterim olsa ve host firmam olsa.

182 Ülkeden müşteriniz var güya. ama sitenizin comlusu türkçe netlisi ingilizce. Çok garip ve çok komik
hele 400 MB çıkış :D Kırılıyorum..

Mesajım bitecek 84 servera hala taktım :D Ve son olarak aklıam geldi o KADAR SERVERA BİLMEM KAÇ TANE DATACENTER KURARDIM BEN OLSAM !

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya google yada yahoo nun kullandığı sunucu sayısını bilen yok. ip sayısını bilen yok.
sürekli yenisini alıyorlar. google yahoo faxo altavista vs yüz "bilon"larca makinesini bir leştirebilir.
ev1 servers= 1. data center 10.000 sunucu (tamamı satılmış durumda gibi %98.6)
2.data center 18.000 sunucu ve % 20 sini satışa sundular şu anda
adamların superonline dialup kadar adsl vs kullanıcıları var.

ki onlar şu kadar makinemiz var, şu kadar çıkışımız var demiyorlarki, dedikleri size şu kadar çıkış vereceğiz. Neden 10 x 250 gb hd takılı makine önermiyorlar.

neyse konu dağıldı; google yada başka bir firmanın kullandığı sistemi kendinizin kullandığı gibi söylemek yada öyle anlaşılması oldu.

google gmail 1 GB alanlı mail veriyor bu şekilde sistenize gelenlere mail versenize bedava mail, yarın bir günde host reseller filan alırlar mailli kullandıkça. sonra gelir elde edersiniz. vs vs vs

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
BizimMP3 : Webhostingtalk'da sizin gibisi cok var yazmışsın arkadaşlar için..
Benim takip ettiğim kadarıyla bunlar kadarı yok-Ki Yurtdışında Böylelerini "Ray"'dan çıkartıyorlar.

H

hostingall

Misafir
Merhabalar...

arkadaşlar sizleri anlamıyorum... ben türkiyenin şu anda ilk 3e giren wap sitesi wapcep.com'un sahibiyim sitemiz wap üzerine kurulu ve günde yaklaşık 20 bin hitimiz var ve aydada 60 gb a yakın bw harcıyoruz ve su ana kadar kesinlikle hiç bir sorun yaşamadık ve 1 yıla yakındır technolojik ile çalışıyoruz. Şimdi sizlere soruyorum... ben wap programcısıyım ve wapta bulunan melodi duvar kağıdı vs vs hepsi kendi serverımızda yani acayip bw harcıyor. Bana çıkıp ayda 12 dolara 60 gb bw verebiliyorum diyen varmı? üstelik wap desteği (text/vap.vnd.wml) olacak yani demek istediğim şey şu. bu insanlar kullanıcılara hizmet etmek için çabalıyorlar ama bazı arkadaşlar bu çabaları bir kalemde kötüleyerek silip atıyorlar be adam sen technolojik ile çalışmamışsın ama haklarında atıp tutuyorsun. bu şirket ayrıca teknik destektede bence bir numaradır. arkadaşımın türk ticarette hostu var destek için mail atıyor ama cevabı tamı tamına 3 günde geliyor. ben ise atıyorum ve 2 saat içinde cevabı geliyor. yada tel ile ulaşıyorum sanki 40 yıllık dost gibi benimle ilgileniyorlar.

rica ediyorum kimsenin hakkında yalan yanlış atıp tutmayın ayrıca sorunları olan arkadaşlar olmuş olabilir onlarlada ilgilenildiğini düşünüyorum. ben kesinlikle technolojikten vazgeçmeyeceğim çünkü paramın hakkını alıyorum.

Herkese saygılarımı sunarım

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya boşverin IP adreslerini, her sunucuda 15 IP adresi olsa 80x15=1200 IP adresi eder. hadi birde saldırı ihtimali var, adam açık eder kendini.

webhosting.info nasıl turkticaret.net'in bilgilerini doğru gösteriyorda bu insanlarınkini doğru göstermiyor?

buna cevap alalım biz.

W

webart

Misafir
bakın artık yazılarınız saldırıya dönüşüyor, kurtlar savaşı gibi,

herkese cevabımız var merak etmeyin,fakat burası artık vakit kaybına dönüştü bizim için,

serverlarımızı görmek isteyen bizimle irtibata geçer yada gelir görür.

ayrıca bizim [email protected] diye bir emailimiz yok ve hiç olmadıda,

elinizde sağlam delllilerle çıkın, başka bir platformda olsaydık herkesin cevabı hazır,

yoğun iş tempomuz yüzünden buraya daha fazla yazı yazmanın vakit kaybıolduğuna inanmaktayım, sorularınızı lütfen email yada telefonla bildirin,

msn adresim : [email protected]

T

Tolgax

Misafir
kardesim ben bahsi gecen technolojik.com la calıstım.
elimde delileri var... 1yııllık pesin odeme yaptım,,
ama 3 ay sonra .. fasa fiso... benden solemesi. bu firma yalan dolandan baska
bir sey degilll...
cok isteyen varsa imalle gelsin vereyim...

Z

zeynelkoc

Misafir
http://web.archive.org/web/20020727012147/http://turktoplist.com/

bu ne oluyor peki dua edin archive.org diğer dediğim sayfayı indexlememiş
Not in Archive.

The page you requested has not been archived. If the page is still available on the Internet, we will begin archiving it during our next crawl. Try another request or click here to search for all pages on turktoplist.com/footer2.php?dom=turktoplist.com&[email protected]&sta=4&txt=&url=&ref=
See the FAQs for more info and help, or contact us.
Hala yalan mı soyluyorum ben??? bu kadar millet yalan mı soyluyor yapmayın etmeyin yazık ya

benim sizinle bir işim yok host alacak yer kalmasa sizden alıp site açacağıma hiç almam. Bunu dememi siz sağladınız ben niye diğer kullandığım firmalara laf demiyorum da sadece size diyorum?? bir düşünün?

ayrıca olayların hepsi mazide kalmış benim için o sayfa kapandı ama yeni alacakları bilinçlendirmek gerekiyor. Oyle destekli yazıyorsunuz ki bilmeyen adam inanıyor ama biz burada tek tek iplerinizi yazın diyoruz yazamıyorsunuz. Bu da sizin buradaki imajınızı çok kötü zedeliyor..

A

atakan_s

Misafir
Technolojik'ten memnun olan arkadaşlarım için gülümseyerek bir müsibet bin nasihatten iyidir demekle yetiniyorum.

Sunucularınız ve müşteri sayınız beni kesinlikle ilgilendirmiyo, doğru olduğuna da inanmıyorum kısaca.

Fakat sizinle 1-2 yıl önce çalıştığımda, bu kadar ukala, bu kadar saygısız ve paragöz insanların var olabileceğine şahit oldum.

Hani derler ya her işte bir hayır vardır diye, sizler beyazı gösteren siyah lekersiniz bu iş dünyasında.

Bu arada, şimdiki çalışanlarınız nasıl kişilerdir bilmiyorum, bilmek de istemiyorum merak etmiyorum. Geçmişinizdeki insanlardan çok farklı kişilerseniz ve yalandan vazgeçerseniz başarılı olmanızı umarım.

IP yazma konusuna da katılıyorum, madem bu kadar güveniyorsunuz kendinize, IP'leri özel mesaj olarak yollayın en azından. Burada kimse sunucunuza saldırmaz merak etmeyin bizler kötü niyetli değiliz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi