İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

6 gb ram 2 gb gösteriyor?

orlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi forumlar,

arkadaşlar 6 gb ramli bilgisayarim var bilgisayara windows xp 32 bit kurdum ondan bilgisayarim sağ tuş bölümünde ram 2 gb gösteriyor.

biosta 6 gb ram olduğunu söylüyor tam performans 6 gb ram kullanıyor mu aceba bilgisayarim. ben kullanır diye biliyorum ama diğer bilmeyen kardeşlerim görsünler diye konu açma gereği duydum.

sevgiler,

Neo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
32 bit isletim sisteminde ramin tamamini kullanamazsiniz. Ramin tamamini kullanmak icin 64 isletim sistemi kullanmalisiniz. Oneri olarak Windows 7/8 olabilir.

orlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biosta kullanıyor olarak görünüyor ama ayrıca bilgisayarcı tanıdıklarım çok onlarda kullanır diyorlar

RooTsGhosT

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
biosta kullanıyor olarak görünüyor ama ayrıca bilgisayarcı tanıdıklarım çok onlarda kullanır diyorlar

32 bit işletim sistemlerde sistem en fazla 2 gb görür ama tam performanlı çalışır.Sizteminiz 6gb ram'i kullanıyordur. Sistemin 6 gb ram kullandığından emin olmak için 64 bit işletim sistemi kurabilirsiniz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5