İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

6 yabanci sinirlamasi kalksinmi

6 yabanci sinirlamasi kalksinmi

• Evet

Kullanılan: 12 46.2%
  • Hayir

Kullanılan: 14 53.8%

• Kullanılan toplam oy
    26

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Espri kaldıracak durumda değilim, siz bir konu açtığınız için ciddiyetle görüşlerimizi paylaşıyoruz, burayı herhalde chat ortamına çevirmek isteyecek en son kişi sizsiniz, görüşünüz yoksa cevap vermeyebilirsiniz, saygılı olalım lütfen.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pardon ama galatasaray neyi neyle donatacak onu anlamadım :D
1 tane alamayan takım 11 tanemi alıcak? Gs lilerin karsı olmasının baş sebebi bu sanırım :p
ben de karşıyım bir kartal olarak o ayrı

Sınırlama kalkarsa, ucuzu-pahalısı olayını görürsün. Pahalıyı alamaz, gider 4-5 tane ucuz getirir. (Anadolu takımına göre pahalıdır, büyük takıma göre ucuzdur) Ama bu sınırlama yokken yabancı kontenjanını ucuz ve geleceği belli olmayan futbolcularla doldurmak istemiyor. Bilmem anlayabiliyormusun ?

R

RevenuE

Misafir
fener bjk alır kezmanı ricardinho u siz alırsınız vajanir togua yı
korkunuz bu
bilmem anlayabiliyormusun ?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
korkunuz bu

nicolasınız anelkanız alex inis vardıda neye yaradı... siz bırakın kezmanı gidin ronaldoyu ronaldinhoyu getirin ruhunuz satılığa çıkmışken hiç birşey kazanamazsınız....

Bilmem anlatbiliyormuyum? Anlayabiliyormusunnn???

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bir insanin veya grubun ruhunun satilik oldugunu anlamada analiz metodunuz nedir? Pahali birseyler yapmasi ruhunun satilik olduguna yeter sart midir yoksa pahali birseyler alip basarisizlik olmak midir ruhun satilik olmasi?

Prada marka ayakkabi giyip, camurda dusersem ruhum satilik midir?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Bir insanin veya grubun ruhunun satilik oldugunu anlamada analiz metodunuz nedir? Pahali birseyler yapmasi ruhunun satilik olduguna yeter sart midir yoksa pahali birseyler alip basarisizlik olmak midir ruhun satilik olmasi?

Prada marka ayakkabi giyip, camurda dusersem ruhum satilik midir?

Satılık ruh = Tümer Metin

Yeterlimidir..???

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ruhunuz satiliga cikmisken yazmissin sen, satilik ruha sahip bir insan takiminizda yazmamissin. Gerci her iki halde de, taraftarlarin anlamamakta israr ettigi bir konu varsa da, cenenizi yordugunuz bu isler icin insanlarin milyonlarca dolar kazandigi, saha disinda enseye saplak dolastiklari. Kimsenin futbol oynarken ana amaci sizi eglendirmek, takimina vatanina baglanircasina baglanmak degil, para kazanmak. Bu is hayatinda da boyledir ask hayatinda da boyledir, bugun sana uzak olan bir seye yarin yaklasabilirsin maddi nedenlerden dolayi, buna ruhunu satmak denmez, transferler bunun icin var.

Fenerbahce taraftarlarinin Nobre'ye, Revivo'ya, Balic'e satilik ruh diye isim taktiklarini hatirlamiyorum, kendisine hizmet etmis insanlarin "is" degistirmelerine bu tarz bir isim yakistirmak cok gereksiz ve terbiyesiz bir davranis bana kalirsa.

Burada bilgi birikiminizden yudumlamaya calisan birisi olarak yazmiyorum, Yeterlimidir..??? (dogrusu: yeterli midir?) gibi ortami gerecek seyler yazarsaniz ayni olcude cevap alirsiniz.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Fenerbahce taraftarlarinin Nobre'ye, Revivo'ya, Balic'e satilik ruh diye isim taktiklarini hatirlamiyorum,

Şayet hatırlamıyor isen yorum yapmasan daha iyi olur sanırım... Nobre Daha çok Yeni işin içine katmıyorum ama gerek revivo gerek baliç transferleri sonrasında hiç iyi niyetli sözleri duymuyordu kulaklar... Ayrıca Ben Transfere laf etmiyor... Sadece kafamda soru işareti uyandıran şudur tümer fenerbahçeye gelmeden tribünlerin ana avrat dümdüz ettiği tümer metin ve şimdi ona ana avrat küfür eden tribünler için top koşturan tümer metin... bunlar bana göre yanlış şeyler siz her ne kadar doğru derseniz diyin benim için olay bundan ibarettir... Konu 6 Yabancı ile ilgili yine lig muhabbetine dönmesin.. Kendi adıma noktalıyorum burda... Tarafıma söz hakkı doğruacak mesajlar yazmayınız...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Baska insanlarin tuttugu takimlar hakkinda satilik ruh gibi sorun yaratabilecek cumleler yazip, yine lig muhabbetine donmesin, kendi adima noktaliyorum demek pek birsey ifade etmiyor. Polemige donusecek cumleler sarfedip noktalamaya calismak yerine, bu tarz cumleleri hic yazmayip, konuya ilk basta kendiniz bagli kalin. Bu mesajin konusu Turkiye'de ki 6 yabanci siniri kalksin midir, sizin yazdiginiz mesaj "kimi alirsaniz alin satilik ruhunuzla basarili olamazsiniz".

Tarafiniza cevap hakki doguracak bir mesaj degildir bu, bir uyaridir. Cevap yazmaniza gerek yok.

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rıdvan Dilmen çok güzel anlatmış ve okuduğumda yazdığı her bir kelime cümle tamamiyle aklıma yattı okumayan varsa buyrun sizde okuyun
-------------------------------------------------

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, futbol kamuoyunu meşgul eden yabancı sınırlaması kalksın tartışmasına köşesinde yazdığı yazısında çok farklı bir pencereden yorum getirdi. İşte Rıdvan Dilmen'in bu konu hakkında görüşleri:

Neden yabancıya evet?

Fenerbahçe önderliğini üstlendiği yabancı kontenjanında aslında aleyhine bir hamle yapıyor. Oysa yabancı sınırı kalktığında beğenilmeyen ligimizde tempo da artar ve gençlerin önü kesinlikle kesilmez.

Yabancı kontenjanı kaldırılsın mı, kaldırılmasın mı? Fenerbahçe'nin önderliğinde başlatılan bu hamle, aslında sarı-lacivertlilerin aleyhine... Şöyle bir bakın, Fenerbahçe şu anda gerek ekonomik, gerek kadro açısından Türkiye'nin en iyi takımı. Yabancılar üst düzeyde, yerlilerin çoğunluğu milli kadroda...

Fenerbahçe, zaten diğer kulüplerin birkaç adım önünde... Trabzonspor, Fatih Tekke'yi satışa çıkarsa, parasal açıdan, Fenerbahçe dışında alabilecek kulüp var mı? Yani yerli oyuncuları istediği zaman transfer edebilir. Dolayısıyla, Galatasaray 2. Başkanı Ergun Gürsoy'un dediği gibi, ara her geçen gün açılıyor. Öyleyse bu çıkış, Aziz Yıldırım'ın, göğsüne yıldız takma peşinde olmadığını gösteriyor. Fenerbahçe şu yönetmelikle, zaten lige uzun yıllar damgasını vurabilir.

Bu nedenle sınırların kalkması, isteyen takımın, istediği sayıda yabancıyı transfer etmesi lazım. Neden mi, işte örnekler.

Türkiye'de yabancı antrenör sınırı var mı? Ama altı kulüp dışında, bütün hocalar yerli. A Milli Takım'da iskeletin çoğunluğu, yurt dışındaki yerliler... Alpay, Hamit, Halil, Tolga, Nihat, Emre, Yıldıray, Serhat, Nuri, Fatih Akyel... Terim ve ekibi Türkiye'deki futbolcuları görmüyor mu?

Bu, Türkiye'de oyunculara hakaret değil. Yetenekli oyuncu, milli takım formasını giyer. Takımında yer bulamazsa Serhat gibi Anderlecht'e gider, oradan gelir.

Kadrolara bakın

Cemil Turan, Can Bartu, Rıdvan Dilmen, Metin Tekin, Feyyaz Uçar, Uğur Tütüneker, Tanju Çolak, Oğuz Çetin, Aykut Kocaman... Bu yetenekler günümüzde oynamış olsalar milli takıma alınmazlar mıydı? Bugüne kadar bir sürü iyi jenerasyon geldi, geçti Türkiye'den. Hangimiz Dünya Kupası gördük. Türkiye tarihinde sadece iki kez Dünya Kupası'na gidebildi, bunun biri de kurayla oldu. O zaman yabancı kısıtlaması yok muydu?
Son Dünya ve Konfederasyon Kupası Şampiyonu ve önümüzdeki Dünya Kupası'nın şampiyon adayı Brezilya... Kadrosunu yazıyorum. Dida (Milan), Cafu (Milan), Roberto Carlos (Real Madrid), Lucio (B.Münih), Juan (Bayer Leverkusen), Emerson (Juventus), Ze Roberto (B.Münih), Juninho (Lyon), Ronaldinho(Barcelona), Robinho (Real Madrid), Adriano (Inter). Yedeklere baktığımızda, Real Madrid'te Ronaldo ve Fenerbahçeli Alex gibi oyuncular da yurt dışında...

Sivas ve Kayseri Erciyes, bugünkü puan sıralamasında ilk beş takım arasında. Şampiyon olan kadrolarından 11'de oynayan futbolcu sayısı 2-3'ü geçmez. Yabancıları iyi araştırıp, iyi analiz eden takımlar ayakta kalıyor.
Yabancı sınırı kalktığında beğenilmeyen ligimizde tempo daha da artar. Hiç olmazsa, "Ligimiz zayıf, Avrupa'da başarılı olamıyoruz" tezi ortadan kalkar.
Kontenjan olunca, genç yabancılara da yatırım yapamıyoruz. Dünya Gençler Şampiyonası'ndan, Schalke Rafael'i, Barcelona Messi'yi aldı. Yabancı sınırı olsaydı, Barcelona ve Schalke bunları alabilir miydi?

Galatasaray, yıllar önce 16 yaşında Ganalıları getirdi, içinde Appiah vardı. Ücreti de 300 bin dolardı. Fenerbahçe, 5 ay önce aynı futbolcuyu 8 milyon Euro vererek aldı. Cim-Bom mutlaka Appiah'ta gelecek görmüştür. Ama Türkiye'deki statüden dolayı yatırım yapamadı.

Fransa'nın Avrupa ve Dünya Şampiyonu olduğu dönemde de futbolcuları yurt dışında oynuyordu. Yunanistan'da yabancı sınırı yok, Avrupa Şampiyonu oldular. Takımın çoğu yurt dışındaydı, ama kalecisi kendi ligindeydi.

Almanya'da bildiğim kadarıyla kaleci yasağı var. Fakat hâlâ 40 yaşında Kahn kalede. Arkadan gelen yok. Geçen yıl Fenerbahçe'nin beğenmeyip gönderdiği Enke bile burada yılın kalecisi seçildi.

Türkiye'de Taffarel'in kalecilere öğrettiği çok şey var... Devamında da Cordoba'nın. Kaleciliğin topu sadece elle tutmak olmadığını, ayak tekniğinin de önemli olduğunu gösterdiler.

Büyükler yedi yabancılı

Kaldı ki, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzon 7 yabancıyla oynuyor ! Trabzon'da Celaleddin, Fenerbahçe'de Önder, Beşiktaş'ta da Mustafa Doğan'ı ligde yerli statüsünde oynatabiliyorsunuz, ama Milli Takım'da görev veremiyorsunuz.

Galatasaray'da iki bek; sağda Cihan, solda Orhan eleştiriliyor. Herkesi göreve çağırıyorum, Türkiye'de onlardan daha iyi kenar oyuncusu bulun bakalım. Galatasaray yarın Avrupa arenasına çıktığında, Türkiye'de başarılı olamadı denen iki kenar oyuncusu olmayacak mı ?

Eskileri bir hatırlayın. Monaco'daki Süper Kupa finalinde Jardel'in attığı golü, Türkiye'deki hiçbir forvet atamazdı. Bana göre orada Fatih'in şutuna, orta olabilir ihtimaliyle koşacak hiçbir Türk santrfor yok.

Mutlaka tartışılmalı

Yabancı kontenjanı açıldığında Fenerbahçe, Tuncay'ın yerine oyuncu mu alacak? Ya da sarı-lacivertlilerde yabancı kaleci arayışı var mı? Demek ki Tuncay da, Volkan da kendilerini yetiştirip, kabul ettirdi.
Bu nedenle, yabancı kontenjanının kaldırılmasıyla yetenekli yerli oyuncuların önü kesinlikle kesilmez gibi geliyor bana. Yine de bu konuların ciddi şekilde tartışılıp, bir doğru yol bulunacağına inanıyorum.

Kaynak: Milliyet
Yazı:Rıdvan Dilmen
www.milliyet.com.tr

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
korkunuz bu

nicolasınız anelkanız alex inis vardıda neye yaradı... siz bırakın kezmanı gidin ronaldoyu ronaldinhoyu getirin ruhunuz satılığa çıkmışken hiç birşey kazanamazsınız....

Bilmem anlatbiliyormuyum? Anlayabiliyormusunnn???

Başka söze ne hacet. :)

En somut örnek; Anelka - Ilıc. Siz milyonlar harcadınız, işe yaramadı, biz ucuza getirdik, herşey ortada.

Ha dersiniz ki biz Anelka'yı aldığımızdan daha pahalıya sattık, o zaman siz gidin ticaret yapın, kar etmek amacıyla adam alın satın. ;)

Ayrıca, sadece Galatasaray ismini duyunca imza atabilecek bir sürü yabancı kaliteli oyuncu var. Ama yönetim dengesiz olunca fırsatlar gidiyor.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Galatasaray'ın pahalı transfer yapmaması niye birilerinin umrunda anlayamıyorum, Türkiye'nin en pahalı transferlerini Galatasaray yapmıştır. Jardel'e lukunkuya verilen para son 5 senenin fenerin aldığı yabancı futbolcularına bedel gibi bişey zaten.
Bence övünülecek bişey değil tam bi ahmaklık zaten. Jardel'e 28 milyon dolar verdik, Ribery'e 300.000$ 6 ay oynayıp kaçan Ribery kadar verim alamadık. Ardanın adı ardadinho olsaydı herhalde barcelona'da oynardı.

Pahalı transfer v.s istemiyorum, benim takımım elindeki kadrosuyla Avrupa'da ülke geneline göre en iyi yere geliyorsa, en fazla şampiyon olan takımsa, alt yapısından çıkarttığı futbolcular en az yabancılar kadar iyise ben ne yapayım pahalı transferi yaw.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eğer Süper Lig için diyorsan bunu yanılıyorsun. Çünkü Fenerbahçe nin ve Galatasaray ın 16 şar şampiyonluğu var. Benmi yanılıyorum yoksa?

Cümlemi kurarken "en fazla şampiyon olan 2 takımdan biri" ile "en fazla şampiyon olan takım" ifadelerinin maddesel anlamda hiç bir farkı yok. Ben böyle kullandım, sende fenerbahçe için "en fazla şampiyon olan takım" dersen bunda yine bi yanlışlık yoktur.

Neyi yarıştırıyoruz farkına varabilmiş değilim, burda Galatasaray avukatlığı yapmıyorum, çünkü 100 yıldır çözülemeyen bu mevzuuları çözmek gibi bi niyetim yok, eğlenerek bişeyler yazmaya çalışıyorum ama bazı kör fanatik arkadaşlar hemen holiganizme getirecekler diye çekiniyorum. Yazılarıma bakarsan fazlaca yaptığım şey kendi takımımı övmek, başka takımları yermek değil.

R

RevenuE

Misafir
Carrusca yıda görücez yere göğe sığdıramadan aldınız :D
sıkıldı artık taraftarınız 25 yıldır hakan sükürleri hasan sasları seyretmekten yıldız istiyorlar. Gs'li yazarlar diyor bu senede beşiktaş ve fenerin getirdiği yıldızları izlicek galatasaray'lılar diye.
Bakıyorum Ailton'a takılıp kalmıssın. Kleberson, Ricardinho, Delgado, Bobo; bunlardan hiç bahsetmiyorsun :) Insua'yı alıcaksınız 15 yıldır hala göremedik de Insua sanki bir ricardinho :A :A

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5